Hogy kezeljem anyámat?

Figyelt kérdés

Kénytelen vagyok vele együtt élni addig, amíg nem tudok magamnak egy másik lakást venni, hogy elköltözhessek. Szeretem, de már nagyon sok mindenben találom bosszantónak a dolgait.

Folyamatosan korlátoz.Ha pl főzni akarok, nem engedi. Ha lemosni az ablakot, akkor megmondja az időpontot, mikor szabad. Ha elmegyek például, hogy ügyeket intézzek, rögtön nekem szegezi a kérdést mint egy kis kapitány: Minek megyek? Miért megyek? Hova megyek? Ezt követően, ha úgy gondolja, hogy nekem (szerinte) felesleges találkoznom pl a konzulensemmel, azonnal elkezd lebeszélni. Kikapcsolódni egyáltalán nem járok. Ősszel eltökéltem, hogy ez másképp lesz, változtatok. Most a következő hónapban egy nagyobb rendezvényre készülök, és végre találkozhatok az online megismert barátaimmal is akiktől nagy távolságok választottak el. Látom rajta, hogy nem tetszik neki, a gondolat, hogy ezt meg mertem lépni. Amikor bejelentettem, hogy szállást foglaltam rögtön passzív agresszív módba váltott.

Ha barátkozok akkor a barátaimban lát szálkát. Folyamatosan azt mondja, nem bízhatok senkiben, ne legyek szívélyes, mert nem kapom vissza azt amit adok stb.

Párkapcsolat témájában még most akarom a szárnyaimat bontogatni. Fogalmam sincs, hogy lehetnék valakivel együtt, úgy, hogy ő ne szóljon bele negatívan. Ez miatt is szorongok.

A mártírságától is már a plafonon vagyok. Mindenkit hibáztat, mindenki őt bántja, és mindenki hibás, hogy ő ilyen sorsra jutott.Minden ember gonosz, megbízhatatlan.


Szeretném vele megértetni, hogy felnőtt emberként jogom van önállóan élni. Szeretnék rá hatni, hogy belátóbb legyen.



2022. febr. 22. 19:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
33%
Szerezz neki randit hogy az foglalja le a gondolatait figyelmét. Magyarul dugaszoljon valakivel.
2022. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Kedves 9! Néha dühömben utalok erre, hogy ő az aki tőlem függ, de sajnos így a kapcsolatunk romlik meg, mert úgy érzi fenyegetem.

Szeretném megérteni, jó lenni hozzá, mert tudom, hogy a "tiszta" pillanataiban,mikor ráeszmél nem csak bennem van az összes hiba, de benne is van bőségesen, kicsit elhagyja ezt a viselkedést. Az a baj, hogy nagyon magányos, és igaz, hogy rengeteg rigolyája van, de azt is érzem ebben a fajta viselkedésben, hogy a félelem is motiválja. Attól fél, hogy elveszít, mint azt a gyereket, akinek most is lát. Inkább kétségbeesettnek látom, amikor ilyen a viselkedése. Mintha tagadná maga előtt, hogy felnőttem, mert neki ez a magányt jelentené. Szeretnék rajta segíteni, de sajnos a feszültség gyakran akkora, hogy már nem tudok tiszta fejjel gondolkodni. Nagyon bosszantó tud lenni, de ő is szenved magától. Látom.

2022. febr. 22. 20:00
 13/33 anonim ***** válasza:
93%
Így van. De nem a te dolgod, hogy az ő lelki bántalmait kezeld. Menjen pszichológushoz, ez nem a te felelősséged. Te a saját életedért felelsz, az övét meg majd intézi ő. Ha megérzi, hogy végérvényesen felnőttél és tovább nem tartod magad gyerekstátuszban, akkor majd ki fog találni magának valami produktívabb dolgot az élete viteléhez.
2022. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
2%
Te vagy anyád nyakán, ő tesz neked szívességet: alkalmazkodj.
2022. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
65%
Be fogsz sokallni. Most még nagyon toleránsan állsz hozzá, de ha ez így folyik bizony meglepően hamar fognak más szelek fújni. Az, hogy úgy érzi fenyegeted, nos nem, ha tiéd a lakás és neki nincs haszonélvezet, akkor az nem fenyegetés, hanem a tények. Ha ő fenyegetésnek veszi és ezzel játszadozik veled, maholnap el fog jönni a nap amikor valóban fenyegetés lesz. Amikor már hiába játsza el a törékeny öregnénit, mert annyira eleged lesz ebből a rádtelepedésből, hogy elmész onnan, és vissza sem nézel. Ha nem lesz erre a mutatványra pénzed (a mai ingatlanárak mellett ezt vedd alapul) akkor bizony ő fog menni. Mert vagy te, vagy ő, és nem tudhatod milyen egzisztenciális, mentális helyzetben leszel 2-5-8-15 év múlva. Ha lesz egy férfi akibe beleszeretsz és anyád elkezdi áskálni, meg fúrni, tűröd-tűröd, egy ideig. A te normális életfolyásod nem az, hogy az érzelmi zsarolás szerint táncolj, hanem szerelem, karrier, barátok, ha úgy alakul család. Ebben anyád egy mellékszál lenne normális esetben, nem a primadonna, nem a főszereplő aki körül forog a baráti, szerelmi és bármilyen emberi érintkezésed. Gyomorgörcsöd van, hogy mi lesz, ha jön az életedben a szerelem, a kapcsolat? Érzed te is, hogy nagy bajok vannak anyukáddal? Az enyém is ilyen volt, nem mondom meg mi lett a történet vége. Szerintem a leghosszabb és a legjobb kapcsolatot csak azzal van esélyed kialakítani, ha tiszta vizet öntesz a pohárba és bizony megmondod hogy neked mi az ami már nem fér bele. És egyáltalán nem garancia, hogy a kérésedből bármit is tiszteletben fog tartani. Tapasztalatom szerint semmit, de természetesen nálatok lehet jó irányba fordul, ami most végzetes kudarc felé robog. Az, hogy tiszta vizet öntesz a pohárba, elmondod, hogy merről hány méter, az nem azt jelenti, hogy veszekedtek, nem azt jelenti, hogy belemarsz, ne úgy képzeld el. De enélkül nem fog menni az teljesen biztos. Talán még azt tanácsolnám pszichológusra szánj valamennyi pénzt és segít megtalálni a helyedet és felhúzni a határaidat, amiben aztán nem lesznek kétségeid, és aszertíven érvényesíted az akaratodat.
2022. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

#14

Igazat adok neked!

2022. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
14# kérdezőé a lakás én úgy értem és haszonélvezete sincs az anyának, szóval a ki kinek a nyakán kérdés itt nem a megszokott.
2022. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező, te hülye vagy. Leírom még egyszer, hátha nem volt tisztán olvasható: Kérdező, te hülye vagy.

Anyádnak nincs tulajdonjoga vagy haszonélvezete az ingatlanon, de te hagyod, hogy megmondja, mikor moshatsz ablakot. Azaz csicskáztat, rajtad vezeti le a feszültségét, amj nem éppen felnőtt emberre vall. Felteszem a rezsit felesben fizetitek és a programodra a szállást is saját keresetből fizeted. Ilyen korú és állpotú embernél az anyjának a dolgaiba nem hogy beleszólni nincs joga, de nagyon még tudni sem a dolgairól. Csak annyit, amennyit te meg akarsz osztani. És itt a csavar a sztoriban. Anyád egy zsarnok feletted, akivel nincs jó kapcsolatod, bármennyire is szeretnéd és te pitizel neki, ahelyett, hogy helyre tennéd. Ha ugyanis most nem teszed helyre (akármennyire is lesz sz@r a légkör egy - jó - darabig), és tanul meg ő veled és általad normálisnak lenni, mire te lelépsz, akkor utána esélye sem lesz a rigolyás zárkózottsága mellett megjavulni és társra találni.

Most te vagy vele szemben felnőtt pozícióban. Cselekedd meg azt, amit mindkettőtök - de főleg az ő - érdekében kell, akkor is ha ez neki nem tetszik, neked meg kellemetlen. Tudod, mint a gyerekeknél.

2022. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb a leszarás. Éld az életedet korrektül, jól, fáradjon bele ő a sok értelmetlen konfrontálódásba. Hidd el ez működik. Én apámmal voltam kénytelen együtt élni egy ideig, úgy rendeztem, hogy minden ilyen fölös és értelmetlen cirkusz után érezze ő hülyének magát.
2022. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg meg kell neki mondani, hogy vagy alkalmazkodik vagy költözik.
2022. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!