Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene csinálnom házimunk...

Mit kellene csinálnom házimunka és tanulás után a szabadidőmben? Mi az, amibe nem kötnének bele a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim rendszeresen belekötnek, ha otthon vagyok, hogy mindig csak a gépet/telefont lesem, ami nem értem miért baj, ha amúgy a jegyeimen (középiskola) nem látszik, házimunka rám eső része kész.

Ha kreatív dolgot csinálok (rajz, vagy valami kézműves cucc), akkor mindig nézek hozzá képet az arányok miatt, vagy videót, hogye hogy kell. Ez nem jó, mert ott a telefon. Meg amúgy is, ha folyton csak ilyeneket csinálnék, nagyon hamar megunnám.

Ha olvasok rendszeresen telefonról, mert a helyi könyvtárban már kb mindent olvastam, ami érdekelt, ők nem hajlandóak nekem könyvet venni, arra is húzzák a szájukat ha zsebpézből/diákmunkás pénzből magamnak veszek, meg különben sem akarom minden pénzem könyvekre költeni. Szóval ha olvasok az szintén a "már megint azt a szrt nyomogatod" kategória.

Ha történeteket írok, valamikor úgyis le kell gépelni wordbe, mert szoktam pályázatokra írásokat beküldeni. Szintén képernyő előtt töltött idő.

Ha a szüleimmel akarok beszélgetni, akkor apu lesi a tvt, nem is figyel rám. Anyu nyomkodja a telefonját, úgy tesz, mintha nem hallana, és közben fancsali pofákat vág, aztán ha szóvá teszem még meg is sértődik.

Ha közös programot akarok velük csinálni, tök mindegy, hogy most az van, hogy gyerünk el valahová, társasozzunk, bármi, apu részéről mindig az a válasz, hogy nem. Anyu is többnyire nemet mond, de ha mégis belemegy, akkor pofákat vág végig, mondogatja, hogy mennyire nincs ehhez kedve, aztán még el is mondja, hogy örüljek, hogy csinál velem valamit közösen. Olyan program, amit ő javasolna, nincs, ha megkérdezem, hogy mit csináljunk együtt, akkor rendszerint az a válasz, hogy semmit.

Helyi barátaim már nincsenek, de amikor voltak, akkor is mindig megjegyzéseket kaptam, hogy milyen sok, ha heti kétszer elmegyek velük talizni falun belül. A középiskola óta ha szünetben találkozni akarok a barátaimmal, akkor el kell, hogy utazzak másik városba, na ebből egy nyári szünetben a heti-kétheti egy már szerintük sok. Egyszer egy barátommal úgy taliztam, hogy reggel a nyolckor ott voltam a városba (tehát itthon hétkor szálltam vonatra) és a délután hármas vonattal jöttem haza, négyre otthon voltam, és erre kaotam megjegyzéseket arra, hogy mi tartott ilyen sokáig, későn jöttem (16 voltam ekkor, és a délután négy későn van az őszi szünetben... Még csak nem is sötétedett...), meg miről tudtam én ennyit beszélgetni. Holott az illetőt 10 hónapig nem is láttam addig. Ha pár évente kétszer ott alszok egy barátomnál, az is túl sok.

Ha otthon edzek, akkor hallgatok közbe zenét, vagy valamit, akkor ismét bele lehet kötni, hogy telefon. Ugyanez, ha egyedül/kutyával futni vagyok, esetleg megspékelve a barátokkal találkozós kifogással.

Ha mondjuk a szomszéd város uszodájába járnék át, akkor is a túl sokat vagyok nem itthon problémájuk van.

Külön órákra nem iratnak be, bár amióta kolis vagyok nem is férne be úgy, hogy legyen itthon látszatja, hogy addig se a telefon és társai.



Akkor mégis mit lehet csinálni amibe nem kötnek bele?


2022. jan. 1. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Tipikus ostoba proli szülők, csak kötekedni tudnak, gondolkodni nem. Azt gondolják ez a “nevelés”, leugatni a gyereket, aztán ennyi. Így nem mondhatja senki, hogy nem törődnek azzal mit csinálsz. Sajnálom a hozzád hasonló gyerekeket.

Csináld továbbra is ugyanezt, tök jó, hogy ilyen dolgok érdekelnek. Fel se vedd amiket mondanak, járj haza kevesebbet. Aztán majd úgyis elköltözöl

2022. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 NTBS ***** válasza:
Próbálj meg szép lassan önállósodni és akkor nem kell ezt hallgatnod.
2022. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Anyádékat amúgy érdekled bármilyen módon??? Mert le se szarnak ebből az írásból.


Szerencse hogy kolis vagy, ne járj haza gyakran és csináld azt amihez kedved van. Ha ez abban merül ki hogy telefon is kell hozzá, akkor azt.

2022. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Már nem vagyok kolis, ez volt az utolsó gimis tanévem, szóbelire felkészülés alatt nem maradtam bent a koliba, mert 9 és du 1 közt ugyanúgy nem lehetnék a szobába, mint egyébként és délutáni tanszobára se akartam menni, mert ott mindig zaj van, és úgy nem lehet szóbelire készülni. Illetve, ha bent maradtam volna is haza kellett volna jönni hétvégére, mert a koliba em engedélyezik a hétvégi ottlétet.


Most hogy otthon vagyok viszont hatványozódott a kérdésben vázolt probléma. A tételekhez sokszor használok internetet pl. Jó, mondjuk du fél négyig egyedül vagyok itthon, szóval addig nyugi van.

2022. máj. 17. 10:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Jajj, nem irigyellek, nekem is hasonló szüleim vannak. Nálam sajnos az oldotta meg a problémát, hogy elköltöztem. :/

Az a baj, hogy ilyenkor mindenre van kifogás. Én például kertészkedtem (amúgy ha van kert oda nem tudsz kivonulni? Ott úgyse látják mit csinálsz.), de az se tetszett nekik. :D

Párszor megkérdeztem, hogy mit kéne szerintük csinálnom (úgy, hogy kivettem a részem a házimunkából, jó jegyeim voltak és sulis elfoglaltságok miatt gyakran otthon sem voltam estig), akkor nagy nehezen kitalálták valamit, például hogy nem tudok rendesen főzni. Utána főztem, akkor azzal az volt a baj, hogy zörög az edény, vizes lett a kő, rossz a fűszer... Szerintem valami belső frusztráció volt bennük, amit így tudtak levezetni csak, de hát ilyen szülő-gyerek kapcsolatban nem nagyon lehet lelkizni.

2022. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Van kert, de arra anyu háklis. Szóval kertészkedés offos. Plusz nagyon irtózom a rovaroktól.

Max az udvarra tudok kimenni a kutyához, de az is elfárad kb másfél óra után, ha például labdázok vele.

2022. máj. 17. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!