Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem le a szégyent,...

Hogyan győzzem le a szégyent, amit akkor érzek, amikor magam részére spórolok vagy veszek bármi nem alapvetőt, ahelyett, hogy a távol levő családnak fizetném a számláját?(többi lent)

Figyelt kérdés

Helyzet: elköltöztem jó ideje. Miután elköltöztem, egy ideig még tőlem vonták a család egyik számláját. A családról tudni kell, hogy van egy szülő, meg egy kiskorú a családban. A másik szülő már nem él.nemrég döntöttem el, hogy ezt a számlát nem fizetem tovább, mert félre is kell tenni, meg egyáltalán, nőnek az árak, nekem is erről-arról le kell mondani, hogy maradjon pénzem.Emellett, ha kirúgnak létszámcsökkentés miatt, akkor nem akarok utcára kerülni. Netszámla volt egyébként, amit havonta vontak tőlem. És ez 10k környékén volt, mert nemcsak netről volt szó.

Erre a családra nem támaszkodhatok, ameddig velük laktam munkanélküliként, nem egyszer mondta másnak a szülő, hogy a családot el kell tartani (és ezzel rám utalt). Ameddig munkanélküliként velük voltam, addig is én fizettem az összes számlát a fogyó pénzemből. Amiért nem akartam egyből egy gyárba tkrodni, már talán azért is a szülő úgy ment boltba, hogy én ne lássak semmit se belőle. Tehát bevásárolt és rejtette el, hogy én ne is egyek belőle.

Ez a szülő egyébként rokkant fizikailag, tehát az, hogy dolgozni menjen, nem pálya. Ameddig munkanélküliként voltam, addig éreztetve lett velem, hogy "mi a *zart nem mész már végre dolgozni?!". Jelentkeztem állásokra. Ott követtem el a hibát, hogy amint munkanélkülivé váltam, nem tkrodtam egyből egy héten belül gyárba. Évvége fele váltam munkanélkülivé.

Régebben is én fizettem a számlákat, aztán láttam, hogy mégis lenne erre pénze, mert hát több tízezres dolgokat vett, még ha nem is havi szinten. Azzal a kijelentéssel tolta rám a számlák fizetését kb, hogy erre neki nincs pénze.

Többször olyan dolgokat vett, amik 20-30 ezernél többe kerülnek, vagy minimum ennyibe.

Tehát, ilyen környezetből jöttem el.

Már lassan szégyent érzek, amiért magamnak veszek olyan dolgot, ami nem alapvető dolog, mert az van bennem, hogy nekem az elsődlegesnek kell lennie, hogy az ő számlájuk fizetve legyen. Azt se merem elmondani, hogy egyedül lakok albérletben (szinte a legolcsóbb árat kell fizetnem), mert hát lehetnék 2-3 lakótárssal együtt és akkor annyival több maradna.

Ehetnék kevesebbet is, hiszen úgyis fogyni kell, a szülőm meg nem egyszer "ne egyél!!!" tettre buzdított, fogyókúra gyanánt. Pl. ne egyek vacsorára szinte semmit se, nem baj, ha éhes vagyok. Két kicsike retekkel kellett volna beérnem. (Direkt mondtam akkor neki, hogy éhes maradok. Erre jött a válasza, hogy nem baj.) Vagy munka előtt ne ebédeljek, rámfér.(nem irodai munkát végeztem. Betanított munkát, ami akár lehetett állómunka is.) Vagy tartsak vízkurát, mert az is rámfér.

Most, ebben a városban egy fokkal jobb munkát csinálok, mintha gyárban lennék.

Úgy érzem, hogy ha marad bármennyi pénzem is, vagy elköltöm nem alapvető dolgokra, akkor szégyellnem kell magam, mert hát ez a pénz mehetne a család részére. És villog a lámpa a fejemben, hogy: önző, önző! (ezt magamra értve)


2022. jan. 28. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Legyél csak önző! Egy életed van.
2022. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem önzőség. Elköltöztél van saját életed bőven elég magadat eltartani ezekből a csodálatos magyar fizetésekből. A kedves szülő meg menjen el dolgozni rengeteg olyan hely van ahol rokkantakat vesznek fel apróbb munkára. Nálunk is van. Ha más egyébre el tudja költeni a pénzét akkor ki tudja fizetni azt a számlát is. Megértem hogy csak szülő és segíteni akarsz de bakker ahogy viselkedett veled nekem eszem ágában nem lenne fizetni az otthoni számláit. Elég a sajátom.
2022. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%
Nem vagy önző!Vedd meg amit szeretnél és futja is rá és örülj neki,legyél boldog,hogy megteremted magadnak a pénzt és amit megérdemelsz!
2022. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem dolgod anyádat/apádat eltartani.

Annyit tehetsz, hogy tesódat áthívod magadhoz hétvégente enni például. Tehát neki adsz, de a szülődnek nem. Nem érdemli meg! Alap az, hogy nem hagyott éhezni, meg iskolába járhattál, de ez törvényi kötelessége, NEM szívesség, NEM jótett!

Azt nézd amit most csinál, vagy épp csinált. Éhezzen most ő, ha eddig neked kellett.


Mennyire rokkant? Tolószékes? Rokkantaknak is vannak speciális munkahelyek fenn tartva. Munkaügyi nem segít?

2022. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"Ez a szülő egyébként rokkant fizikailag, tehát az, hogy dolgozni menjen, nem pálya." Érdekes, rengeteg rokkant embert ismerek, aki teljes életet él és dolgozik, nem pedig rinyál, hogy lássák el. Azt add neki vissza, amit te kaptál tőle - semmit.
2022. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindenképp ennyire segíteni akarsz, akkor segíts, de csak a testvérednek. Ahogy fentebb írták, hívd át hétvégére, vagy adj neki valamennyi költőpénzt, esetleg ha tényleg ennyire szar a helyzet, akkor menj el vele vásárolni, hogy legyen normális cipője/kabátja... De ne költsd az összes pénzedet rá, mert nem a te felelősséged őt eltartani.
2022. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha oda kerül, meg fogja szépen ügyesen oldani, csak könnyebb volt így. Egy életed van, alapvetően mindenki magának kaparja ki a gesztenyét. Ha van ereje pofázni neked, dolgozni is lenne ereje, manapság már kifejezetten “divat” is a cégeknél megváltozott munkaképességű embereket felvenni, nyugodtan meglovagolhatja ezt a hullámot. Én személy szerint az ilyen szülőt biztos nem pénzelném többet egy fillér erejéig sem; öregebb korára jó lesz neki a szoc alapú elfekvő, vagy bármi, amire a kb minimál nyugdíja elég lesz. Egy életed van, eddig nem a sajátodat élted, ideje változtatni! Megdolgozol azért a pénzért, innentől megérdemelsz mindent amit abból a pénzből veszel!
2022. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem önzőség. Teljesen természetes, hogy a saját kiadásaidat fizeted, pláne úgy, hogy nem dúskálsz a pénzben, nincs miből adnod (illetve lenne ezek szerint, de nem úgy, hogy abból te jól, kényelmesen jössz ki).


Ha szándékosan rabszolgának csináltak meg, ha nem, nem elvárható, pláne ilyen stílusban, amit kapsz, hogy egy árva forinttal is fizess. Előbb kellett volna gondolkozni anyádéknak, utána szülni. Nem te kérted, hogy pottyanj ki. Ha annyira nagyon kell a pénz, és megvan 16 éves a kiskorú, menjen el ő dolgozni (nem azért, mert neki olyan jó lenne, csak legalább ő otthon is lakik).


Írtad, hogy vett dolgokat, dacára az állítólagos anyagi helyzetre. Na, azt a csodapénzt a kedves szülő költse a befizetésre, ne téged húzzon le.


Mutass be a szülődnek (akár távolról), vegyél magadnak valami szépet, rendelj magadnak pizzát, és munka után dőlj el a kanapén pihenni, mert megérdemled!

2022. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan lef***snám, és élvezném, hogy csak magamra kell költenem, ÉLNÉK, ahogy nekem tetszik.
2022. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Fontossági sorrend azért legyen meg, nem azt mondom hogy nem lehet segíteni de ebben az esetben egy kis " önzőség " belefér.
2022. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!