Más hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyám idegbeteg, és már én is közeledek a roncs felé,miatta.

Be se lépek az ajtón már veszekszik,abba is képes belekötni ha levegőt veszek. Akármit teszek az sose jó. Csapkodja az ajtót,dobálja a dolgokat,folyton magyaráz az orra alatt és veszekszik is. Mit tehetnék? Miatta tiszta ideg vagyok, már azon a szinten tartok ,hogy vissza kell magam fognom, nehogy nekimenjek ha elkezd veszekedni és sértegetni.

Nem bírom már ezt, kérlek segítsetek,mit lehet tenni egy ilyen anyával? Azon kívül,hogy megpróbálom kizárni.


2022. febr. 4. 16:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogyha ezt a veszekedést figyelmen kívül hagyom és nem szólok hozzá,akkor elkezd hangosan szipogni mintha sírna és aztán sértődötten szól mindenkihez. Néha el is hord utána mindennek... Persze nem a szemembe,hanem másnak. Sajnos nem egyszer hallottam már vissza.
2022. febr. 4. 16:26
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
62%

A nárcisztikus nem így viselkedik. Emiatt első sorban 3 dologra tudok gondolni.

1. Menopauza miatti hangulatingadozás.

2. Nincs olyan ember (első sorban férfi partner), aki neki érzelmi támaszt nyújt. Emiatt a figyelmet az őáltali lehordásod miatt kikényszerített bocsánatkéréseddel akarja kikényszeríteni, de te erre a zsarolásra nem vagy vevő.

3. Szarul áll magánéletileg, szakmailag, és legalább abban jól akar feltűnni, hogy mekkora mártíromsággal nevel téged, hogy mindent megtesz.

Mindhárom esetben - ha felnőtt beszélgetés vele lehetséges - le kell vele ülni, és megkérdezni mi a baja, kávét főzni neki stb. És a végén elmondani, hogy nem kóser, amit csinál, és hogy keressetek rá megoldást.

2022. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
? éves vagy?
2022. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nevel? Mondd neki, ha valami hozzádfűznivalója van, írja meg messengeren, de ne veszekedjen.

Valószínű egy pali megoldaná a gondját, akkor tojna a fejedre.

2022. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Szembesíteni kell a viselkedésével és magadhoz ragadni az irányítást. Ültesd le a konyhában, csinálj egy csésze teát és mondd meg neki, addig nem álltok innen fel, amíg el nem mondja mi a baja. Miért kötekedik, miért szipog, miért szid téged. Szeretnéd nyugodtan megbeszélni a dolgokat, mondd meg hogy szívesen meghallgatod a problémáját de ne viselkedjen gyerekesen mert az nem old meg semmit.
2022. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Öleld meg. Ezzel a reakcióval kizökkented és simán átveheted az irányítást (pl ahogy az #5-ös írta).
2022. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok,igen , egyedül nevel. Állandó kapcsolata nincs.

Tényleg mindenben segítek, takarítok,mosok, főzök,mosogatok,bevásárlok,emellett 2 kutyával foglalkozom és jó tanuló vagyok.

Próbáltam már vele beszélni,de csak felidegesítette magát és abból is veszekedés lett.

2022. febr. 4. 17:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Megölelni? Csapkod mindent,őrjöng,vergődik szó szerint. A közelében sem lehet lenni, nehéz elviselni.
2022. febr. 4. 17:09
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 4. 17:09
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Anyu, kötelezted magad arra, hogy egészséges lelkű embert nevelsz belőlem. Szerinted ezt így kell? -én ezt kérdezném. Aztán futnék. Hátha elgondolkodik. (kevés rá az esély, de legalább megpróbáltad)
2022. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!