Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudok segíteni anyámon vagy...

Tudok segíteni anyámon vagy engedjem el az egészet?

Figyelt kérdés

Az egész 2015-ben kezdődött, amikor elváltak apámmal és összejött egy tőlem pár évvel idősebb sráccal. Mindenkinél kiverte a biztosítékot, óvónőként dolgozott, de onnan is kirúgták. Elvileg nem emiatt, hanem mert nem megfelelően bánt/beszélt a szülőkkel és sok panasz érkezett, de szerintem ez is közre játszott. Nagyon nehezen tudtam belenyugodni, hogy egy ilyen pasival van együtt (roma is), de mostanra már kezdtem megszokni, mert már házasok is. Erre nem rég nagy vidáman mesélte, hogy egy 24 éves fiút összeszedett az új mukahelyén és azzal csalja a férjét. Ez nekem már nagyon sok(k). Az 54 éves anyámnak van egy 31 éves férje és egy 24 éves szeretője, és a legszomorúbb, hogy még büszke is rá. Tudom, hogy a saját élete és úgy éli, ahogy neki jó, de szerintem ez valamilyen szinten beteges és hallani se szeretem, ahogy erről úgy beszél, mintha természetes lenne.

Szerintetek lehet rajta segíteni? Arra gondolok, hogy pl.beszélni egy pszichológussal és tanácsot kérni. A másik lehetőség, hogy elengedem az egészet és bármennyire is rossz, de megszakítom vele a kapcsolatot.


2022. jan. 14. 19:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Aligha valódi a kérdés, de fel nem foghatom, hogy mért kéne egy felnőtt gyereknek megszakítania az anyjával a kapcsolatot azért, mert az anyja szabados partnerkapcsolati módon él. Mért kéne rajta segíteni? Bajban van?
2022. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Mert a "szabados partnerkapcsolat" maximum akkor lenne elfogadott, ha a másik, "átvert" fél is beleegyezne, így gusztustalan, és sok ember ezt nem tudja megemészteni. Én szerintem lassan elengedném a kapcsolatot anyámmal, ha ez történne, mert nem tudnám így elfogadni. Ha egy embert így átver, szerintem másokkal sem lehet túl őszinte életében.
2022. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Összetett dolog, de azért, mert rossz nekem, mint a lányának azt látni, hogy egy majdnem velem egykorú és egy nálam is fiatalabb sráccal érzi magát jól. Plusz hiába kértem már tőle nem egyszer, hogy ne is beszéljen nekem a magánügyéről, nincs más témája. Szinte már megszállott... és engem ez annyira zavar, hogy inkább legszivesebben nem is beszélnék vele.
2022. jan. 14. 19:19
 4/22 A kérdező kommentje:
#2 Igen, részben ezért is. Meg eddig azzal "mentettem fel", hogy nem ő az egyetlen nő, akinek fiatalabb a férje és az érzéseit nem tudja irányítani. De ez a munkatárs dolog beteges..
2022. jan. 14. 19:23
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

2-es: Az, hogy a férjét megcsalja, csak őrájuk tartozik, nem az anyai mivoltát befolyásolja. Gyilkos vagy hasonló bűnöző anyát elítélnék, na de egy megcsalás! Nem erkölcscsősz a gyerek!

3-as: Bár továbbra sem hiszem el, hogy valódi a kérdés, ha annyira zavar egy téma, mondjuk a partnerkapcsolatai, akkor azt az egy témát vissza lehet utasítani és az arról való társalgást lezárni. De nem az egész kapcsolatot a gyerekének nem ártó szülővel!

2022. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
Fogadd el, hogy anyád egy szajha, és kész.
2022. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Valószínüleg azért nem tartod valódinak a kérdést, mert szerinted is túl beteges a dolog, de azt nem érted engem miért zavar. Kértem már amúgy nem egyszer, hogy ne beszéljen róla, de mindig valahogy odatereli a szót. Ha esetleg elérném, hogy tényleg ne kerüljön szóba az nem változtat az alap problémán.
2022. jan. 14. 19:30
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Anyád tud élni :D
2022. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem beteges, hanem csekély valószínűségű. Mindenki azt szeret, akit akar. Veled is megtörténhet még.
2022. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Talán ha szerzel neki egy 20 éves szeretőt, dobja a mostanit!
2022. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!