Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy pár tanácsra lenne szükség...

Egy pár tanácsra lenne szükségem édesanyámmal kapcsolatban...?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is kezdem azzal hogy 22/f

A sztori röviden az hogy édesanyámtól elfordult az egész család (Persze ő tehet erről) kivéve én, de szerintem nekem is jobb lett volna. Na mindegy, az a lényeg hogy egy alkoholista, ráadásul a doktor által előírt Frontin nevű nyugtatóra iszik, és még mellé hajléktalankodik is. Max fél évente más palinál húzza meg magát. A szitu az hogy mivel csak én maradtam neki, ezért engem zaklat mindennel. De ez 2 hete már olyan szinten durvára fordult hogy éjszaka hívogat messengeren, ha letiltom hívogatja kolléganőmet, ő is letiltotta, felhívott magán számon, letiltottam a magán számokat, erre ő akárhány emberrel összefut az utcán elkéri a telefonját hogy hadd hívjon már fel, már nem győzöm tiltogatni a számokat. Már másik fb-t is csinált hogy oldjam fel. Ha pedig nem veszem fel neki csak simán lenyomom, akkor mint egy megszállott rendesen hadjáratba kezd amíg fel nem veszem. Egyik este összeszámoltam, 63 alkalommal hívott messen egymás után.

Kitalál minden baromságot "Fiam baj van vedd fel" "Fiam nagyon nagy bajba vagyok kérlek vedd fel"

És ha felveszem szerintetek mi történik? "Szia fiam hogy vagy?"

Lehet hogy csak beszélni akar, de ha nem érek rá nem érti meg. Számtalanszor elmagyaráztam neki hogy ne csinálja ezt. 10 percig megérti utána folytatja.

Szerintetek mit kezdjek vele? Feljelenteni nem akarom mert mégis az anyám.



2022. febr. 15. 08:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem változtasd meg a telefonszámod, okoska. Ennyi nem jutott eszedbe?
2022. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia tesi, mivel down voten kívül nem tudok veled mit kezdeni, ezért kapsz egyet xd

De, gondoltam erre. De mint fentebb leírtam "okoska" hiába váltok számot ha letiltom és csinál egy másik fb-t

Az életből meg nem tudom bannolni.

2022. febr. 15. 09:09
 3/24 anonim ***** válasza:
13%
Majd ha hamarosan meghal, talán másként gondolsz rá, hogy valóban segítségre szorult. :(
2022. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 NTBS ***** válasza:
78%
Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, és segíts neki a problémáit megoldani. Valószínűleg a szenvedélybetegség+gyógyszer kombináció miatt értetlen, de orvosi segítséggel még meggyógyulhat. Be kell juttatni rehabilitációra és ott majd segítenek ki.
2022. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
40%
Szerintem azért hív ennyiszer, mert szüksége van valakire a világban, akire számíthat, de te folyton elutasítod. A magánynak ez a fajtája nagyon rossz, mikor az embernek egy biztos pont sincs az életében, a családja sem. Az alkoholizmus betegség, amibe nagyon könnyű belecsúszni. Nem azt mondom, nem tehet róla, mert nagyon is, de már nem tudja abbahagyni. És tudom miről beszélek, az én anyám szintén alkoholista... Próbáltunk neki segíteni, nem sikerült...de nem fordultunk el tőle, velünk él, és viselkedik. Gondolom ő is lesüllyedne, ha mindennek a tetejére ki is raknánk otthonról, és csak magára számíthatna.
2022. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem először is döntsd el,hogy akarod-e vele tartani a kapcsolatot,vagy inkább te is megszakítanád? Ha szeretnéd juttasd be egy rehabilitációra ahol segítenek neki,hogy újrakedhesse az életét.
2022. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Hát nálam mondjuk alapból úgy van beallitva, hogy éjjel a férjemnek meg a gyerekemen kívül senki nem tud felhivni, senki másnak nem csörög ki. Így aztán marhára nem érdekelne, ha valaki 63szor hívna éjjel.

A történet azon része, hogy idegenektol elkeri a telefont az utcán és arról hívogat ritka gyenge kamu., ezzel elbaxtqd a teljes mesedet

2022. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

1-6 mindenkinek köszi, teljesen jogos amit mondtok, de ennek a háttérsztorija már 15 évvel visszamegy. Pokollá tette az itallal már akkoris az én és öcsém életét is. Mindennapos verekedés mostohaapámmal, minket is vert, pl amiért nem tanultam meg 1 nap alatt egy 2 hetes szöveget ne tudjátok meg hogy megvert bebaszva a könyvvel. Másnap nem emlékezett rá. Néha megsajnálom, de ha arra gondolok hogy mit csinál, és mit csinált valahogy ez a sajnálat átmegy haragra.

Tehát természetesen a háttértörténet is elég gázos, mindennek megvan az oka, de olyan hosszú lenne leírni, és nem is akarom hogy a lelki szemetesem legyen itt akárki.

7-es, ha nem hiszed el írj rám tesóm és küldök neked screenshotot.

Ja és rakd helyre magad haver. Ne itt nevezz hazugnak embereket hanem az utcán ahol jól szájonb*sznak érte ;)

2022. febr. 15. 10:46
 9/24 erdei Katica válasza:
61%

Szia,

Fhú, ez egy elég nehéz helyzet.

Nem irigylem a szélsőséges válaszokat, amiket kaptál a koptasd le-költözz hozzá-skálán.

Valószínűleg a többi családtagodnak is van egy viszonyulása hozzád és az anyudhoz is, ami a gyerekkorotok óta alakul. Viszont ha ők nem beszélnek vele megértem, ha néha azt érzed te képviseled őket.

Először szerintem keress egy pszichológust (körzeti orvosnál tudsz kérni

akár ingyenes beutalót v ismerősi ajánlások alapján), aki segít átdolgozni, hogy te mit és hogyan érzel és anyud hogyan aktiválja ezeket a sérelmeket. És konkrétan a hatékony nemet mondás feladatával is dolgozhatnátok. (Vannak ehhez oktatóvideók a neten, de szemtől szembe tanulni sokkal könnyebb.)

Van olyan, hogy valaki nem fogadja el a nemet, csak a -csináldeztvagyaztkülönben-t. Ha a családod többi része befogadó, remélhetőleg ők is tudnak majd támogatni a határállításban.

2022. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Segítséget kérsz és akinek nem tetszik a válasza, annak minősíthetetlen hangnemben reagálsz? Megérdemlitek egymást.


Létezik minden telefonon ne zavarj opció, meg repülő mód is. Facebookról le tudod tiltani és azt is, hogy ismeretlenek engedély nélkül üzenjenek. Be tudod kapcsolni a hívás átirányítást hangpostára. A lehetőségek tárháza végtelen.

2022. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!