Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl nagy az elvárás az a...

Túl nagy az elvárás az a felnőtt fiam részére az hogy néha gondoljak rá?

Figyelt kérdés

fiam és családja 1 éve külföldön lakik.

Van egy kis unokám is. Én az a természet vagyok aki örül annak ha csak megcsörget, nem kell felhívni naponta hogy beszéljünk, de ha megcsörget 1-2 naponta és már annak is örülök és tudom jól van.

Na sajnos én hiába csörgettem a fiam, persze előtte régen azt mondta nem zavarja ha megcsörgetem, és mondtam nem azért teszem hogy zavarjam,vagy hívjon csak hogy gondolok rá.

Van hogy a fiam 2 hétig sem csörget meg, nem még hogy fel is hívjon. Nem keres sehol máshol sem pl skype....

a menyem detto, pedig neki is van már külföldi számaa, és nyilván ő is hívja az itthon lévő családját.


Nagyon bánt, hiányzik az unokám, nekem csak ő az egyetlen unokám egyenlőre, és hiányzik a fiam az hogy gondoljon rám, az hogy eszébe jussak. Sokszor sírok, tudom hogy ez a rendje hogy a gyerekek felnőnek és kirepülnek a családi fészekből, de kétlem hogy ennyire el kellene hanyagolni a szüleinket vagy testvéremet például.


2015. jan. 25. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, de szerintem attól sem lenne kevés, aki kollégiumban van, nemhogy saját család mellől.
2015. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Hogyan nem kellene naponta csak 1-2 naponta? Van hogy két hétig sem beszéltek? Megdöbbentő! Mi itthon lakunk, de van hogy egy hónapig nem beszélünk. Nem mindenki anyuci pici fiacskája!
2015. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéthetente keresnek, az azért nem olyan kevés, nem hanyagolnak el. Te is éld itthon az életed és ne várd, hogy mindennap keressenek.
2015. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez nem normális, hogy nem keresnek. Én nem tudnék úgy nyugodtan aludni, hogy legalább pár mondatot nem beszéltem aznap a szüleimmel, hogy tudjam minden rendben van, és halljuk egymás hangját. Pláne, ha ekkora a távolság.
2015. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem arról szólt egy házastársi veszekedés az egyik kérdésben, lehet-e egy nős ember annyira anyuci kisfia, hogy mindennap telefonálnia kelljen?
2015. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Persze nevelés kérdése, de jobb családokban az ember nem sz**ja le a szüleit csak azért, mert felnő és elköltözik. Aki szerint csak "anyuci pici fiacskája" tartja a kapcsolatot a szüleivel, az lesz majd a legmagányosabb, mikor a saját gyerekei nem foglalkoznak vele többet.
2015. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Érthető a kérdező szempontja is hogy neki is hiányzik a gyereke, és rossz lehet tudni hogy nem is keresik.


Sajnos én is ilyen vagyok sokszor az otthoniakkal. Belemerülök a napi teendőkbe, dolgozok, vagy most vizsgaidőszakban tanulok (gépezek) egész nap. Elkap a mókuskerék, nem történik semmi érdekes, és a semmiért nem hívom fel őket.


Nem tudok igazán "miértet" mondani, szimplán én kiesek az otthoni világból, élik az életüket, én is élem a sajátom, és megy az idő. Vagy elmegyek barátokkal, ismerősökkel, néha akad barátnőm is, olyankor azokkal kibeszéljük a fontosabb dolgokat.


Bár ha rám jön akkor naponta telefonálok nekik, és érdekes módon többet beszélünk telefonon mint élőben. Mert ha otthon vagyok, akkor kb hetek tudnak eltelni és mindenki tesz vesz, pihen, tv-zik, és senkit nem érdekel a másik.


Én például az otthonlétet nem igénylem, bár nincs is meg a nagy családi szeretet, de nyár óta 1x voltam otthon, akkor is szívem szerint jöttem volna vissza első nap. Míg más kifejezetten igényli a szülői együttlétet, és azt hogy a szülei közelében éljen, lakjon.

2015. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Fogadd el azt, hogy ritkan beszelsz a fiaddal, s erezz egyutt vele! Ez nem azt jelenti, hogy nem gondol rad, de lehet elfoglalt, hiszen mar onallo eletet el, sajat kis csaladja van stb. Akkor kellene sirnod, ha egyaltalan nem tartana veled a kapcsolatot!
2015. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valaki kifejthetné hogy mi is a problémája a válaszommal :)
2015. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

1-2 naponta? Persze, nyilván. Én kb. kéthetente beszélek apával, és nem, mert nem szeretem, hanem csak felnőttem, nem lógok a nyakán, el tudtam válni - és ő is elengedni - tőle.


Te erre még nem vagy képes.

2015. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!