Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van, hogy sokszor levegőnek...

Van, hogy sokszor levegőnek érzem magam. Kizárnak sok mindenből, és ködnek néznek. Főleg a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beszélgetés közben ha egy-két szót is szólok, még el sem kezdtem a mondatot, de mindig egy családtagom már közbevággott egy totál másik témával. Ha meg mondom hogy várd ki amíg elmondom azt az egy nyüves mondatot, csak nevetnek.
2022. jan. 10. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ne vegyél részt a családi összejöveteleken. Költözz el ha ez neked rosszul esik.
2022. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Gyerek vagy még? De végül is mindegy. Én a helyedben elkezdenék egy kissé idióta viselkedést. Ezentúl ha bárki elkezd hozzád beszélni, nézz rá egy rövidet bambán majd vegyél magad elé egy újságot, kezdd el nagyon olvasni. Vagy fordulj meg, menj be a szobádba. Vagy a fürdőbe. Lényeg az, hogy látszódjon rajtad, hogy nagyon nem érdekel, mit akar a másik. Ha lecsesznek érte, nevess egy rövidet. Először idegesek lesznek, később lehet, hogy egy kicsit megijednek, de ha szerencséd van, pár hét után változtatnak a viselkedésükön. Lényeg, hogy ne állj neki magyarázkodni, hogy miért csinálod. Mindenképp a családban csináld, nehogy az idegenek tényleg eldöntsék, hogy meghülyültél. Tudod, ha ők nem változtatnak változtass te. Hátha :)
2022. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Gratulálok Kedves 2-es, sok éve vagyok ezen a honlapon, de ilyen emlékezetesen ostoba tanácsot talán még nem is olvastam...


Kérdező, próbáltál már erről beszélni? Ha nem is az egész család előtt, de a hozzád legközelebb álló családtaggal? Mindenki mindig ezt csinálja, vagy csak egyesek a családból (esetleg fiatalabb testvér-testvérek)?

2022. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
" még el sem kezdtem a mondatot, de mindig egy családtagom már közbevággott"- tényleg, Kérdező, próbáltál már erről beszélni? :):)
2022. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyik este ülj le a legnyitottabb családtagoddal, hogy beszélnetek kell és mond el, hogy ez rendszeres és nagyon rosszul esik neked, hogy ezt csinálják. Mond el, hogy szeretnéd, ha odafigyelnének arra, hogyha mondani szeretnél valamit, akkor ne vágjanak közbe.


Asszertíven próbálnám kommunikálni (csak E/1, és ne mondj semmit, ami számukra bántó lehet, vagy bele tudnak kötni, olvass utána 1-2 leírásnak, hogy milyen mondatok mehetnek vagy mik nem).


1. Tényszerűen mi történik nem használva a gyakran, soha, néha szavakat (xy alkalommal, ez és ez történt)

2. Ez nekem rosszul esett, mert ezt és ezt éreztem.

3. Arra szeretnélek megkérni, hogy ezt és ezt tedd (visszamérhető, érthető, könnyen teljesíthető kérések pl. ne használj olyan kérést, hogy figyelj oda jobban, legyél kedvesebb, hanem pl. azt szeretném kérni, hogy ne vágj többet a szavamba)


Az elmúlt hónapban 4 összejövetelen 15 alkalommal fordult elő, hogy a szavamba vágtatok. Nagyon rosszul esik, lassan megszólalni sincs kedvem tőle, mert láthatatlannak érzem magam utána. Ezért azt szeretném kérni, hogy ne vágj többet a szavamba.


Nem sértődötten, hanem nyugodtan magabiztosan, de nem beképzelten.

2022. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Legyél határozottabb, lehet elsőre kicsit pofátlannak fogod érezni amgad, de azért tudnak a szavadba vágni mert engeded.
2022. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Aki téged levegőnek néz azt nézd te is levegőnek. Aki téged kiröhög azt röhögd ki te is. Mindenki csak a saját szintjén képes érzékelni a dolgokat. Hiába próbálkozol intelligens embereknél használható módszerekkel, ahhoz kellene a közeg amelyik ezt értelmezni is tudja.
2022. jan. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 60%-os! (azaz 2-es és 4-es)

Így van, arról kell a leginkább beszélni, ha úgy érzi, hogy nem hagyják szóhoz jutni. Egy dolgot azonban biztosan nem kell - és ezt a Kérdezőnek mondom - a sértett önérzetű kamaszt játszani, mert a családtagjaid nem is fogják tudni okvetlenül összekapcsolni, hogy ez miért történik. Az első lépés a kommunikáció.

2022. jan. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 8-as!

2-es és 4-es vagyok és a 7. válaszomban leírtak szerint gondolkodom a kirekesztésről, a másik ember semmibe vételéről. És igen, úgy gondolom, ha egy ember (mint a kérdező is írja magáról) már többször kért olyan hatalmas dolgot mint az, hogy egy mondatot végig mondhasson és erre teljes semmibe vétel, sőt kollektív kiröhögés a válasz, ott célravezetőbb simán tükröt tartani mint századszor is próbálkozni. Természetesen ezt nem adom senkinek parancsba, szerencsére ide 16 év alattiak nem is regisztrálhatnak, ezen kor felett meg már remélhetőleg ki tud szemezgetni a kérdező egy-egy válaszból számára hasznosítható morzsákat.

És igen, én is az asszertív kommunikáció híve lennék, de az sem vezet csodákhoz. Ide pedig lassan az kellene, természetesen csak véleményem szerint.

2022. jan. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 60%-os!


A Kérdező a téma komolyságához mérten nagyon kevés információt osztott meg. Nem derült ki soraiból a családi dinamika - Mindenki így viselkedik-e vele, vagy vannak "hangadók"? Kivel közelebbi a kapcsolata? -, nem derült ki egyértelműen belőle, hogy a család maga ezt hogyan értelmezi/értelmezheti - tudatos kirekesztés vagy a Kérdező túlzottnak tartott reakcióján nevetnek - ennek a nevetésnek a stílusát sem ártana tudni. (Kiröhögik vagy csak megmosolyogják?) Ha a Kérdező családtagjai idősebbek, akkor lehet, hogy nem tudatosan beszélnek bele a gondolataiba, hanem eszükbe jut valami és egyszerűen "kibuggyan". Ugyanez lehet a helyzet kimondottan fiatalok esetében is.

Ha ad absurdum az a totálisan negatív hierarchia-kép a valós, amit ebből a néhány mondatból konstruáltál - a Kérdezőt kutyába se veszik -, a tanácsod akkor sem szerencsés. Ugyanis ebben az esetben hiába játssza a primadonnát, ugyanúgy nem fog érdekelni senkit. Apatikus, tőmondatokkal esetleg operálhat, mint jelzés és időleges túlélési stratégia, de a színi előadás nem vezet sehová (Vagy nem látják meg magukat a tükörben, vagy tetszeni fog nekik a kép.)

Formailag valóban 16 év a korhatár, de nyílt titok, hogy ezt senki sem tartja itt be. (Igaz, a kérdező esetében én sem gondolom, hogy ne töltötte volna ezt a kort be.)

A hozzászólásaidban semmi érték nincs, nincs mit szemezgetni, egyszerűen rossz tanácsok, a saját áttételeidet-projekcióidat írtad meg egy néhány mondatos szöveg alapján. (Nem, azért mert egy korábbi hozzászólásból beleírtad, hogy "asszertív kommunikáció" és használtál olyan díszítő szavakat, mint "ezen", attól az még nem lesz emelkedettebb, csak kínosan apologetikus.)

2022. jan. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!