Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám utalja a cigit, es...

Anyukám utalja a cigit, es nem is engedi, de ma meglatott az utcan amikor tekertem, es nagyon kiakadt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszer mar talalt a taskamban cigi csikket, es akkor is kiakadt, de szerintem elengedte, es nem beszeltunk rola tobbet, de ma meglatott, es elkezdett hivogatni stb.

Nem tudom, hogy esetleg, hogyan tudnam elerni, hogy ne zavarja vagy esetleg elhiggye, ha azt kamuzom, hogy nem az enyem volt. Ti ilyenkor mit mondtok?

(Nem olyan valaszokat varok, hogy szokjak le vagy hasonlo. Tenyleg igazi tanacsokat kerek, hogy ne legyen ram merges.)



2022. jan. 21. 09:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
98%

"Nem cigizek sokat kb csak tarsasagban"


Na, ebből lesznek a láncdohányosok. Hogy cigizel másokkal, mások előtt, mert félsz, hogy ha nem teszed, megszólnak, kigyúnyolnak és ciki leszel.


Rendben, megértelek, én is voltam 18 éves és el-elszívtam egy szálat nagyon ritkán társaságban, hogy ne nézzenek ki, de inkább fel is hagytam vele idővel. Viszont sokan, akik akkor ezt csinálták, most felnőttként nem tudják letenni.


Majd mikor saját magadat kell eltartani, meg finanaszírozni, bánni fogod, hogy nem hagytad abba időben.


Amúgy nem tudom, milyen választ vársz, ha anyádat zavarja, hogy cigizel, semmit nem fogsz tudni neki mondani.

2022. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%
Hétvégén együtt túráztam egy nővel, aki e-cigizett, mesélte, hogy hosszú évek rendes dohányzása után szokott át erre, azóta nem viseli el a normál cigit, rosszul van tőle, az e-cigivel olcsóbban kijön és nem büdös tőle, mint a normál cigitől. Nekem több régóta dohányzó ismerősöm mondogatja, hogy ne szokj rá, nehéz leszokni, és nem is jó.
2022. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg inkább titkolnod lenne érdemes, ha úgy döntöttél cigarettázol tovább. Magamból kiindulva, aki tűzzel-vassal irtanám a cigarettát, minden nap táska és ruhaátvizsgálás lenne, felgyújtanám a zacskó dohányodat, töltőgépedet és a hüvelyeket is. Tárolhatnád a szettedet a patakparton a lapulevelek között, vagy egy barátodnál. Vérciki. Tartanám nonstop a litániát, hogy amíg az én kenyeremet eszed addig nem cigarettázol, -meg utána se. Személyes bántásnak venném, hogy annak ellenére, hogy tudod, mennyire be van nálam csípődve ez a téma, te mégis csinálod. Ez utóbbi rányomná a bélyegét a kapcsolatunkra. Szeretnélek természetesen ugyanúgy, de tudnám hol a helyem nálad :(, hogy mennyit ér neked az én problémám amikor ténylegesen áldozatot kellene hoznod. És ez nem is egy nagy áldozat, és még ezt sem. Csalódnék.
2022. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
86%

Elhigyje, hogy kamuzol.

Nőjj fel, költözz el és onnantól annyit szívsz amennyit nem szégyelsz.

2022. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj, ha te érzed magad annyira felnőttnek, hogy cigizz és tisztában vagy a rövid és hosszútávú káros hatásaival, illetve, hogy konkrétan van egy függőséged testileg és szellemileg is, akkor legyél már ahhoz is felnőtt, hogy a saját anyád szemébe mondod az igazat és felvállalod. B*szki...
2022. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
97%

18 vagy,alkalmi dohányos. Mit csinálj, hogy anyukád ne legyen mérges? Ne cigizz. De mivel ezt nem szeretnéd abbahagyni ezért vegyél cigarettatartót, otthon tölts meg néhány szálat, hogy ne az utcán kelljen tekergetni.

Viszont állj anyukád elé és mondd meg neki, hogy anyu sajnálom, dohányzom és nem szeretnék egyelőre változtatni ezen a tényen. Légyszíves fogadd el a döntésemet.

Esetleg odabiggyesztheted, hogy szeretlek és nem akarok neked hazudni.


(félreértés ne essék, nem támogatom a dohányzást, de tiszteletben tartom mások döntését)

2022. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy olyan dolog, hogy szulokent nem

lehet ezzel mit kezdeni. Nem tudod a gyereknek megtiltani, mert akkor titokban fogja.. Szerintem tedd le, magad miatt. Most meg elhiszem, hogy nagyon fun, meg “nem vagy függő”, de majd kesobb lesznek jo kis utohatasai, rengeteg pénz is rámegy, es okadek budos igénytelen leszel tole. 20/l vagyok, nekem anyukam cigizik, hanyok tole, nalunk is mentek 16 evesen a bagozasok, jointok stb. de en ezt ott akkor ki is nottem, es nagyon orulok hogy nem függtem ra mint a többiek. Inkabb nyomogatok helyette valamit vagy ilyesmi, ragozok, minth magamat mergezzem es ráadásul krvadragan is. Érdemes ezen elgondolkodni.

2022. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
15%
Dohányosok, az elején lehetséges még letenni? Vagy ez már akkora áldozat amit nem teszel meg mert annyira extrán jó a cigaretta? Az elején kérdezem, mert később látom, hogy kb. a nullával egyenlő a leszokás esélye. Ha az anyám, tesóm kiakadna, ha a Lidlből eszek péksüteményt, akkor én megtenném érte, hogy nem eszek a Lidlből. Ha ott vásárolok akkor egyszerűen nem veszek péksütit, mert megígértem, nekem ennyi. Cigarettánál ez más? Azért hoztam a Lidlös péksüti példát, mert az is kb. annyira kell az élethez, illetve lehet azért nélkülözni.
2022. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 qkker1 ***** válasza:
97%

"Az elején kérdezem, mert később látom, hogy kb. a nullával egyenlő a leszokás esélye."

20+ év után tettem le, napi 1,5-2 doboz barna szofit szívtam, úgyhogy nem lehetetlen.

2022. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 qkker1 ***** válasza:
84%
Kérdező, mit keresett csikk a táskádban? Ennyire csöves vagy, hogy abból sodorsz?
2022. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!