Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is igaz hogy nem...

Szerintetek is igaz hogy nem létezik család veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 14:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem igaz. A saját példámból kiindulva. Az én családomban egy hangos szó sem volt soha.

Nem tudom hogy csinálták a szüleim, de mindig nagyon békés, szeretetteljes, harmonikus légkör volt otthon. Még vitatkozni sem szoktak soha, nemhogy veszekedni. A szüleim igazi lelki társak voltak, végül a halál választotta el őket.

Én pl nem tudom ugyanezt megtenni sajnos most már felnőttként, időnként összezörrenünk a párommal.

2022. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Értem
2022. jan. 8. 14:50
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Természetes, hogy két személy nem ért mindenben egyet.
2022. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát igen
2022. jan. 8. 14:54
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs ilyen. Maximum olyan van, ahol diszkréten tudják kezelni a szülők. Vagy ahol a vitakozás nem egyenlő az ordibálással. Vagy nem akarják, hogy a gyerek azt lássa, hogy veszekednek, ezért lerendezik maguk között. Nincs két ember, aki mindenben egyet ért. Meg a lelki társak sem. Nem hiszem, hogy lehetséges évtizedeket leélni teljesen veszekedés mentesen.
2022. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Attól még hogy két személy nem ért egyet valamiben miért természetes a veszekedés?

Kulturáltan is meglehet ezeket beszélni ordibálás nélkül. Bár az emberek nagy része türelmetlen és makacs/büszke és sokakban nincs alázat. Szerintem létezik, sőt tudom, mert látok/ismerek olyan családokat ahol sose veszekednek (pl. mi sem), viszont elég ritka.

2022. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nálunk szokott lenni veszekedés többnyire azért mert lusta vagyok korán reggel felkelni de hallottam már a szomszédban is volt kisebb vita hát előfordul
2022. jan. 8. 15:18
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Inkább úgy mondanám, hogy viták nélkül.
2022. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%

Az amelyik családban nincs veszekedés fixen pszichopatákból ál.

Amelyikben van az még lehet normális is.

2022. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Értem
2022. jan. 8. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!