Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy a roma származású udvarlóm jól bánik velem, és nem hasonul a rosszabb fajtához?

Figyelt kérdés

Igazából ránézésre se lehetne nagyon rámondani,hogy cigány,meg nem is teljesen az.22 éves de dolgozik,besegít otthon az anyukájának,aki egyedül nevelte fel őt meg a testvérét,az apja az börtönbe van,és ez valahogy a szüleim fülébe jutott és így még jobban tiltanak tőle.Tudom,hogy csak jót akarnak és hallottam pár horror sztorit is magyar lányoktól akik roma fiukkal kezdtek,de régóta ismerem ezt a fiút 4 hónapja kezdtünk el "komolyan"ismerkedni.Egyáltalán nem nyomulós,tiszteletbe tartja,hogy nem volt még barátom,eddig is még csak 2x csókolt meg a 4 hónap alatt.

Szóval mit csináljak,hogy a szüleim engedélyt adjanak,hogy együtt legyek ezzel a fiúval?


2018. júl. 23. 23:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

A szüleid nem fogják tolerálni semmilyen körülmények közt sem. Szégyen nekik, hogy cigány sráccal jársz. Simán elhiszem, hogy nem rossz gyerek, de azért mégis egy olyan férfi génjeit örökölte, aki most is börtönben van.


20-25 éve gimis szélesebb baráti körömben volt egy mintacigány srác (jómódú családból, jogászként végzett, diplomata lett, de mindig kicsit képességei felett értékelték). Ha piált minősíthetetlenül lett a viselkedése, csajokat lekur.-zta, zaklatóan tapogatta őket. De olyan hipertoleráns csajok voltak a baráti körben, hogy még ilyenkor is kérték, hogy csak finoman (tényleg nulla erőszakkal) nyugtassuk le a cigány srácot, mert ő a véréről nem tehet. (Mondjuk az is tény, hogy lek..-snál, tapizásnál tovább azért nem ment, srácokra már nem mert kezet emelni.)

2018. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd ott, nem illetek össze, hosszú távon semmiképp.
2018. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miért nem illünk össze?
2018. júl. 23. 23:59
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén szólva sehogy, a világon mindenhol ez a reakció ahol az egyik család rendezett, a másik problémás.

Ha fiatalkorú vagy, és engedélyt kell kérni az baj mert nem fog komolyabbra fordulni ez a kapcsolat, belátható időn belül, pl magyarok között is, ahol a szülőknek nem meggyőző az első benyomás az mindig negatívumot fog képezni, két út van szembe menni a szülőkkel, vagy ideig óráig még elhúzni az időt, ami nem fog segíteni mert ha nem cigány illetőről lenne szó, akkor beletörődnének a döntésedbe.


Egyébként ha nem cigányok között nőttél fel, én sem biztatnálak, mert nagyon alátudnak tenni az embernek, úgy hogy észre sem veszed, és már behúztak maguk közé, kimászni meg elég nehéz probléma mentesen.


Ne feledd, általában minden jónak indul, utána ez változhat.

2018. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
20%
Szia! Valamennyire megértem a szüleid hiszen féltenek tőle és neked akarnak jót. Szerintem valahogy vidd közelebb a barátod a szüleid felé,hogy jobban megismerjék, és lássák,hogy normális.Sok sikert! :)
2018. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell velük megértetni! Nem kell a szájukba rágni! Fogadd el, hogy aggódnak érted, és nem tudják két szájbarágás után elhinni, hogy ez a roma fiú más mint a többi. Ha annyira más, bizonyítsa be! Mutassa meg a szüleidnek, hogy ő nem olyan! Ennyi! Annyit mondj nekik, hogy egy esélyt megérdemel, akkor is, ha cigány! Az én édesapám is nehezen fogadott minden férfit az életemben, főleg az első barátomat, akit 17 évesen bemutattam. Mondjuk ő nem volt cigány, de 5 évvel idősebb volt nálam. Aztán oda jutottunk, hogy mikor szakítottam vele, még apukám mondta nekem, hogy de ne tegyem, ne szakítsak vele, mert olyan jó ember. A mai napig hallgatom tőle, hogy nem kellett volna kidobnom, és talán (most szingli vagyok) béküljek ki vele, pedig már 15 éve volt ez! Látod? Ha olyan jó ember, akkor megszeretik!
2018. júl. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Persze az elején minden szép és jó, de valójában tisztában vagy a szokásaikkal család ügyben?
2018. júl. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

De rohadt régota ismered... négy honap, tyűha, akkor még az (amugy segg) exem is lehozta nekem a csillagokat az égröl pedig ö nem is cigány volt.


Ne kégy naiv, NEM ismered.

2018. júl. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem 4 hónapja ismerem,csak 4 hónapja kezdtünk el komolyabban ismerkedni,randizni.
2018. júl. 24. 06:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy?
2018. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!