Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ez a normális az...

Tényleg ez a normális az elvált szülőknél?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm van, akinek elváltak a szülei, viszont körülbelül mindegyiknél azt látom, hogy a harag fontosabb, mint maga a gyerek.


Nemrég egyik haverommal moziban voltunk, és miközben vártuk a buszt, felhívta az apja, hogy mondja meg az anyjának ezt meg azt. A gyerek felhívta az anyukát, az anyuka meg szintén üzent vissza valamit. Én meg néztem mint kb Rozi a moziban, hogy a két szülő miért nem hívja fel egymást, és beszéli meg a gyerekkel kapcsolatos dolgokat?

Az én szüleim is elváltak, viszont ők mindig egymást hívták fel amikor rólam meg a testvéremről volt szó, megbeszéltek valamit, azután lett nekünk is szólva hogy mi lett a döntés. A tesóm is meséte hogy az egyik osztálytársa nem tudta elhívni mindkét szülejét a szalagavatóra, mert egyik sem volt hajlandó egy légtérben tartózkodni a másikkal.


Számomra felfoghatatlan hogy az elvált szülők a gyereken keresztül beszélgetnek egymással, olykor be is szólogatnak. Tényleg ez a normális? Nálunk ilyen sosem volt.



2022. jan. 1. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Na látod, ez a felelőtlenség és a butaság eredménye. Elváltak, nem jöttek ki egymással, oké, megértem. De ne a gyerek igya meg a levét az ő hülyeségüknek, mert úgy viselkednek, mint 2 óvodás...nem mennek el a gyerekük szallagavatójára. 2 mondatot nem tudnak kultúráltan váltani? Vicc emberek, és sajnos ezekből egyre több lesz, mert ezt látják mintaként az elvalt szülők gyerekei. Mi a fontosabb akkor nekik? A büszkeség, harag vagy a gyerek? A vuselkedesuk elarulja, meg azt is hogy milyen szinten vannak. Felháborító számomra hogy ilyen felelőtlen emberek léteznek. Nem tudom kitől származik a mondás, de illik js erre: mindenhez kell engedély, egy házépítéshez, a vezetéshez, kár hogy a gyerekcsináláshoz nem. Ennyi a véleményem.
2022. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Gyereket ebből ki kéne hagyni alapból.
2022. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Na ja, és mindíg az "én gyerekem vagy", amíg tetszik, amit csinálsz, de ha nem értesz egyet, vagy adott szülő nem ért veled egyet, rögtön "apádra/anyádra ütöttél"...

Nekem anyám a kemény ilyen szempontból a mai napig, pedig rég felnőttem már, de még évtizedes sérelmeken lovagol, úgy, hogy egy évig sem voltak házasok, és csak "miattam házasodtak össze".

2022. jan. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindegy, hogy miért és hogyan váltak. Van, amikor annyira elmérgesedik a helyzet, hogy nem tudnak túllépni. Ezt az se könnyíti meg, hogy összeköti őket a közös gyerek, akinek minden gondja az egyik felet terheli, főleg ha a másik úgy él, mintha sose lett volna családja, és a minimumot se akarja nyújtani.

Ez az a helyzet, ami senkinek sem könnyű. A gyereknek is xar? Igen, többnyire az.

Amúgy fura módon még az szokott lenni a legjobb a gyerek szempontjából, ha apuka teljes mértékben eltűnik, és már az apaságot se ismeri el. A nő bemondta, hogy apa ismeretlen, és kész. Tök jól megvannak kettesben. Ez viszont elég szomorú képet fest arról, hogy milyen szerepet tölt be az apa a gyerek életében.

2022. jan. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan éretlen magatartás ez a "nem beszélek a másik féllel", "gyereken keresztül üzenek".

Ahol kultúráltan el tudnak válni, mindkét fél normálisan viszonyul, ott nincs ez. Nem kell bántani egymást meg játszmázni, mert minek...

2022. jan. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az én szüleim,bár felnőttek vagyunk már a mai napig ezt csinálják.

2022. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Vannak olyan ganyéságok a házasságokban, amik nem megbocsáthatóak.

És igen, ennek a levét sajnos a gyerekek isszák meg.

De én tapasztaltam családon belül is olyat, hogy van egy "központi mag", mindenki őt hívja fel, és rajta keresztül üzengetnek.

2022. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a volt férjem lelépett a szeretőjével. Leszarta a gyerekek érzéseit, de az enyémet is ugyanúgy. Én a gyerekek érdekében próbáltam volna az elején normális kapcsolatban maradni vele (nem azért, hogy újrakezdjük, hanem csak és kizárólag a gyerekek miatt), de ő kijelentette, hogy "nem akarok veled semmilyen kapcsolatban maradni", és elkezdte a gyerekeken keresztüli üzengetést. Azóta már ő az, aki szeretne velem normálisan kommunikálni, de bennem annyira felgyűlt a harag, hogy most már én utasítom el teljes mértékben a közeledését. Pl. küld "boldog újéves" üzenetet, amire nem reagálok, mert a történtek után semmire nem vagyok kíváncsi vele kapcsolatban. Igen, sajnos el tud mérgesedni a helyzet, de talán idővel megbékélek egyszer.
2022. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám inkább, hogy sajnos jellemző - nem feltétlen a gyerek postagalambként való használata, hanem az egymással való csata és egymás fúrása. Attól még nagyon nem normális, és kár, hogy rohadt sok szülő nem fogja fel, hogy a saját kicsinyes bosszúja a saját gyerekével való kics...és igazából.
2022. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4es miert kellene az apanak eltunni. Magadnal vagy? Az apa ugyanolyan fontos egy gyereknek a szemelyiseg fejlodesehez.
2022. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!