Hogy kezeljem anyámat?

Figyelt kérdés

Kénytelen vagyok vele együtt élni addig, amíg nem tudok magamnak egy másik lakást venni, hogy elköltözhessek. Szeretem, de már nagyon sok mindenben találom bosszantónak a dolgait.

Folyamatosan korlátoz.Ha pl főzni akarok, nem engedi. Ha lemosni az ablakot, akkor megmondja az időpontot, mikor szabad. Ha elmegyek például, hogy ügyeket intézzek, rögtön nekem szegezi a kérdést mint egy kis kapitány: Minek megyek? Miért megyek? Hova megyek? Ezt követően, ha úgy gondolja, hogy nekem (szerinte) felesleges találkoznom pl a konzulensemmel, azonnal elkezd lebeszélni. Kikapcsolódni egyáltalán nem járok. Ősszel eltökéltem, hogy ez másképp lesz, változtatok. Most a következő hónapban egy nagyobb rendezvényre készülök, és végre találkozhatok az online megismert barátaimmal is akiktől nagy távolságok választottak el. Látom rajta, hogy nem tetszik neki, a gondolat, hogy ezt meg mertem lépni. Amikor bejelentettem, hogy szállást foglaltam rögtön passzív agresszív módba váltott.

Ha barátkozok akkor a barátaimban lát szálkát. Folyamatosan azt mondja, nem bízhatok senkiben, ne legyek szívélyes, mert nem kapom vissza azt amit adok stb.

Párkapcsolat témájában még most akarom a szárnyaimat bontogatni. Fogalmam sincs, hogy lehetnék valakivel együtt, úgy, hogy ő ne szóljon bele negatívan. Ez miatt is szorongok.

A mártírságától is már a plafonon vagyok. Mindenkit hibáztat, mindenki őt bántja, és mindenki hibás, hogy ő ilyen sorsra jutott.Minden ember gonosz, megbízhatatlan.


Szeretném vele megértetni, hogy felnőtt emberként jogom van önállóan élni. Szeretnék rá hatni, hogy belátóbb legyen.



2022. febr. 22. 19:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
65%

"26# nagyonis lehet, sőt, az csak egy lehetőség a sok közül. Mert az apjától is örökölhette, vagy az apja gyermektelen testvérétől, ezerféleképpen lehet 20 évesen lakás anyu haszonélvezete nélkül"


Nos, ha az apjától örökölte, akkor nagy eséllyel ugye apa az anya férje volt, ergo holtig tartó haszonélvezeti joga van ra.

2022. febr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
53%
Tök mindegy, élete végéig hallgathatja hogy kapott egy lakást. Inkább a hitel.
2022. febr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmileg ugy viselkedsz, mintha te ennél az anya és ő a kis akaratos hülyegyereked. Talán segítene, ha minden egyes alkalommal, amikor be akar korlátozni (pl. mikor moss ablakot, stb) hogy bocs, anyu, de a SAJÁT lakásomban akkor mosok ablakot, amikor én akarok. Esetleg említsd megneki, hogy ha nem tetszik neki ott NÁLAD, és nem akar alkalmazkodni,talán jobban érezné magát egy albérletben ,ahol a maga ura lehetne. És te olyan rendes vagy, hogy fizeted a pl. a bérleti díja felét. Talán lassan felfogja a felállást.
2022. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!