Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudok segíteni anyámon vagy...

Tudok segíteni anyámon vagy engedjem el az egészet?

Figyelt kérdés

Az egész 2015-ben kezdődött, amikor elváltak apámmal és összejött egy tőlem pár évvel idősebb sráccal. Mindenkinél kiverte a biztosítékot, óvónőként dolgozott, de onnan is kirúgták. Elvileg nem emiatt, hanem mert nem megfelelően bánt/beszélt a szülőkkel és sok panasz érkezett, de szerintem ez is közre játszott. Nagyon nehezen tudtam belenyugodni, hogy egy ilyen pasival van együtt (roma is), de mostanra már kezdtem megszokni, mert már házasok is. Erre nem rég nagy vidáman mesélte, hogy egy 24 éves fiút összeszedett az új mukahelyén és azzal csalja a férjét. Ez nekem már nagyon sok(k). Az 54 éves anyámnak van egy 31 éves férje és egy 24 éves szeretője, és a legszomorúbb, hogy még büszke is rá. Tudom, hogy a saját élete és úgy éli, ahogy neki jó, de szerintem ez valamilyen szinten beteges és hallani se szeretem, ahogy erről úgy beszél, mintha természetes lenne.

Szerintetek lehet rajta segíteni? Arra gondolok, hogy pl.beszélni egy pszichológussal és tanácsot kérni. A másik lehetőség, hogy elengedem az egészet és bármennyire is rossz, de megszakítom vele a kapcsolatot.


2022. jan. 14. 19:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Én alapból utálom, ha valaki elhenceg másnak azzal, hogy csalja a párját. Innentől az a választási lehetőséged, hogy vagy elárulod anyádat, vagy falazol a viselkedéséhez. Nem tisztességes ezt a dilemmát rátolni olyasvalakire, aki ártatlan az egészben.

Azt mondjuk nem értem, hogy rúghatták ki emiatt a melóhelyéről, ha most 31 éves a férje, akkor 24-25 lehetett 2015-ben, nem lehet ok a kirúgásra, ha valaki egy bőven nagykorú párral él.

2022. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem törődj bele az 54 éves édesanyád jellemvonásaiba, különben neked lesz szükséged pszcihológusra.


Örülj, hogy megszülettél, egészséges vagy, felneveltek aztán éld az életed és tanulj mások hibáiból!

2022. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha anyádat azért rúgták ki, mert fiatalabb a férje, akkor nyugodtan mehet bíróságra. Eszem megáll. Fordítva is kiverné nálad a biztosítékot, ha a pasi idősebb?
2022. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki állandóan valamiről akar beszélni, azt nem lehet megváltoztatni, és lezárni a témát. Nekünk is van olyan ismerősünk, aki minden egyes esetben 2 perc utána a magánéletére tereli a témát, és utána a találkozás végéig arról fossa a szót. Nem is erőltetjük a találkozást, és valószínűleg mások sem, mert annyira random a semmiből tud telefonálni, hogy elmesélje a senkit nem érdeklőd párkapcsolati történéseit.


Hé! Ha te is ilyen ember vagy, tudd, hogy senkit nem érdekel!

2022. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#13 Természetesen nem ez volt az indok, de szerintem közrejátszott.
2022. jan. 14. 21:04
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

#történetestroll

Na ez mindent elmond róla ha eddig valakinek nem esett le.

2022. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudsz segíteni. Egyelőre engedd el. Később talán. Lehet megviselte a válás és afféle második"gyerekkorát éli.
2022. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%
anyukáról képet. Biztos bitang egy buxa lehet alatta
2022. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

nem a te dolgod, ne öld bele ebbe az energiáidat.

van neked a saját életedben is elég megoldandó helyzet; ami anyád dolga, anyád (élet)feladata, azt majd ő megoldja.

mondjuk tényleg lehet, nekem is lelkiismeret-furdalásom lenne, ha tudnék róla, és a férje meg nem tud.

2022. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom mennyire valós a sztori, de ha igen, akkor ez nagyon beteg. Anyukád valahol elakadhatott a személyiségfejlődése során, és anyakomplexusos fiúkat csábít el, használ ki. Gondolom nem nőttél fel jó szociális körülmények között. Megszakítani nem feltétlenül kell, csak ha úgy érzed, inkább tarts lépést, minimalizált a kontaktust.
2022. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!