Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért akar 25 éves...

Az anyám miért akar 25 éves létemre korlátozni abban, hogy hová megyek a barátommal? Miért nem látja, hogy felnőttem? Kezdjek el dolgozni inkább?

Figyelt kérdés

A családom nem szeret utazni, az anyám legszívesebben szerintem a házból sem tenné ki a lábát (amúgy is csak bevásárolni és dolgozni jár el). 10 éve voltunk utoljára együtt nyaralni. Engem ettől függetlenül az utazás mindig vonzott, egy sima kirándulásnak Szilvásváradon is örülök, már napokkal előtte izgatott vagyok.

Együtt vagyok 4 hónapja az első barátommal, és mondta, hogy a vizsgáim után kimehetnénk Ausztriába. Bécsbe és Hallstatthoz, még sosem voltunk sehol kettesben. Mondtam otthon, az anyám közölte, hogy biztos nem, nem azért járok egyetemre, hogy közben utazgassak és hogy ő már az elején is megmondta, hogy ez a fiú bajt hoz rám és miatta elhanyagolom majd a tanulást. Pedig erről szó sincs, nem azt mondta, hogy passziváltassak és utazzunk Indiában 5 hónapot hátizsákkal. Hanem hogy 3 napra utazzunk el, hétvégén. Ráadásul a egyetemen két alkalmat lehet hiányozni "csak úgy" alapon, tehát ha még ki is hagynék egy órát, abból sem lenne baj.

És mindennel kapcsolatban ezt csinálja, ami nem az egyetem. Ha moziba megyek, minek megyek, kivel megyek, miért este megyek, sötét van, hazafele biztos elrabolnak (vagy már lehet odafele is). Ha talán beülök valakivel meginni 2 pohár bort, vagy koktélt, utána napokig hallgatom, hogy megint bulizni voltam, sosem végzem így el az egyetemet (pedig egy kezemen megszámolom, hogy a 4 évem alatt hányszor voltam házibuliban, vagy szórakozóhelyen). Zsebpénzt alig kapok, heti 10.000 forintot. Ha azon felül kell valami, akkor fel kell hívjam az anyámat, megmutatni neki és ő eldönti, megvehetem-e, vagy küld-e rá pénzt. Nyaranta szoktam dolgozgatni, de az ember nem a nyárimunkával keresi magát halálra + év elején vennem kell könyveket, nyomtatnom jegyzeteket, arra is sok megy el. Évközben nem tudok dolgozni (orvosira járok, itt nincs levelező képzés).


Még két évem van itt... Nem azért, mert csúsztam, hanem alapból év vesztes vagyok, 4+1 éves középiskolába jártam, és nem is vettek fel elsőre ide. Nagyon leszív ez, hogy az életem semmi másból nem áll évek óta, csak a tanulásból. Semmi utazás, program, csak ingázás az egyetem és a szobám között, esetleg a szobám és a szüleim háza között. Otthon még rosszabb, ha mondjuk 4 hét után hazamegyek és elmennék a nagyszüleimhez egy kávéra, vagy beszélgetni, anyám már kiabál utánam, hogy "Semmit nem kell ezen az egyetemen tanulni???". Most a barátom a fő ellenség neki, mert szerinte nem tanulok miatta, közben meg pont a párom az, hogy vizsgák előtt mindig nyugtat, hoz nekem ebédet, vacsorát csak úgy, mert tudja, hogy vizsgák előtt se időm, se kedvem főzni és inkább nem eszem semmit.

Az anyám folyamatosan zsarol a pénzzel, mindig a szememre van hányva, hogy még eltartanak. Pedig ő akarta az orvosit, pontosan tudta, hogy nem fogok tudni mellette tanév közben dolgozni. Igazából már azt fontolgatom, hogy februárban jelentkezek levelezőn máshová, és mellette akkor dolgozom. A barátom is mondta, hogy tudna ebben segíteni, a legjobb barátnőm is. De már azt érzem, hogyha a pl. Telekomhoz mennék el dolgozni, ennél még az is jobb lenne. Mert most az utazásnál is mondta, hogy egy forintot nem fog rá adni, azt meg jól tudja, hogy heti 10.000 forintból félretenni nem tudok. Mondta a barátom, hogy ettől ne érezzem rosszul magam, állja ő, de ezt ilyen formában nem szeretném, még úgy se, hogy anyagilag neki beleférne.


2022. jan. 18. 10:28
 81/104 anonim ***** válasza:
97%

Kérdés zárható. :)

Volt megint egy esti izé... egésznapos mesénk tegnap. :-D

2022. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 A kérdező kommentje:

Fuha, kicsit elszaladtak itt az indulatok. :)


Őszinte leszek: közöm nincs az orvosihoz, attól is rosszul vagyok, ha valaki az ujját elvágja mellettem. Viszont ahogy észrevettem itt, ez az egyetlen szak, ami a válaszolók szemében "felmentést ad" a diákmunka alól. Az igazság az, hogy egy totál másik szakon vagyok, a 40 ezer forint, amit otthonról kapok, igazából 250 általában, de az sem mindig elég. Nem szobát bérlek, hanem az enyém a lakás, és amit még 18-19 évesen imádtam, már utálom és költöznék (zajos, rossz az elosztása, lehetetlen parkolni a környéken, és hiába belváros, már egyáltalán nem ez a szempont nálam). Bicikli helyett autóval járok, de abból is szeretnék egy nagyobbat, gyorsabbat, az anyám viszont erről hallani sem akar, mondván, hogy "nem kell nekem az", meg hogy "csak összetörném".

De nyilván ha ezt így leírom, a válaszadók nekem estek volna csak, hogy bezzeg más a belét dolgozza ki egyetem mellett, meg BKV-val jár, adjam el a kocsim és lesz pénzem stb. Ettől függetlenül engem ugyanúgy dühít, hogy az anyám óvodásként tekint rám sokszor, pedig ezt a szakot tényleg ő erőltette... Van már egy diplomám, de az kb. semmire nem jó, azért végeztem el, mert a legjobb barátnőm is oda jelentkezett középiskolába, én pedig jobb híján úgy voltam vele, hogy hát végülis érdekesnek tűnik... Szóval diplomázás után rájöttem, hogy érdekes volt sok minden, amit tanultam, de kb. semmire sem jó a diplomám, így az anyám buzdítására elkezdtem 22 évesen a mostani szakomat, hogy később az ő munkájukat vihessem tovább. Csak éppen nem veszi észre, hogy a pénzzel, amit kapok, messzire nem megyek.

De tudom, hogy 250 ezerből máshol családok élnek meg akár, emiatt nem írhattam le az eredeti összeget, és körülményeket, mert csak a sárdobálás ment volna.

2022. jan. 21. 11:40
 83/104 anonim ***** válasza:
96%

Szóval a kérdés kamu - mint írtam, én már a 38-as hozzászólásomban jeleztem ezt " nekem kicsit furcsa".


Örülök, hogy jól szórakoztál - kár, hogy az oldal amúgy sem túl magas hitelét rontod.

Havi 250 ezret kapsz és még sajnáljunk is?

Kocsival jársz és még sajnáljunk is?

Kicsit-nagyon fordítva ülsz a lovon. Mint írtam, ha nem tetszik a dolog, függetlenedj, élj önálló életet, de akkor a havi 250 ezret se fogadd el!!!


Ha elfogadod, akkor meg vedd tudomásul, hogy beleszólnak az életedbe - főleg, ha a szüleid vállalkozásába akarsz beszállni.

2022. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 anonim ***** válasza:
100%
U.i: tudod, mindenki azt kapja vissza, amit a másnak adott - Te itt hülyének néztél minket, becsaptál minket - ne csodálkozz, ha az életben ezt kapod majd vissza sok embertől.
2022. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/104 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ezt akartam leírni amit most itt a kérdező bevallott.


Éreztem, hogy valamilyen szinten igaz a sztori, csak tele van ferdítésekkel azért, hogy ne essünk neki és adjunk neki igazat.


Csak nem akartam leírni mert akkor én vagyok az aki bizonyítékok nélkül vádol másokat és azt nem akartam. De úgy tűnik bevallotta a kérdező.

2022. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 A kérdező kommentje:

Nem kamu, a lényeg ugyanaz.

Korlátozni akarnak, nem kapok elég pénzt. Csak éppen nem az van, hogy ételre nem jut, hanem most pl. nem tudtam elmenni a Snowattack-re a barátnőimmel, mert hogy ők arra nem adnak még pluszban. A barátommal való utazás is igaz, csak nem Ausztriába mennénk, hanem a Maldív-szigetekre. Nekem ez a problémám, de ha ezzel nyitok, csak a köpködés ment volna, meg hogy másnak bezzeg mennyivel rosszabb.

A problémám ugyanaz, csak a körítés más.

2022. jan. 21. 13:26
 87/104 A kérdező kommentje:

"Örülök, hogy jól szórakoztál - kár, hogy az oldal amúgy sem túl magas hitelét rontod."


Mondjuk azon az oldal felhasználói is elgondolkozhatnának, hogy miért úgy kell kiírni a kérdést normális válaszokért, hogy éppen a létminimumon tengődöm... Mert a válaszodból is süt már, hogy mit képzelek én, hogy miért kéne sajnálni. Rögtön én lettem az, akit támadni kell.

2022. jan. 21. 13:34
 88/104 anonim ***** válasza:
96%

OK.

Akkor úgy kellett volna kiírni a kérdést, hogy Help! Egy pénzéhes r*banc vagyok, mi a megoldás..?

2022. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/104 A kérdező kommentje:
Na, pont az ilyen válaszok miatt lett kiírva a kérdésem úgy, ahogy. :)
2022. jan. 21. 13:47
 90/104 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de saját lakásban, 250 ezerből egyedül(!) illene megélned. És nem követelőznöd.
2022. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!