Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket felnott korotokban...

Titeket felnott korotokban megvert az anyatok?Nektek tamadt ok nelkul csak ugy pl.egy papiron leirtak miatt?Ti visszaadnatok neki a pofont pl.ha mar tobbedik alkalommal teszi ezt igy?Mit csinaljak meg?

Figyelt kérdés

Velem mar kb. 16-17 eves korom ota igy viselkedik,idonkent hirtelen kitor igy es a koltozesen kivul nem tudom mit csinaljak vele.K..nak,rib..nak nevez,eddig senkim nem volt, van egy nem szabad ember aki tetszik de viszonyba nem bonyolodom igy vele emiatt es az o dolgait senki elott nem teregettem ki. pl.volt olyan h azert szedett fel egy palit hogy ne vegyenek el tole,vagy evekig hallgattam rola h veri a neveloapam,vagy volt 2 abortusza is.

Szerintem nem normalis ez,ha van megirando papir elvarna hogy en irjam meg majdnem mindet helyette.(ugy viselkedik velem mintha ugyved volnek pedig neki vagyok az) Ha szuksege van ram mert baj van,vagy oda kell menni valahova elintezni valamit rogton hazamegyek hozza("ugrok ha szol").Ha penz kell adok,a lakhatasara is nekem kell koltenem,mert koltoznie kell. Amikor veszekszik,fejemhez vagja a dolgokat kenytelen vagyok erre kiterni,mert nem birom mar ezt. Egesz eletemben ugy viselkedtem ahogyan megkoveteltek,volt dackorszakom,mindenben igyekeztem megfelelni az anyamnak is,ha meg kellett csinalni valamit mindig megcsinaltam,segitettem neki,ha nem tudott megvenni valamit mindig lemondtam arrol,megertettem hogy nincsen penz ra.Amikor pl erettsegire kellett volna keszulnom utolso honapban akkor mondta direkt h menjek el a testveremert,nem erdekelte hogy nekem fontosak a tanulmanyaim is.(nem volt gond h a testveremert kellett menni csak pont abban az idopontban nem volt jo) Tobb alkalommal volt mar olyan hogy nem erdekelte hogy mit akarok vagy hogy mi van,az o erdekeit kellett teljesiteni.Volt olyan h amikor nyar volt erettsegi utan aludtam mert kifaradtam 10-ig is es bejott a szobamba velem ordibalnih miert nem csinalok semmit,lusta vagyok,hozzam is vagta a dolgaimat,volt h tobbszor leseperte az asztalomrol a dolgaimat is,volt amit osszetort.

Ha ramutott v megpofozott egy ido utan visszaadtam(tudom az anyam de en nem hagyom hogy bantsanak).Es ugy allitja be mintha en vernem meg ot,pedig mindig o ut meg eloszor,csak nem hagyom magam,szoban nem provokalom elotte legtobbszor nem sokat szolok hozza. Masnap altalaban teljesen nyugodt arccal all elem es beszel mintha elozo nap nem is veszekedett volna velem. Kicsi koromban nem ilyen volt ugy emlekszem,sok keseruseg erte az eleteben,minden mostani keseruseget rajtam tolti ki.

Nem tudom mar ezzel kihez forduljak.

Lassan pszichiaterhez kell jarjak, mert ki vagyok tole is borulva. Lehet esetleg kezddti demencia vagy inkabb szemelyisegzavar?


2022. márc. 6. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem éltek már együtt, akkor ennek utólag nincs jelentősége.
2022. márc. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Olvasni is szörnyű ezt az egészet....

Hogyan siklott ki ennyire ez a kapcsolat? :( A testvéreiddel is így bánik? Felnőtt korodban bánt ez semmiképpen sem egészséges ehhez kétség sem férhet....esetleg próbáltál már beszélgeti vele erről? Hogyha Demens vagy személyiségzavarral küzd azt a közvetlen környezetetekben élőknek is észlelniük kellene..... én azt tanácsolom,hogy beszélgess el vele és próbáld meg megértetni vele,hogy nem bánhat veled így....nem bánthat téged minden különösebb ok nélkül sem lelkileg sem fizikálisan.....amennyiben Demens vagy személyiségzavar áll a háttérben akkor mindenképpen szakember segítségét kell kérd,mert ez sajnos tragédiába is torkolhat

2022. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ó te szegény! ANyád idegbeteg. Kétlem, hogy demencia. Valszeg ezt a mintát látta a szüleitől. Nagymamádéknál minden rendben van? Ők normálisan viselkednek?
2022. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért hagyod?
2022. márc. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De furcsa, hogy a szóköz nélkülit mindig megverik!


Pontosabban az összes szóközök nélküli kérdésben agyonverik kb. a kérdezőt - hol a nagyanyja, hol az anyja, hol az apja...

2022. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És nem, nem kezdem el linkelgetni a kérdéseit... van belőle jópár - már amit nem töröltek ki -, és általában mindig az éjszaka kellős közepén jut eszébe leírni, mi történt vele.
2022. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még gyerekként is ritkán vert meg. Apám keménykedett felnőtt koromban, az volt az utolsó, hogy szóbaálltam vele. Azért álljon már meg a menet, attól, hogy valaki a gyereked, még egy felnőtt ember, aki qrvára nem a te tulajdonod.
2022. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözésen kívül semmit. Az enyém is idegbeteg, el kellett költözzek.
2022. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: nekem is ez "könyökölt ki" legjobban a sztoriból... :))
2022. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Jajj tényleg ez megint az amelyik valahogy nem rak szóközöket, azt hittem már eltünt.
2022. márc. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!