Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mondjam el a...

Mit csináljak? Mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Kb. Fél éve kezdődött az, hogy kezdem úgy érezni, hogy a szüleim elhanyagolnak. Nem foglalkoznak velem bármit mondok kinevetnek és lesz*rják a jegyeimet(amik nekem mindig is fontosak voltak). Próbáltam már elmondani nekik pl hogy bejön egy fiú, de a végén úgy döntöttem, hogy inkább nem mondom el, mert nem értenének meg. Egyre többet vagyok szomorú ezek miatt, hogy velük nem beszélek ilyenekröl de valahogy nem is akarom nekik elmondani. Úgy érzem magam mint ha az ők csicskájuk lennék( pakoljak el utánuk, mosogasak el, takarítsam ki az egész lakást stb.) Szerintetek mit tegyek?
2022. febr. 11. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
A saját életeddel foglalkozz, ideje leválnod érzelmileg a szüleidről. Legyen magánéleted, ami nem tartozik rájuk.
2022. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Hány éves vagy?
2022. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy most ugy erzed, hogy a vilag ellened van, lehet, hogy jogos, lehet, hogy nem, de tinikent ez termeszetes. Nehez ez az idoszak a szuloknek es a gyereknek is, az eremnek mindig 2 oldala van.


Viszont ha a szuleid megkernek arra, hogy segits be a hazimunkaba, szerintem az nem akkora tragedia, hogy eret kene vagni miatta. Igenis be kell segiteni, te is ott elsz, nem szakad le a kezed egy kis mosogatastol es takaritastol.

2022. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Thispain ***** válasza:
88%

#3 A lány szülei számára se lenne akkora tragédia meghallgatni a lányukat.

Valamit valamiért...

2022. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Es honnan tudod, hogy nem hallgatjak meg? Honnan tudod, hogy mi a valosag? En is hisztiztem tinikent mindenert, a szuleim inkabb mar menekultek elolem, mert haborut csinaltam a legaprobb dologbol is. Utolag latom csak, hogy mekkora idiota voltam, akkor nyilvan nem tunt fel.
2022. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Fiú dolgot ne mond el. Ha úgy vagytok egymással, ahogy, akkor ezzel az infóval semmit nem tudnak kezdeni a szüleid. Anno én szembesültem ezzel. Hülyeségnek tűnik, de elég nagy sebet okozott, kiadtam magam és semmi értelme nem volt. Oké, utólag tudom, hogy mégis mit vártam... de akkor sokáig rossz érzés volt. Talán azt hiszi a félig gyerek (mint én is voltam, s talán te vagy most), ha elmondja akkor a szülei, a varázslók segítenek. De nem, ebben nem tudnak:). Felnőtté válás útja ez, rájönni, hogy a szülő nem mindenható. Te pedig kedves kérdező, most ezen az úton jársz.

Küldök neked egy ezer szónál is beszédesebb dalt, az élet súlya kezd nehezedni a kis válladon, a szüleid ennyit tudnak tenni érted:


https://www.youtube.com/watch?v=mz3jCXPEVgU

2022. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de amikor kisebb voltál ők is rendet tartottak, amikor te szétpakoltál. Akárhol fogsz lakni a házakat takarítani kell és néha pakolni is muszáj. Ez az élet velejárója. Nagyon helyes, ha ebből fiatalon kiveszed a részed. A párodról szóljál, mert ha valami közbejön senki nem fog tudni segíteni.
2022. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Vagy simán kezdenek úgy kezelni hogy nem vag ymár ksigyerek.
2022. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg kisgyerek még, hiszen igényt tart a szülei véleményére, figyelmére.
2022. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodtan beszélj velük a fiúról és mindenről, ami neked fontos és foglalkoztat. Szerintem nagyon örülnének, ha tudnák, hogy bízol bennük, és segítenének is ha kell.
2022. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!