Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért ennyire maradi,...

Az anyám miért ennyire maradi, hogy nem enged találkozni egy fiúval? Mit csináljak, mit mondjak? (megjegyzésnél kifejtem)

Figyelt kérdés

16 éves, 11. osztályos gimis lány vagyok. Az unokatestvéreimmel szilvesztereztem (18-20 évesek), ott találkoztam egy sráccal, táncoltunk, beszélgettünk egész este, de semmi több nem volt. Utána írt üzenetben, beszélgetni kezdtünk és az az igazság, hogy nem tudja, hány éves vagyok. Idősebb nálam pár évvel, most fog a jogon végezni tavasszal. Ezért én azt mondtam, hogy idén érettségizem. Tudom, hogy ezt nem húzhatom a végtelenségig, és szeretném neki elmondani az igazat, de úgy voltam vele, hogyha megtudja, hogy még csak 17 leszek, tuti offol.

Lassan 1hónapja beszélgetünk chaten, vagy facetimeon és felhozta, hogy jövő héten szívesen találkozna velem. Most alapból kevesebbet tudunk beszélni, mert síelni van a barátaival és tökre hiányzik kb, szóval megörültem ennek. Mondta, hogy értem jön, meg haza is hoz szívesen. Erre az anyám annyit mondott, hogy biztos nem... Nem is ismeri, semmit nem tud róla. Nem este akar találkozni, nem is magához akar felvinni, szóval kb. meginnánk egy kv-t, meg ennénk egy sütit napközben. Ráadásul már utána is kérdeztem, mondta az unokatesóm, aki ismeri, hogy nagyon rendes srác, a családja is normális.


Rám sehol nincs panasz, jól tanulok, nagyon ritkán szoktam eljárkálni bulizni és akkor is mindig barátnőkkel vagyunk együtt, nem alszok fiúknál meg semmi ilyen. Nem akarom beégetni magam, hogy közlöm vele, anyukám nem enged. Két barátnőm azt mondta, hogy mondjam itthon azt, hogy a suliban kellett még maradjak, vagy hogy lesznek ők az alibim. Az anyám nem jönne rá, mert 5-6 előtt sosem jön haza, apukám meg elvan a saját dolgaival hétközben szintén. De félnék a lebukástól, meg sosem szoktam hazudni, amilyen szerencsém van, tuti meglát valaki, vagy lebukok.


2022. jan. 27. 18:58
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

És hogy hoztad fel az a témát? Anyu szeretnék randizni egy sráccal aki kocsival hoz visz?

azért a szüleidet se ejtették a fejükre, mert ebből levágós, hogy nem egy korodbelivel találkozol, hanem egy jóval idősebb sráccal. Ha most végez a jogon, akkor van köztetek legalább 6 év.

Meg első körben tisztázni kéne vele a korodat, lehet ezek után már látni se akar. Így is úgyis sírás lesz a vége.

2022. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
85%
Maximálisan egyetértek a 30-assal. Látszik, hogy ezt egy SZÜLŐ írta!
2022. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
91%

Ja és érdekes, bulizni elengedte az általatok mindenféle szarnak elhordott anyja. Ha annyira “betegesen” megtiltana “mindent”, erre se mehetett volna el ez a kis éretlen csitri, aki teszi itt az agyát meg mártírkodik, miközben még a korát sem meri felvállalni, de idősebb pasi azért kéne.

Ja tudom, a korban hozzád illőek mind “éretlenek”.

2022. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

“Hasonló helyzetben voltunk, csak kisebb volt a korkülnbség, én 17, a lány pedig 15”

Az baromira nem “hasonló” helyzet, lőtávolból sem. Egy 15 és egy 17 éves, pláne ha a lány a fiatalabb, egy szinten van vagy majdnem.

A kérdező esetében meg alsóhangon 6-8 év korkülönbségről beszélünk. Nagyon nem mindegy ilyen korban. És igen, teljesen jogosan fejtette ki itt egy kommentelő, hogy ugyan egy hamarosan egyetemet végzett, dolgozó FELNŐTT mégis milyen szellemi partnert lát egy gimis kislányban? Miért nem a saját “súlycsoportjával” kezd? Majd megbeszélik, milyen nehéz volt a matek tz meg hogy az Annáék a múltkor lebuktak az ofő előtt, hogy cigiztek a mosdóban?

2022. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
77%

Akik itt azon rugóznak, hogy a srác majd meggyilkolássza a kérdezőt, mert idegen, azok paranoia szintre viszik a dolgot. A csaj unokatestvére ismeri, még a családját is ismeri, nem olyannal találkozna, akiről semmit nem tudhat biztosan, mert egy sosem látott idegen a netről. Többen is tudják, hogy pontosan ki az, akivel találkozni akar/fog.

Az ismerkedés azt jelenti, hogy megismerkedünk valakivel, akit még nem annyira ismerünk. Ha még ismerős ismerősével sem ismerkedhet, akkor kivel? Senkivel? Megismeri 15 éves koráig azt a néhány embert, akikkel a szülei és az iskolája jóvoltából találkozik, aztán annyi, ebből lehet válogatni, a többiek tiltott terület?

Persze, vannak lányok, akiket a saját régi jóbarátjuk, pasijuk, hódolójuk hagy vérbe fagyva egy bozótban, de ilyen erővel barátai se legyenek az embernek, meg a férjével se maradjon otthon egyedül, mert sosem lehet tudni.

Hagyjuk már.


A korkülönbség tényleg gáz, főleg hogy a kérdezőnek sosem volt még kapcsolata. De ez alapján inkább a naivitása és befolyásolhatósága miatt aggódnék, hogy majd minden szart elnéz és megtesz a fiúnak a nagy első szerelem vakságában, nem pedig amiatt, hogy juj, majd elrabolják.

2022. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

35, Én dobtam be az idegen kocsijába nem szállunk be érvet. Nem arra akartam kiélezni, hogy majd jól elrabolják, hanem hogy anyuka szemszögéből nézve, jön egy vadidegen csávó és elvisz, majd jövök... picit meg tudom érteni, hogy kategorikusan vágta rá, hogy nem. Oké, hogy a kérdező úgy-ahogy ismeri, meg az XY mit tud róla, de anyunak attól még idegen.


Szóval én a mit mondjak anyunak kérdésre éleztem ki a válaszom, hogy legyen kicsit felelősségteljesebb, távolságtartóbb, kommunikálja ezt otthon, és akkor esetleg aggódóanyu is engedékenyebb lesz.

2022. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
64%
34, az volt a hasonló helyzet, hogy velem sem engedték el amìg meg nem ismertek. Onnantól már beszállhatott mellém az autóba, csak 9-re haza kellett vinnem.
2022. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a kocsikázást felejtsd el, én se engedném szívesen a gyerekem egy mindkettőnk számára idegen mellé beülni, hiába ismeri az uncsitesó.


Egyébként meg az lesz itt a baj, hogy egy 23-24 éves pasi már nem ott akar tartani egy kapcsolatban, hogy anyukától kell elkéreckedni egy kávézásra is. De úgyis meglátod majd, mi alakul, pár randiban nincs semmi rossz, csak nem szabad előre beleélni magad semmibe.

2022. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!