Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnál is ilyen helyzetek...

Másnál is ilyen helyzetek uralkodnak ha az oltásról van szó?

Figyelt kérdés

Ugye vannak, nagy oltásellenesek, nos az én szüleim habzószájú oltáspártiak. Én sem vagyok ellene, sőt hármunk közül én oltakoztam először, igaz az igazolvány miatt de úgyis mentem volna.

Most kéne a harmadik oltás, apámék bekattantak egy hónapja, hogy ők mennek, és menjek én is, végül elmentek nélkülem, de azóta csesztetnek vele, és már nagyon durván lehordanak miatta.. megmondtam hogy majd a vizsgaidőszak után elmegyek, és mindenképp elmennék, mert szputnyikot kaptam, és szeretnék nyáron külföldre menni, kéne egy moderna vagy pfizer, erre ma is elkezdte apám hogy milyen ökör vagyok, megfenyegetett hogy felpofoz, és azt mondta úgy felidegesítettem azzal hogy ilyen hülye vagyok, hogy legszívesebben felrúgna. Pedig megint ők hozták fel a témát, én meg sem szólaltam szinte, csak annyit mondtam hogy hagyjanak már vele, saját magukat felpörgették és elmondtak mindennek..

Nálatok is ez van? rohadtul unom már ezt az egész oltási megosztottságot és a folyamatos politizálást, mindenki gyűlölködik, és ócsárolják egymást.



2022. jan. 2. 18:39
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
42%

#30


Minden sarokban farkast látnak. Túl sok filmet neztek.


Szerintem is arra kíváncsi a "hatterhatalom" hogy Pista bácsi piriputtyfalun mikor mennyi kóbászkát vesz a bótban. Aha.🤤

2022. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
75%
Jézus vissza fog jönni. A kegyelem kapuja már záródik!!! Térjetek meg keresztelkedjetek meg mer elközelgett az Isten országa.
2022. jan. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
78%
A chip is jó sztori, zenész röhögött hogy valami elektromos hangszer chipjenek a tervrajza. De jó is lenne ha itt tartana a tudomány. Kedvencem az volt mikor ismerős elhitte hogy féreg van a maszkjában.XD
2022. jan. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

17:33, irigyellek, amiért ő se hozzá fel. Egyik szomszéd ilyen, nekem az a félelmem, ha néha hazajön, ne akarjon atjonni, mert nem bírja ki a téma nélkül. Direkt nem hoztam fel, de ő igen. Én meg nem tudom erőszakosan leállítani. Masik 2 szomszéd nem ennyire durva, de nem oldanak, meghallgatom, nem éri meg vitázni...

Azért hálás vagyok, hogy csaladban nincs ilyen.

2022. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Én azt utálom, amikor emberek nem tudnak higgadtan, tárgyilagosan beszélgetni egy témáról, lehet az az oltás, de a politika is, és elfogadni, hogy másnak lehet más a véleménye. Nálunk pont karácsonykor volt egy heves vita anyukám és a testvérem között, azzal kezdődött, hogy a testvérem miért nem akarja beoltatni magát (a munkahelyén kötelezővé tették, tehát van tétje). Mindenki más próbálta őket csitítani, mert úgy kiabáltak, egymás szavába vágva, hogy rossz volt hallgatni. Kb. mint egy olasz család a filmekben. De legalább nem egymást szidták, csak vita volt, emelt hangerővel a nyomatékosítás végett :) Végül témát váltottunk, mindenki lehiggadt és kellemesen telt az idő a továbbiakban.

Amit apukád csinál, az nagyon durva. Nehéz lehet ilyen agresszív szülővel egy fedél alatt élni. Én kerülném a vele való találkozást, amennyire lehet. Nem hiányzik ez az embernek, főleg vizsgaidőszak alatt. Amíg náluk élsz, sajnos mindig alárendelt pozícióban leszel. Meghallgatja egyáltalán az érveidet, vannak jobb pillanatai, amikor értelmesen lehet vele beszélni és nem húzza fel magát? Ha igen, akkor kellene vele leülni és elbeszélgetni.

2022. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos veszítettünk el barátságokat azért, amiért oltatlanok vagyunk. Szerencsére a szüleimmel hasonló módon várakozó állásponton vagyunk. A munkahelyemet is elveszítettem. Jópár gyerek sírt utánam. A háziorvosom úgy beszél velem, mint egy utolsó szeméttel. Előtte kedves volt.

Igyekeznem kell kitérni a téma elől, ha oltásra terelődik a szó. Pofára oltottnak nézek ki szerencsére:)

2022. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó te nem várakozó állásponton vagy, hanem meggyőződésesen oltásellenes. Aki a munkahelyét is beáldozza egy ilyen miatt, annak ugyanis komolyan meggyőződése, hogy ez neki rossz lesz. Nekem is volt ilyen ismerősöm, aki valóban nem tudta eldönteni és amikor kötelező lett beadatta a kínait. Az régi technológia, kb. mintha a vírust kapnád el és a munkahely megtartásához bőven elég. Na ez várakozó álláspont. Amint te csinálsz az nem, legalább magadnak ne hazudj.
2022. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
71%
37-es teljesen igazad van.Nekem is több ismerősöm van aki a kínait pont a fenti indokok miatt beadatta.
2022. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
84%

A várakozó álláspont itt arra vonatkozik, hogy kíváncsi vagyok, mi lesz ebből az egészből. Szívás, hogy nekem kötelezővé tették, míg sok másnak nem. Akut egészségügyi problémáim is vannak, de egy orvos sem mert papírt adni.

A kérdésre nem válaszoltatok, 37-38, csak jól kiosztottatok, sikeresen bizonyítva azt, amit leírtam. Remekül egymásnak úszították az embereket világszerte. Egyetlen oltottra sem támadtam rá, tiszteletben tartom mindenki döntését. A kommunizmusban csak elveket kellett vallani, itt viszont most fizikailag beleavatkoznak az ember életébe. Semmi logika nincs az egészben, a rendeletekben, ha valaki felülről nézi az egészet. Ez csak az én véleményem, nem fogom másra kényszeríteni. Tőlem beadhatod magadnak a 87.oltást a 93.hullám miatt.

Nem szoktam magamnak hazudni. Nekem is van ismerősöm, akinek kutya baja a kovidtól/oltástól, és van olyan ismerősöm, aki belehalt a kovidba/oltásba.

Az ÉN döntésem kellene legyen, nem a miniszterelnöké, nem a WHO-é, nem a tied, nem a szomszédé és nem a tankerületé. Mikor megkaptam a rendeletet, olyan érzésem volt, mintha meg akarnának erőszakolni. Ketten is éreztek ugyan így a környezetemben.

2022. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
100%
38-as vagyok.Előrébb már válaszoltam a kérdésre.Semmi logika nincs a redneletekben ebben teljesen igazad van.Politika az egész, ha elég tökös lett volna a király akkor kötelező mindenkinek és pont...de jönnek a választások.Amit írsz abban nincs logika.Ha szereted a szakmád és szükséged van rá , miért nem veszed fel a kínai oltást.Pont ez az ország ahol elérhető egy hagyományos...lehet semmit sem érő oltóanyag.Sok kötelező oltás van most is amit senki nem kérdőjelez meg.Nagy számok törvénye alapján biztos van aki belehal az oltásba...nekem egy ismerősöm se, viszont 2 a covidba oltás nélkül, egy pedig 40 évesen posztcoviddal küzd lassan 9 hónapja (szív és tüdőproblémák), egyébként fitt egészséges ember ..volt.Oltás akkor még nem játszott amikor elkapta.
2022. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!