Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bejelölnétek több szakot...

Bejelölnétek több szakot továbbtanulásnál szülői nyomásra, ha az a szak, amit tényleg szeretnél csak egy helyen indulna?

Figyelt kérdés

Az tiszta sor, hogy ha több egyetemen/főiskolán indul a kinézett szak, akkor bejelöli több helyen is azt, amit szeretne. De amit szeretnék az csak egy helyen fog indulni. A szüleim viszont azt szeretnék, ha több opciót jelölnék meg, mondván, hogy "ha kiesek a tanulásból, akkor sosem fogok visszaülni az iskolapadba" vagy "valahová biztos felvesznek, ha többet jelölök meg". Viszont én tökre nem így látom a helyzetet. Szerintem nincs értelme belekezdeni valamibe, amit nem is igazán akarok, egyszerűen időpocsékolás. Nekem teljesen más koncepcióm van, ha most nem vennének fel. Ha a kihagyott egy évben elntudok végezni egy OKJ-s képzést, akkor mindenképpen bekevágnék inkább abba, vagy esetleg nem izélnék azon, hogy belefér-e egy évbe, hanem elvégzem azt és utána mennék egyetemre. Vagy ha nem vesznek fel és szakmát sem tanulok kihagyott minimum egy évben, akkor inkább dolgozok addig, esetleg újra érettségizek (feltéve, hogy a rossz eredmény lesz a gond, ha nem sikerül), majd újra próbálom a jelentkezést egy év múlva, és ha akkor is csak egy helyen indul, amit most szeretnék, akkor esetleg bejelölök mást is, ami talán szóba jöhet, mint B terv.

Szóval annyira nem tér el a koncepció a szüleimétől, csak amit ők szeretnének, azt én nem most csinálnám, hanem jövőre, ha most nem jön össze. Csak az a baj, hogy valahányszor nem az van, amit ők (leginkább anyu) akarnak, akkor megy a mártírkodás, kidobással fenyegetőzés és stb... Emiatt picit tanácstalan vagyok.


2022. jan. 16. 01:08
A kérdező szavazást indított:
Megjelölnék több opciót rögtön, szülői nyomásra
Ragastkodnék a saját elképzeléseimhez
Egyéb (fejtsd ki kommentben)
72 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
20 helyet jelöltem, felvettek a másodikra. Asszem kicsi extrát kell fizetni, de ha a szülők fizetik, miért ne. Nem vesztesz vele semmit, max mégse kezded el az egyetemet. De ha mégis meggondolnád magad nyárig, jó lesz hogx van másik opció.
2022. jan. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Ne hagyd, hogy a szüleid éljék az életedet! Csak itt a gyakorin tömegesen siránkoznak olyan megkeseredettek, akik a szüleik által megkövetelt egyetemen boldogtalankodnak értelmetlenül. Felnőtt vagy, ezt hidd el első körben te magad. Akkor majd a szüleid is elhiszik.
2022. jan. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
13%

" kicsi extrát kell fizetni, de ha a szülők fizetik, miért ne."

Na majd persze, én fizetek sokszázezret. Nem vagyok én Rockefeller. Csak állami jöhetett szóba, vagy ingyenes OKJ.

2022. jan. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
#3 Az egyes szerintem arra gondolt, hogy maximalizálva van, hogy hány opciót lehet megjelölni, és ha valaki annál többet jelöl az mindegyik után kétezer (asszem)
2022. jan. 16. 01:38
 5/28 anonim ***** válasza:
4%
Én pedig arra, hogy nem tudom finanszírozni a "fizetős" szakokat a félévenkénti párszázezer forinttal. Nem fér bele a családi költségvetésbe.
2022. jan. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Megjelölni érdemes, a vitát el lehet kerülni/odázni. Ha nem vesznek fel oda, ahová szeretnéd, a többi (amit nem szeretnél) még mindig megvan lehetőségnek, hátha valami átkattan és meggondolod magad; ha nem, akkor kell erre az elodázott vitára visszatérni, vázolni a szülőknek a tervedet, hogy akkor OKJ és jövőre. Ha felvesznek valahová, még nem kell rögtön beiratkozni. Viszont akkor ragaszkodj az elképzelésedhez, mert ha más életét éled, annak sosincs jó vége.

Illetve kereshetsz egyéb irányt, amit, bár nem teljes jövőképet fest eléd, távolról érdekesnek találsz, és akkor azt jelölöd be a többi helyen, kiszorítva a szülők elképzelését

2022. jan. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy távolról érdekesnek tűnő szakot bejelölök, és akkor egy szavuk nem lehet. Még annyi mázlim van, hogy nekik nincs nagyon konkrét rámerőltetett elképzelés, csak annyi, hogy legyen diploma, melyik egy-két irányt ne válasszam lehetőleg, meg egy valami van, amire kicsit rá vannak állva, hogy az egy jó B terv lenne....
2022. jan. 16. 01:55
 8/28 anonim ***** válasza:
32%
Azt kell emgjelölni ami valóban érdekelne csak.
2022. jan. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha egyetlen helyen indul csak, akkor felmérném, milyen lehetőségeik vannak. Ha vársz, nem lehet tudni, következő évben felvesznek-e?

Amiken átrágnám magam:

1. Van-e komoly esélyem, hogy két éven belül felvegyenek?

Ha igen, akkor addig elvégeznék egy OKJ-t (bár abból szerintem egy éves nincs), olyat, aminek van köze az eredeti elképzelésemhez, még akár plusz pont is járhat érte.

Ebben az esetben nem jelölnék még több szakot.

2. FOSZK

Ugyanabban a suliban, hasonló területen. Így időt se vesztenék annyit, hiszen később lennének olyan tárgyak, amit be tudnék számíttatni.

3. Megjelölnék olyan szakot, aminek van köze hozzá. Akár csak úgy, hogy később hasonló munkát el tudnék látni, akár olyat, ahonnan esetleg van átjárás az általam preferált szakra.

2022. jan. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Azt is vegyék figyelembe a szülők hogyha most elkezdesz egy egyetemet amit nem szeretnél és jövőre megpróbálod újra a felvételit és felvesznek, már vesztettél két államilag finanszírozott félévet. Így nem biztos, hogy elég lesz az álmaid iskoláját államilag támogatottan elvégezni.
2022. jan. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!