Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kezdek eltávolodni a...

Ha kezdek eltávolodni a családomtól, az baj?

Figyelt kérdés

Elég puskaporos helyzetben jöttem el otthonról. Nem akarnám részletezni, de olyan "jó" volt velük élni, hogy amint befejeztem a tanulmanyaimat, leléptem. Nem voltak jó szülők. Agresszívak, indulatosak, bántalmazók. A dologra az öcsém is rátett, tudva, ő a kedvencük.

Ez után évek teltek el. Azóta a szüleim elváltak és nagyon sokat változtak. Többnyire jó irányba, már ami az agresszivitást illeti. Ragaszkodnak hozzá, hogy tartsam velük a kapcsolatot, sőt, igénylik a társaságom. Én viszont, mihelyt közelebb kerülnék hozzájuk, ösztönösen eltávolodom. Bosszant, hogy a múltbéli hibáikat csak úgy elfelejtik, ha szóba hozom, vagy tagadnak vagy hárítanak. Sokszor érzem, amit most művelnek, csak "jóvátétel", de inkább a saját lelkiismeretük miatt. De én nem akarom, hogy azt gondolják, ez megjavítható. Mert nem az.

Nem érzem, hogy feldolgoztam a velük való sèrelmeimet, ezért a szeretetüket és törődésüket sem tudom elfogadni vagy értékelni. Többször elgondolkoztam rajta, hogy ha nem is végleg szakítom meg velük a kapcsolatom, de leredukálom a minimumra.

Az öcsémmel jól kijövök. Mondhazni. Viszont amilyen emberré válik, nem fogom kedvelni. Anyagias, lusta, pazarló. Ő sem hiányozna az eletemből.

Ti ilyen helyzetben mit tennétek?

Megbeszelni ezt velük kár is. Szóval a nyílt kommunikáció kb falra hányt borsó.


2022. jan. 12. 08:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Én pl nem tartanék velük kapcsolatot azért, hogy napi szinten eszembe jusson, hogy miket tettek velem. Gondolom ahogy idősödnek jönnek rá, hogy kell nekik a segítség. Így el kezdenek veled újra kapcsolatba kerülni, hogy öreg korukra ne legyenek egyedül legyen aki segítsen nekik. Sajna sok ilyen van.
2022. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es, igen, lehet,hogy ez miatt. Apámról pl kiderült, hogy gyógyíthatatlan betegsége van, amivel együtt kell élnie.

Anyámat a válás anyagilag viselte meg. Igaz, én ilyen szempontból őt nem támogatom - és később sem fogom.

2022. jan. 12. 08:34
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem haszon nélkül van ez a nagy haverkodás. Mivel a nyugdíj nem garantált, bevezették a szülőtartást. Magukhoz édesgetnek újra, hogy érdemessé váljanak majd öreg korukra a szülőtartásra, és szerintem simán beperelnének ha nem pénzelnéd őket öregkorukra. Az emberek nem változnak.
2022. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyet kell,hogy értsek az egyes hozzászólóval. Nem mondom,hogy soha ne találkozz beszélj velük. Viszont én simán elmondanám ami bennem van és nem értük, hanem saját magam miatt. Én is próbáltam anyámmal,de semmi extra. Legalább én kiadtam.
2022. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mondanám, hogy "anya, apa, 18 évetek volt, amikor közel voltatok hozzám, mégsem éltetek a lehetőséggel, csak az agresszió és bántalmazás ment, ráadásul nem bántatok ugyanúgy velem, mint az öcsémmel. Ezek után ne csodálkozzatok, hogy most már nem kérek belőletek, és eltűntem. Utólag kár erőltetni a dolgot, mert a mai napig szarul esik ahogy bántatok velem. Szóval nem kell igényelni a társaságom, mert már én sem igénylem a tiéteket. Ez nem így működik, hogy majd mindent elfelejtek, csak mert most kitaláltátok, hogy mégiscsak fontos vagyok nektek."


Valami ilyesmi, lehet, hogy túl drámai lett, csak próbáltam elképzelni, hogy mit mondanék, ha a helyedben lennék.


Mondod, hogy a kommunikáció falra hányt borsó, de azért valami ilyet bepróbálnék, vagy elküldeném üzenetben (mert szóban csak elmegy a fülük mellett, írásban hátha visszanéznék és értelmeznék, maradna nyoma). Ezek után meg élném az életem boldogan, minimumom tartva a kapcsolatot, vagy ahogy jól esik.

2022. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Én is próbáltam apámmal rendezni a dolgokat. Nem ment. Ment az áldozathibáztatás, a probléma bagatellizálása "rosszul emlékszel". Nem, nem emlékszem rosszul. Elmondtam neki hogy az ő "nevelése" miatt lettem bipoláris depressziós és személyiségzavaros, nem szólt semmit. Egy alkoholista 86 éves emberről beszélek. Megmondtam neki, hogy ha rosszul lenne, hagyni fogom meghalni, nem hívok segítséget hozzá. Ezt érdemli. Nagyon jólesett ezt kimondani, revansot vettem az elcseszett gyerekkoromon. 3-as voltam.
2022. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Azta 3as ez kemény. Amúgy jól tetted.
2022. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az ilyen nem érdemel mást. Tizenéves koromban háromszor akartam öngyilkos lenni miatta, rettegtem az apámtól. Most vagyok 33, de nem érzek iránta semmit, csak várom mikor hal meg. Nem fog hiányozni.
2022. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Igen, valóban az lesz a legjobb, ha ezt elengedem. Már sokszor közöltem velük a sérelmeimet. Csúnyán is, finoman is. Tegnap úgy összevesztem apámmal, hogy leüvöltöttem. Igazából is esett, csak azt érzem, ennél én jobb vagyok. Nemrég az is megfordult a fejemben, hogy lehetnénk boldog család is. Vágytam rá, de így, es velük nem fog menni.
2022. jan. 12. 11:07
 10/18 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Nekem sokkal jóindulatúbb, de mégis elcseszett szülőkkel kellett 3-szor 2 hónapos gyilkos csöndön átesni, mire anyám elkezdte felfogni a korábbi tettei valóságosságát stb. A te esetedben erre nem sok esély van. De én 2-3 alkalommal, teljesen visszafogottan, de teljesen őszintén elmondanám, mit érzek, mit gondolok most, és mire számíthat akkor ők.

Ésminimalizálnam a kapcsolatot.

2022. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!