Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért ennyire maradi,...

Az anyám miért ennyire maradi, hogy nem enged találkozni egy fiúval? Mit csináljak, mit mondjak? (megjegyzésnél kifejtem)

Figyelt kérdés

16 éves, 11. osztályos gimis lány vagyok. Az unokatestvéreimmel szilvesztereztem (18-20 évesek), ott találkoztam egy sráccal, táncoltunk, beszélgettünk egész este, de semmi több nem volt. Utána írt üzenetben, beszélgetni kezdtünk és az az igazság, hogy nem tudja, hány éves vagyok. Idősebb nálam pár évvel, most fog a jogon végezni tavasszal. Ezért én azt mondtam, hogy idén érettségizem. Tudom, hogy ezt nem húzhatom a végtelenségig, és szeretném neki elmondani az igazat, de úgy voltam vele, hogyha megtudja, hogy még csak 17 leszek, tuti offol.

Lassan 1hónapja beszélgetünk chaten, vagy facetimeon és felhozta, hogy jövő héten szívesen találkozna velem. Most alapból kevesebbet tudunk beszélni, mert síelni van a barátaival és tökre hiányzik kb, szóval megörültem ennek. Mondta, hogy értem jön, meg haza is hoz szívesen. Erre az anyám annyit mondott, hogy biztos nem... Nem is ismeri, semmit nem tud róla. Nem este akar találkozni, nem is magához akar felvinni, szóval kb. meginnánk egy kv-t, meg ennénk egy sütit napközben. Ráadásul már utána is kérdeztem, mondta az unokatesóm, aki ismeri, hogy nagyon rendes srác, a családja is normális.


Rám sehol nincs panasz, jól tanulok, nagyon ritkán szoktam eljárkálni bulizni és akkor is mindig barátnőkkel vagyunk együtt, nem alszok fiúknál meg semmi ilyen. Nem akarom beégetni magam, hogy közlöm vele, anyukám nem enged. Két barátnőm azt mondta, hogy mondjam itthon azt, hogy a suliban kellett még maradjak, vagy hogy lesznek ők az alibim. Az anyám nem jönne rá, mert 5-6 előtt sosem jön haza, apukám meg elvan a saját dolgaival hétközben szintén. De félnék a lebukástól, meg sosem szoktam hazudni, amilyen szerencsém van, tuti meglát valaki, vagy lebukok.


2022. jan. 27. 18:58
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
67%

Kérdezd meg anyádtól, hogy direk akarja-e neked a rosszat, vagy ez most csak így jött össze.

Mert nagyon sz*r 20+ évesen elkezdeni pasizni, úgy hogy előtte még csak nem is csókolóztál. Tapasztalat...


16 évesen, 11.-esen már jócskán benne vagy az egészségesen pasizós korban.

2022. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%
Bakker, gondolkodjatok már, ne uszítsátok még jobban ezt a kis hülyét: Nézzétek már a szitut a pasi szempontjából is, aki esetleg nem akart egy kislánnyal kezdeni: erre a csaj a pofájába hazudik, leszarja hogy a pasi ESETLEG nem kérne egy nála sokkal fiatalabból. Ha VÉGEZ a jogi egyetemen, nagyon nem a kiscsaj korosztálya.
2022. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

9-10-12-es válaszoló (gondolom ugyanaz írta mind a 3 kommentet):

Igen, elrontottam, hiba volt. De tisztázom majd a helyzetet vele. Nem kell azért leharapni így ismeretlenül a fejemet...

2022. jan. 27. 20:30
 14/38 anonim ***** válasza:
58%
Úgyhogy az a "pár" év nem is annyira pár mint ahogy a kislány beállítaná.
2022. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
72%

Azonnal valld be a korod a srácnak. Ez a "másfél évet letagadok, mert tetszik" tipikusan olyan buta húzás volt, amit csak egy 16 éves csinál. Minél közelebb kerültök egymáshoz és minél később mondod el, annál inkább azt fogja érezni, hogy pitiáner módon átverted.

Ha végül mégis elutasít, az azért lesz mert

1. Máshol tartotok az életben, téged még egy fiúval sem engedett el anyád egy üdítőre sem, és ő nem akarja tapasztalt huszonévesként azt a nehézséget és felelősséget vállalni, hogy mindenben az első legyen az életedben.

2. Nem akar olyannal járni, aki annyira kislány, hogy kamuval indít, mikor tetszik neki valaki.


Anyád nem komplett, de nem tudok rá receptet adni, nincs "varázsige" amire elengedne. Te tudod, hogy meg lehetett-e őt valaha bármiben is győzni, és ha igen, milyen módszerrel.

Persze a higgadt, őszinte beszélgetés (nem nyaggatás, nyafogás, drámázás, alkudozás, béna érzelmi manipulációs kísérletek, mert azoktól csak hisztis kölyöknek lát, felidegesíted és csak azért sem enged) az, ami a legnagyobb eséllyel mozdítja el az embereket az álláspontjukról, de bőven vannak, akiket semmi. Ha ilyen marad, előbb-utóbb úgyis szökni fogsz, ami érthető.

2022. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

A sráccal amúgy nincs probléma, teljesen normális. A beszélgetéseinkből is ez jött le, meg az idősebb unokatestvérem jól ismeri, pont ezért kérdeztem tőle, hogy amúgy milyen.

Volt egy komolyabb kapcsolata, annak tavaly tavasszal lett vége, azóta "csajozgatott", randizott, de nem volt neki senki komoly. Normális, van jövőképe, teljesen intelligens. Nem mellesleg nagyon jól néz ki... Tudom, ez huszadlagos a felnőtteknél, de ne egy olyan srácot képzeljetek el, aki ronda lenne és senki nem ad neki esélyt, azért próbálkozik fiatalabbaknál.

2022. jan. 27. 20:34
 17/38 anonim ***** válasza:
40%
Néz, mivel fiatalka vagy, nem rosszindulatból mondom: soha nem kezd így pasival, mert nagyon szar helyzetbe hozhatod, és magadat is: elkönyvel hazugnak, onnan oda a bizalom, és bizalom nélkül megette a fene a kapcsolatot. Inkább utasítsanak vissza, mint hogy később derüljön ki a hazugság. Tök jó hogy tisztázni akarod, legalább érted hogy mekkorát hibáztál, de ezt még a találkozás előtt tisztázd a sráccal, hogy eldönthesse, így is érdekled-e. De ne csodálkozz ha nem fog bízni benned.
2022. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Elmondom majd a srácnak, de most még egy síelős fesztiválon vannak a barátaival. Keveset beszélünk, mert vagy bulizni vannak, vagy a pályákon. Nem akarom ezt így beközölni neki hirtelen, hanem majd ha nyugodtabban tudunk beszélgetni.
2022. jan. 27. 20:35
 19/38 anonim ***** válasza:
10%
Ezt tökéletesen megértem. És remélhetőleg megkedvelt annyira hogy el tudja engedni ezt a dolgot. Tudom hogy ítélkezőnek tűnök, de az egész csak arról szól hogy tudom hova fajulhat egy ilyen hazugság, mennyire elmérgesedhet a dolog.
2022. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
34%

Hehejj, a jogásznak kapásból behazudja a korát :)))

nem vagy kispályás, végrehajtói panaszirodavezető lesz belőled!

2022. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!