Miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés
Szóval anyukám elvált apukámtól 7 évvel ezelőtt. Akkor még kicsi voltam, a válás is hagyott bennem nyomokat. Sok rossz gyerekkori emlékem van, talán ezért IS lettem mára szorongós, zárkózott ember. Anyukámmal élek azóta. Persze eddig is voltak néha-néha nézeteltérések, vagy viták, de úgy gondolom ez még természetes kategória. Viszont az elmúlt 2-3 hétben iszonyú rosszul érzem magam. Ma jöttem haza apukámtól, akit amúgy nagyon szeretek, de alkoholista. Sajnos nem tudja a határokat, ha sokat iszik, nagyon hülye lesz. Bocsánat a szóért. Ma reggelre jól lett, semmire nem emlékszik a tegnapról, enyhe túlzással de elrontotta a szilveszteremet. Szerencsére volt, akivel elvoltam hajnali 4-ig, és felvidított. Ma hazajöttem anyumhoz, és elkezdte ugyanazt a stílust velem szemben, amit 2-3 hete csinál. Belémköt minden apróságért, érezteti velem, hogy nem vagyok elég jó, egy semmirekellő vagyok, mindent rosszul csinálok. Pedig ez nem igaz. Elegem van. Apum leissza magát, anyum meg állandóan bánt érzelmileg minden apróság miatt. Apukám most fog költözni gondoltam elköltözök hozzá vidékre, ha vesz egy új házat, esküszöm még az is jobb, ha néha picit kiüti magát, minthogy anyukámmal éljek feszültségbe. Pedig ez nem volt így régebben anyukámmal. Mi jóba voltunk. De most a semmiért elkezdett ilyen rideg lenni velem. Ezért én is ilyen lettem vele. Elmondtam anyumnak bizalmasan, hogy apával bajom van, és engem állított be hisztisnek. Rosszul esik, hogy mindkét szülőmmel konfliktusom van, és lelkileg nagyon elfáradtam. Kiskorú vagyok, nemtudok külön költözni. Nagyszüleimhez nem mehetek. Mit tegyek?

2022. jan. 1. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Sulipszichologus?
2022. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
91%
Hany eves vagy?
2022. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
81%
Lehet azért nem írja mert a szabályzat tiltja.
2022. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Első körben próbáld megbeszélni nyugodtan anyukáddal a dolgot. Mondd el neki, hogy bántóan viselkedik veled. Legvégső esetben hozd csak fel azt a dolgot, hogy apukádhoz mennél, mert abból még nagyobb vihar lesz.
2022. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!