Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el, hogy nem...

Hogy mondjam el, hogy nem tetszik az amit vett nekem?

Figyelt kérdés

Anyukám ma vett nekem egy hátizsákot, mert amit eddig a suliba hordtam már eléggé szétment. Emlékszem, hogy valamelyik nap mutatta képen azt a táskát, és én azt mondtam rá, hogy nem rossz (tényleg úgy gondoltam, csak azért nem teljesen volt az igazi). Ma amikor odaadta úgy csináltam, mintha tetszene. A színe tetszik, de az alakja nem, mert túratáska és ráadásul hatalmas. És tudom, hogy sokba került (a fizetéséhez képest nagyon is), mert rajtahagyta véletlen az árát. Félek, ha holnap ezt viszem a suliba, akkor a többiek kinevetnek majd.

Elmondjam neki, hogy nem tetszik vagy inkább csináljak úgy mintha tetszene és használjam ezt? Ti ilyenkor mit csinálnátok?

16/L


2022. jan. 31. 19:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%
Tennék magasról a többiekre.
2022. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
90%

"én azt mondtam rá, hogy nem rossz"

Jó, hogy új és nem rongyos. Hamar meg fogod szeretni. A többiekkel ne foglalkozz. Miért nevetnének ki?

2022. jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló! Sajnos olyan suliba járok, ahova dúsgazdag szülők gyerekei járnak és már nem egyszer kaptam egy-egy csúnya szót valamilyen ruhadarabom miatt is.
2022. jan. 31. 19:20
 4/48 anonim ***** válasza:
92%

Ha vagy vele ennyire bizalmas viszonyban, mondd el neki. Édes vagy, hogy így figyelsz a lelkére, de ha ezt így elmondod neki amit leírtál, hozzátéve, hogy köszönöd és értékeled a szándékot, nem szabadna megsértődnie. Esni eshet neki rosszul, hisz emberek vagyunk, de ennek nem szabadna semmilyen rád káros módon megnyilvánulnia.

Hátha megvan még a blokk, én is szoktam venni úgy ajándékot, hogy rákérdezek, kicserélik e, ha az ajándékozottnak nem tetszik.


Ami pedig azt illeti, hogy mennyire kell törődni azzal más mit gondol.. Ezt úgyis csak felnőtt fejjel fogod a másként látni, addig pedig csak arra törekedj, hogy semmiről ne mondj le másért, és semmit ne tégy akaratod ellenére :)


30N

2022. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%
Először is, ajándék lónak ne nézd a fogát. Másodszor, az az iskolatársaidat minősíti, ha a tulajdonod miatt megszólnak. Hiszen amijük van, ahhoz nem ők keresték a pénzt, hanem ők is csak úgy kapták.
2022. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
98%

4-es vagyok:

5-ös válaszoló, igazad van azzal kapcsolatban, hogy ezeknek a gyerekeknek a gazdagsága állapot és nem érdem, de a tanmese ebben a korban még sanszosan nem fog célba érni.

És sajnos nagyon rohadékok tudnak lenni a gyerekek, akár belátjuk akár nem.

2022. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
79%

5-össel teljesen egyetértek: "amijük van, ahhoz nem ők keresték a pénzt, hanem ők is csak úgy kapták."

Nem kell velük foglalkozni. A tanulásban villogjanak, ne a kapott cuccaikkal.

2022. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
19%
16évesen miért nem magadnak vásárolsz...? akkor nem lenne ilyen helyzet... Megbszéled a szüleiddel, hogy mennyit szánnak rá, odaadják a lóvét, elmész és megveszed....
2022. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%
Anya ez túl nagy,képen nem így tünt.Bevisszük együtt hátha kicserélik??........valószinű ki is fogják cserélni.Ugye milyen egyszerű??
2022. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
83%

Akik itt ilyeneket írnak, hogy “le kell tojni a többieket” azok tutira nem ebben a században jártak iskolába!


Ma sokkal durvábban közösítenek ki gyerekeket mint régen és kevesebb a következménye is…


Megalázzák a kiszemeltet, felveszik az okostelefonjaikkal, felteszik az Internetre a zaklatást és még így sem lesz semmi következménye az egésznek rájuk nézve.

2022. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!