Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hányszor beszélsz a szüleiddel...

Hányszor beszélsz a szüleiddel telefonon egy nap / egy héten?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszára lennék kíváncsi akik külön élnek már a szüleiktől. Engem naponta 2-szer hívnak messengeren, reggel és este de van hogy 3-szor. Egyke, és 23 éves nő vagyok egyébként. Szerintetek ez sok vagy még oké? Ti milyen gyakran és milyen formában tartjátok a kapcsolatot a szüleitekkel?

2021. júl. 19. 17:51
1 2
 1/19 Metionin ***** válasza:
87%
Heti 2-3 alkalommal beszélek anyámmal, apámmal soha. Kérés, hogy milyen viszonyban vagy velük, van-e miről beszélni egyáltalán vagy csak cseszegetnek.
2021. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát néha nem igazán van érdekes dolog amiről beszélgethetünk de a napi témák "Hogy aludtál? Mi a terved mára? Mit főztél ma? Voltál boltba? Mit ettél ma? Hogy telt a napod? Mi volt munkába? Milyen az idő arra felé? Mit csinál a kutyus?" és hasonlók.


Azt érzem, hogy ez sok, főleg napi 2 - 3 szor. Inkább apum szokott hívogatni mert ő otthon van, rokkantnyugdíjas és elmondása szerint sokat unatkozik. Anyum pedig dolgozik délelőttönként.


Mit gondoltok?

2021. júl. 19. 18:04
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan minden másnap, de előfordul, hogy egy nap többször is.
2021. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Ja és a téma hasonló, csak ugye van már egy unoka is tőlünk, így persze miatta is vannak a videó chatek.
2021. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi az értelme az ilyen "sok vagy oké" kérdésnek?


Ha azt mondjuk sok, nem beszélsz velük, ha azt mondjuk kevés akkor többet fogsz? Igazából tőled függ, ha soknak érzed akkor sok ha nem akkor nem sok.

2021. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy nekem is unatkozott anyám egy időben, de nekem meg nincs igényem egész napos locsi-fecsire. eg amúgy is eltávolodtunk egymástól.


Azóta talált új barátokat, akikkel elvan, volt már. Azóta már a ló túloldalára esett át a dolog, havi 1x ha felhívom akkor is volt már, hogy azt mondta, "várj írtak Messengeren". 5 percig hallgattam ahogy pötyög a telefonon majd letettem, vissza se hívott... :D

2021. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Heti 1-2,attol fugg, hogy van e valami tortenes, amiert hiv vagy en hivom, "csak ugy" ritkan beszelunk, vagy akkor inkabb messengeren valtunk par szot. Latogatas kb 2 hetente, ahogy belefer az idonkbe.
2021. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Minden reggel irok neki amikor felkeltem, es minden este elkoszonunk alvashoz messengeren. Ha tortenik valami akkor felhivjuk egymast. Szoval napi szinten tartjuk a kapcsolatot.

4 eve elek kulon🤷🏽‍♀️

engem ez sose zavart, szerintem az a gaz ha valaki annyira rossz viszonyban van veluk, hogy heti 1 telefont ejt csak meg.

2021. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Van akinek sok, van akinek optimális. Le lehet pontozni, de én öngyilkos lennék már akár napi egy hívástól is. Nagyanyám így is heti egyszer felhív, na akkor aztán egy órát beszél. Általában lerakom magam mellé a telefont és nem is figyelek rá. Szüleimmel havonta egyszer beszélek. Tesómmal viszont 3-4 naponta is szót váltok.


Az általad említett "Hogy aludtál? Mi a terved mára? Mit főztél ma? Voltál boltba? Mit ettél ma? Hogy telt a napod? Mi volt munkába? Milyen az idő arra felé? Mit csinál a kutyus?" kérdésektől én a falra mászok. Nekem ezek nem beszédtémák, nem érzek rá ingert, hogy meséljek róluk.

2021. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap beszélünk telefonon, messengeren.
2021. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!