Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sürgős, voltam pszichológusnál...

Sürgős, voltam pszichológusnál viszont eléggé elrontottam?

Figyelt kérdés

Szóval: hazudni nem hazudtam, még nem is mondtam el mindent mert direkt nem akartam hogy beszéljen a családsegítővel. Viszont sajnos tényleg nem lehet bírni az ami itthon van (anya+párja) de ezt a sulis évet igazán kiszeretném még itt húzni. (Iskola programok, és egyetlen egy ember miatt) Próbáltam mondani hogy azért még apukámmal is beszéljen, hátha azért van olyan opció hogy itt maradhatnék addig, és azt mondta lehetséges de nem biztos.


Anyukám azt se tudja hogy elmentem a pszichológushoz, mert féltem hogy nagy veszekedés lenne belőle, és így még rosszabb az egész.

Bármi amivel tudnám ezt az egészet enyhíteni? Hazudni tényleg nem akarok, főleg neki. Apukám azt mondja ne féljek, tesóm pedig hogy csináljam valahogy vissza mert majdnem hogy háború lesz ebből..



2022. febr. 15. 18:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát az iskolai programok aztán igazán nem érv amellett, hogy ott maradj! A számodra kedves ember még lehetne, de vele tudsz találkozni máshol (már ha egyáltalán valóságos ez a kapcsolat, nem álomvilág). A legfontosabb a biztonságod és a kiegyensúlyozottságod. De ha az anyukádnál lakás bírósági határozat, akkor az átköltözésedről is bíróságnak kell döntenie apukád kezdeményezésére. Kivéve, ha anyukádnak nincs ellene kifogása.
2022. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
de apukád szeretné, ha vele laknál? a tesód is veletek él? ő ott akar maradni?
2022. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs semmi dolgod, innentől intézik a felnőttek. Az új sulitól meg természetes, hogy tartasz, még a felnőttek is izgulnak, hogy milyen lesz az új munkahelyen. Aztán kis idő múlva látni fogod, az is egy suli, pont mint a régi.
2022. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak egy mod van ra,koltozz apukadhoz. Az normalis,h felsz,de hosszu tavon ez nem elet,egy lelki beteget nevelnek igy beloled.
2022. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukádnál laksz, attól még lehetnél kollégista és maradhatnál a régi iskoládban. Érdeklődj az iskolában, mik a lehetőségek!
2022. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pszichologus pont azért van h segítsen.
2022. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem mondjuk nem érdekelne a suli, ha anyám rendszeresen inna, meg verbálisan bántlamazna. Azon lennék, h mielőbb elhúzzak.
2022. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%

Bizonyára nagyon nehéz ez a folyamat. A legtöbb ilyen családban nincs kimondva, mi történik, sőt, kifejezetten titkolják. Kifelé igyekeznek jó képet mutatni. A gyerekek is legtöbbször magukat hibáztatják a szülök hibáiért, mivel ebben a korban még szükség van arra, hogy a szülő egy biztos, stanil, megkérdőjelezhetetlen pont legyen, amelyhez ki tudsz kötni az élet zavaros és ismeretlen tengerén. Ezért aztán a gyerkek hajlamosak magukat hibáztatni, pl. "anyu azért iszik, mert ilyen rossz gyereke van, mint én, az egész az én hibám, anyu egyébként jó ember és szeret engem".

Nagyon jó, hogy te már feljebb léptél ebbőlm a tagadás állapotból, és rájöttél, hogy valami nem stimmel, apszichológus pedig rámutatott, hogy igazad van, sőt, a probléma jóval nagyobb, mint hiszed. A tesvéred valószínűleg azért visszakozik, mivel ő még a tagadás stádiumában van, szeretné mindenképpen megtartani magának ezt az "otthon minden rendben van csak..." látszatot.

Légy bátor, és igyekezz bátran elébe menni a változásoknak. Légy pozitív! Egy új iskolában teljesen tiszta lappal indulhatsz. Nem kell annak a magába forduló lánynak lenned, akinek isznak a szülei és bántják őt otthon. Lehetsz egy vidám, nyitott lány, akinek annyi barátja van, amennyit csak szeretne. Sok kitartást és sikert!

A margóra egy olvasmány, amely számodra hasznos lehet: [link] .

2022. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!