Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ilyen gyerekesnek...

Miért kell ilyen gyerekesnek lennie apámnak? Egy általában eszes ember miért ilyen?

Figyelt kérdés

Hazaér munka után, mindig miután leült, az első dolga, hogy a kutyáknak jutalomfalatot ad - de vagy 5-6 félét! Nem az egészet, egy-egy darabot, kicsiből kettőt, de miután ezt napi rendszerességgel csinálta, a kutyák engem már az elején le se xartak, nem volt mivel ösztönözni őket (így sem kölyökként kerültek hozzánk, 2 és 4 évesek voltak akkor). Én viszem őket sétálni, és mivel apám engem is ledominál, nem kétség, ki a falkavezér.


Kértem szépen is, csúnyán is, hogy ne adjon nekik, de ő erre csak annyit mond, hogy de hát a fiúk szeretik, meg így örömködnek/örömködik, és úgy tudnak nézni... Hát ba**za meg, lexarom! Évek óta szívok minden nyamvadt séta során, mert fölösleges vinnem magammal bármit is, komoly helyzetben se szó, se jutalomfalat nem használ. Nem azért, mert agresszívak vagy veszélyesek, póráz nélkül is csak akkor engedem az egyiket (másikat nem lehet), ha ismerős kutyával találkozunk az éppen rajtunk kívül üres parkban, csak hát bármikor jöhet kutya, akihez jobb nem közel menni (ma is, simán, a legnagyobb jókedvvel ment volna oda a "á, nem veszélyes" kutyához, akit a gazdája pórázon alig tud megfogni, nekiment már embernek és kutyának is egyaránt). A buki simi meg milyen unalmas "jutalom". Vállon veregetem saját magam, hogy ilyen messzire jutottam velük dacára, hogy nem tudtam közel 2 évig nasival ösztönözni őket, ráadásul akkor még teljesen kezdőként, egyikünknek sem volt még kutyája ezelőtt.


Szóval nemrég elkoboztam a nasikat. Egy ideig nem kaptak, egész szépen kezdtek menni a dolgok, szerintem, de aztán tegnap este apám újfent adott nekik, így ma, amikor gyakoroltam velük, már nem ösztönözte őket. Egyiküket érdekelte, de nem olyan bőszen, mint tegnap és előtte. A másikat konkrétan a fák susogása jobban izgatta annál az apró jutifalinál, oda se szagolt, húzta el a fejét, pedig tegnap délután ugrált is, annyira vágyott rá.


Ma este már nem engedtem megint, erre apám teljesen besértődött, akárcsak egy kisgyerek! Nekem azt mondja, keressek mást, amivel hallgatnak/figyelnek rám, meg enélkül is mehet az, meg hogy nem haladtam semmit, stb. Kezdte a sértegetésemet és a mártírkodást.


Nagy tapasztalattal rendelkező, okos ember, aki a legtöbb helyzetet át tudja látni. Ezt miért nem?


2022. febr. 13. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha lehetne őket jutalom falattal ösztönözni akkor nem számítana,hogy kaptak-e már aznap vagy sem.Jutalom falattal ösztönözhető kutyát bármikor ösztönözni fogsz kajával.


Igaza van,próbálj ki valami mást (játékok pl) vagy akkor próbálkozz amikor még nem ettek és éhesek.két etetés közt mondjuk,és beszélhetek meg,hogy két etetés közt ne legyen nasi max utána,mert te akarsz velük foglalkozni.


De innen nézve nem hiszem,hogy az ösztönzéssel lenne baj.Szimplán nem te vagy a gazdájuk,hanem az apukád.Nem minden kutya több gazdás,apukádnak alighanem még jutalom falat nélkül is bármit megtennének.Ez ilyen..

2022. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Apukádnak igaza van, bár nem kellene ennyit adnia egyszerre. Semmi köze a jutifalatnak ahhoz, hogy nem tudsz velük sétálni, főleg évek után. Probléma eleve, hogy egyszerre van 2 kutya, és semmi alap parancsot nem tudnak. Menjetek el kutyaiskolába, mert érezhetően kevés vagy ehhez.
2022. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sem a jutalom falat ott a baj.Nem figyelnek akkor sem,ha van nálad jutalom falat,max ha már éhesek.

..tehát nem ösztönözhetőek jutalom falattal,vagy tőled nem fogadják el.

Apukádnak kellene velük foglalkozni,neki alighanem gond nélkül menne,mert ő ahogy mondtad a "falka vezér" akit szeretnek,tisztelnek és akire jó formán hallgatnak ha szükséges.


De mit is akarsz tőlük igazán? Az sem tiszta.Mit nem tudnak amit annyira tanítani akarsz nekik?

Séta alatt is te vagy szerintem a probléma forrása,mert te nem apukád vagy nekik hogy hallgassanak rád :x

2022. febr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves vagy?
2022. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyikuknek a figyelmet, akar azert, hogy a tekintete pl: a szovegben irt kutyarol masfele vandoroljon. Masiknal pedig, az idosebbnel, akit nem lehet elengedni, hogy tanuljon. Vele elottunk nem foglalkoztak, csak egy ev leforgasa alatt negy helyen jart elottunk, elozo gazdaja alkoholista, verte, utotte. Egyszerre volt letargikus es a kutyakkal szocializacio hianyaban agressziv, amikor megkaptuk. Leginkabb en hoztam ki abbol az allapotbol, minden onfenyezes nelkul. Nala, legyen szo apamrol vagy rolam, butacska kutya, mintha figyelemzavaros lenne, ot nem lehet ugy tanitani, mint a masikat. Nem tudta, mi az a nasi, a jutalomfalat, itthon sem fogadott el kezdetben, nemhogy utcan. Csak az utobbi idoben van, hogy szinte mindig elfogadja, de ha az paranccsal parosul, pl: ul, fekszik, eloszor totyorog, utana nyugosen "nyoszorog" is melle, es ha meg is csinalja, a jutifalat nem mindig kell neki. Erdekes mod, amig apam nem adott neki itthon, mar eppen ugy tunt, kezd hozza szokni, hogy tole nem, csak "attol a masik hulyetol, aki feladathoz koti a finomat". Bezzeg tegnap (vagyis mar tegnapelott), husz percig gyakoroltam veluk, minden jutifalatra boszen figyelt, pedig nem volt ehes. Apam visszatert az esti finomsagokhoz, a kovetkezo nap nem erdekelte.
2022. febr. 14. 00:30
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Tök jó, leírtad, hogy soha nem érdekelte a jutalomfalat, akkor fogadd el, hogy nem ezzel kell motíválni. Nem hiszem hogy évekig nem jött be, de 1 napra megtáltosodott!
2022. febr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne a legjobb, ha o foglalkozna veluk, de nem lehet. 12 orazik, heti 2 szabadnapja van, akkor is megy ugyeket intezni, amiket en nem tudok (orvos, autoszerelo, stb). Jo esetben heti 2x viszi oket, es aprobb esetleges bonyodalmakkal, de elvannak, a probelmasabb hosszu porazon, a masik anelkul. Kulon sem tudom vinni oket (akkor nem olyan nagy az arcuk), ugyanis akit csak egy ev alatt 4x passzoltak tovabb, valtozatlanul retteg, hogy elhagyjuk, ha egyedul marad a lakasban, es felugatja a hazat + leszedi az ajto melletti falat plusz megragja az ajto melletti szekrenyajtot, mar ami maradt belole.
2022. febr. 14. 00:42
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

De eleve miért vannak hosszú pórázon és elengedve?

Elengedni alapvetően nem is szabad őket közterületen a hosszú pórázon meg szintúgy nem tudsz felettük kontrollt tartani,nem kellene kiengedni őket magad mellől.Semmi fegyelem nincs ott..

Már pedig rád nem nagyon hallgatnak és nem is nagyon akarnak :x


A leírás alapján pedig még mindig nem igazán jutalom falat motivált kutyák ezek.Meg kellene próbálni valami mást.

2022. febr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

A nevelésben jól jön a jutalomfalat, de önmagában nem old meg semmit. Miért nem vezetsz be szabályt, hogy nem mehetnek el kutyázni? Ahoz nem kell falat! Meg is oldódna a probléma.


Egyébként meg a kérdés maga a családi kapcsolatok témakörbe tartozik.

2022. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem kifogtál két nehezen nevelhető kutyát és te sem értesz még annyira hozzájuk, ami természetes, hiszen gyerek vagy még.


Egy jó kutyaiskola vagy egy valóban jó tréner segíthetne a problémáidon, ha ez nem megoldható, akkor marad a sok utánaolvasás és gyakorlás...


Mivel a kutyáid nem igazán behívhatóak, én nem engedném el őket. Először rövid pórázon tanítanám meg őket sétálni és utána a hosszabbal próbálkoznék. A problémádat mondjuk nem igazán értem, az okés, hogy nem figyelnek rád, de pl el is húznak, vagy mi a pontos baj? Ha úgy érzed, hogy fizikailag nem bírod őket megfékezni, akkor keress valamilyen segédeszközt erre, pl húzásgátlós hám vagy halti.

2022. febr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!