Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulimia miatt lehetnek mentali...

Bulimia miatt lehetnek mentalis betegségeim és ha igen ezt hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy össze függ e de mióta hánytatom magam valami más. furán viselekledek és random hangulatingadozásom van. mindenen megsértődök és másokon vezetem le a stresszt.
2021. jún. 7. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bulimia magában már mentális betegség, nem csak fizikailag változtatja meg az embert. Persze társulhat hozzá könnyen szorongás, depresszió, bármi. Viszont hidd el, testileg, lelkileg, minden egyre csak rosszabb lesz, ha nem kérsz segítséget és nem döntesz úgy, hogy rendbe akarsz jönni. Az elején sokkal könnyebb megállítani, minél jobban beszippant az ördögi kör, annál nehezebb. Szóval kérlek minél előbb fordulj pszichológushoz, vagy valamilyen szakemberhez. Meg tudod csinálni, nem kell így érezned magad!
2021. jún. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem akarom hogy bárki tudjon róla. egyedül nem tehetek ellene valamit?
2021. jún. 8. 06:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Te teheted a legtöbbet magadért, akár segítséggel, akár anélkül az a cél, hogy felépülj mentálisan, ne érezz késztetést arra, hogy hánytasd magad, érezd jól magad a bőrödben, fogadd el és szeresd magad. Szóval természetesen egyedül is tehetsz érte, a kérdés, hogy tudsz-e tenni érte egyedül? Azért mondtam, hogy keress segítséget, mert ez egyedül hihetetlenül nagy feladat és sokkal könnyebb az egész, ha legalább egy szakembernek megnyílsz és hagyod, hogy segítsen. Tudom, hogy nehéz, de egyszer kell nagy levegőt venned és minden erőddel rávenni magad és utána minden könnyebb. Megfelelő szakember (evészavarokra szakosodott pszichológus lenne a legjobb) nem fog elítélni, leszidni, stb., nincs mitől tartanod. Ha tudsz angolul, akkor van több online közösség, ahol támogatást és segítséget kaphatsz sortársaktól, olyanoktól, akik már felépültek vagy próbálnak felépülni, az is segíthet és akkor maradhatsz anonim, de sajnos magyarul nem tudok ilyenről (ettől még lehet, hogy van esetleg facebook csoport vagy valami).

Visszatérve a szakemberre itt van pár önkéntes pszichológus elérhetősége, velük ingyen beszélhetsz online pár alkalommal, lehet tovább tudnak irányítani a megfelelő helyre vagy tudnak adni tippeket, amikkel egyedül is könnyebben a javulás útjára térhetsz. [link]

2021. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 manly ***** válasza:
Maga a bulimia tünet.
2022. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!