Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért félt ennyire az anyám...

Miért félt ennyire az anyám mindentől? Mit tegyek, hogy belássa, ez beteges?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.

3 éve különélek tőlük az egyetem miatt, mégis sokszor úgy viselkedik velem, és ellenőriz, mintha nem 21, hanem 12 lennék.

Pl. naponta 4-szer, 5-ször felhív, ha nem veszem fel elsőre, bepörög és végighívogatja a barátnőimet, barátomat, hogy beszéltek-e ma velem, jól vagyok-e, miért nem veszem fel. Tehát elmegyek mondjuk hajat mosni, mire a telefonomhoz érek, ott van rajta 17 nem fogadott hívás, meg 5-6 embertől üzenet. Mert hogy ilyenkor azt hiszi, hogy azért nem veszem fel, mert biztosan ott fekszek eszméletlenül, vagy valaki betört hozzám, elraboltak, vagy valami bajom van és nem bírom felvenni a telefont.

Vagy 2 éve kaptam egy autót, nem is olyat, ami egy fuvallattól szétesne, hanem azért lehet vele közlekedni, meg biztonságos (Peugeot 3008). Mégsem járhatok azzal sehol, csak otthon, vidéken, mert hogy mennyi hülye van az utakon és "nem kell nekem városon kívül egyedül kocsikázni". Mert anyám fél a forgalomtól, ő arra használja a kocsiját, hogy heti egyszer elmenjen vele az Intersparba és a Lidl-be, vagy ha nagyon ítéletidő van, bemenjen vele dolgozni. Nem látja be, hogy így is vezetek Pesten, csak éppen az apám, vagy a barátom autójával.

Mikor felvettek, és elköltöztem, akkor is azzal jött, hogy az első hónapban odaköltözik velem, mert egyedül nem fogok boldogulni... De az is azért volt, mert amíg 18 évig otthon éltem, semmit nem engedett, semmire nem tanított meg. Itt, a lakásban porszívóztam először, vagy használtam a sütőt például. A mamám tanított meg palacsintát sütni, vagy húst panírozni, sütiket sütni. Mert otthon bármikor akartam ilyesmit csinálni egyedül, anyám rögtön ott volt, hogy megcsinálja ő, ne csináljak kuplerájt a konyhában.


Nagyon sok sokszor, és úgy érzem, megfulladok a szeretetétől. Elhiszem, hogy félt, hogy messze vagyok, hogy hiányzom neki. De más ilyen korban már gyereket nevel, vagy éppen Európa másik végén él és évente kétszer megy haza.


2022. jan. 30. 11:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Úristen! Akkor én szerencsés vagyok, hogy engem ennyi évesen hagytak motorozni és kick-boxolni. Ez nagyon beteges nem vagy már gyerek. Sőt felnőtt vagy, állj a sarkadra, mert ez nagyon nem normális. Ráadásul ez a lányoknál nagyon nagy hátrány.
2022. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez a szintű féltés és korlátozás már szakember segítségét igényelné szerintem. Online tanácsot próbálj valami "pszichológus válaszol/orvos válaszol" jellegű oldalon kérni, mert itt a gyk-n nem olyanok fognak válaszolni, akik ebben igazán kompetensek.

Mondom ezt úgy, hogy engem is nagyon féltettek, de azért nem ment ilyen szintre a dolog, messze nem. Szóval ez sajnos nem normális, de gondolom, sok-sok éve már megcsontosodott anyukádban. Okáról tudsz-e esetleg valamit?

2022. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Beszéltél vele erről?
2022. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Húzzatok egy határt. Ami kompromisszum. Például szögezd le, hogy reggel és este telefonálhattok, de nap közben ha keres, nem veszed fel, mert tanulsz vagy ilyensmi.

Ahogy a barátaidat se keresse fel ilyenkor, mert számukra ez idegesítő. Akár hazudd azt is, hogy a barátaidat annyira idegesíti ez, hogy letiltották a számát.


Az autóvezetésbe vond be: mutasd meg, hogy határozottan tudsz pesten is vezetni, vagy akár kezdjétek kis lépésbe és egyezzetek meg, hogy külvárosba mehetsz vele (úgyse tudja meg, ha bejjebb mész).


Ha pedig felmegy hozzád vendégségbe, akkor mutasd meg milyen rátermett vagy. Főzz neki, mutasd meg, hogy tiszta a lakás, rend van, ruháid tiszták, boldogulsz nélküle.

2022. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Pont azért nem fogja belátni, mert beteges. De érdemes kiállni magadért, ha látja, hogy nem tud kontrollálni, kénytelen elviselni. Azért túlzásba sem kell esni, szóval ha napi 4-5 hívás helyett először napi 1x beszélsz vele, az is "szép" eredmény.
2022. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

14-15 éves korom óta beszélek neki erről folyamatosan.

Csak ott éppen az volt, hogy amíg már mindenki más csapatban, biciklivel, vagy gyalog járt iskolába, engem akkor is vagy ő hozott-vitt, vagy a nyugdíjas nagyszüleim. Most legutóbb pl. az volt, hogy végeztem az összes vizsgámmal, kb. az utolsó után beteg is lettem (valószínűleg a stressz, fáradtság, hideg hármastól, nem covid). Örültem, hogy végre nem kell ébresztőre keljek, de valahogy annyira mélyen aludtam, hogy a telefonhívására azt hittem, ébresztő, ezért folyton kinyomtam. Majd annyit hívogatott, hogy a telefonom lemerült. 9-kor arra keltem, hogy a legjobb barátnőm és az apja állnak az ajtóm előtt, hogy az anyám zokogva hívta őket, hogy azonnal jöjjenek el megnézni, mert szerinte nagyon nagy baj van.


Kértem már, hogy ezt fejezze be, lazítson kicsit ezen a szorításon. Az volt a válasza, hogy na majd lazít ő annyit, hogy az ajtót se nyitja ki nekem, és majd akkor megnézhetem magam... Szóval ilyenkor mindig jön a lelki zsarolás.

2022. jan. 30. 11:59
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
Nem védeném őt, de annyi rosszat hallani, meg balesetek is történnek naponta..ezért fél, de ettől még ezt le kellene küzdenie valahogy.
2022. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

És akkor elkerül a baleset, ha nem én vezetek, hanem a 72 éves nagyapám? Vagy az apám fáradtan, munka után?

Oké, fél a forgalomban, nem szeret vezetni. De én nem ilyen vagyok. Nem ijedek meg, ha autópályán kell mennem, vagy ha olyan utcában van dolgom, ahol még nem jártam és nem stresszelek rá, hogy úristen oda hogy jutok el.

2022. jan. 30. 12:14
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

"hogy az ajtót se nyitja ki nekem, és majd akkor megnézhetem magam.."


Helyes. Mondd meg neki. Többet nem akarsz vele beszélni, hidd el, le fog állni, ha azt hiszi, elveszített.

Mondd meg neki, 2 naponta egyetlen egy (!!) telefont megengedhet magának, ha többet hívogat és másokat IS zaklat, többet nem beszélsz vele, teljes mértékben kapcsolat szakítás. Mondd meg az összes barátodnak is légyszíves, hogy anyádat töröljék ismerősök közül, ne vegyél fel neki a telefont, tiltsák. Ennyi mondjuk magadtól is esezdbe juthatott volna.

2022. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Miért lennék életképtelen? Hogy beszélsz te másokkal, 9-es válaszoló?! Ha a rosszindulat irigységgel, meg butasággal párosul...

Ellátom magam, egyetemre járok, mellette gyakornok vagyok egy cégnél heti 16 órában (ami gyakorlatban sokkal több általában).

2022. jan. 30. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!