Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyámnak, hogy...

Igaza van anyámnak, hogy tartozom a nagypapámnak életem végéig?

Figyelt kérdés

12 éve, amikor egyetemre mentem, kaptam tőle egy nagyobb összeget, 1 millió forintot. Azt mondta, ezt azért adja, hogy vegyek belőle laptopot, meg fizessem majd belőle a kollégiumot, meg ami még kell.

Így is lett, kifizettem belőle mindent, ami kellett, a többit félreraktam. Azt tudni kell, hogy én voltam az egyetlen unokája aki közel lakott hozzá, így mindig én látogattam. Mentem hozzá takarítani, füvet vágni, gyógyszert kiváltani, vérnyomást mérni, segítettem neki hivatalos ügyeket intézni, papírmunkákkal stb.

Szóval már 12 éve külön lakom, már férjem van stb, de a mai napig, amikor meglátogatom a szüleimet, anyám hatalmas patáliát csap, hogy a papához menjek először, és miért csak fél órára megyek hozzá, meg menjek át hozzá takarítani.

Messze lakunk és egy napra szoktunk menni szüleimhez, reggel megyünk, este már indulunk vissza, tehát nincs sok idő, és a másik nagyszülőmet is meg szoktam látogatni olyankor. Nincs több időm, takarítani meg főleg nem fogok nála. Papám szinte teljesen egészséges, mozgásszervi problémája nincs, mégsem takarít, mióta meghalt a mama, azaz 25 éve.

Anyám veszekedik emiatt velem mindig, mikor megyünk, kiabál velem férjem meg mindenki előtt, hogy mekkora hálátlan, önző vagyok, mennyit segített, én meg "már át sem akarok menni".

Én értem, hogy segített, de 1. sosem kértem tőle, ő ajánlotta fel magától, 2. annyit, de annyit takarítottam nála, egész gyerekkoromban jártam neki segíteni, szerintem valamilyen formában már rég viszonoztam neki.


Vagy mit gondoltok, most életem végéig törlesztenem kéne neki? Ő sosem emlegeti ezt a segítséget egyébként. Vagy anyámat állítsam le?



2022. márc. 12. 18:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Anyádat állítsad le.
2022. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
13%
azert telleg meg latogathanad akar csak 30 percre de akkor is talalkoznal vele :)
2022. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
Legközelebb ha beszól anyad, kozlod vele, hogy nem segítesz, nem az ő dolga az idődet beosztani és ha nem hagyja abba, ott hagyod. Aztán ha a megegyszer beszól, felállsz és ott hagyod.
2022. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 mantis religiosa ***** válasza:
98%
Találkozz nagypapádnál édesanyáddal, vagy ne is találkozz vele, aztán előbb-utóbb csak leesik neki a dolog.
2022. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Én megmondanám anyámnak, hogy az ő apja, őt meg felnevelte, miért nem költözteti magukhoz, ha ennyire segíteni kell neki? Ne a te nevedben mártírkodjon. Én lemennék amúgy nagyapámhoz, meg másik nagyszülőkhöz, anyámékat meg nem látogatnám meg. Csapnék velük egy jó kis veszekedést telefonon, de csak ha ők hívnak, csak hogy s*ar legyen nekik, ha már nekem ekkora s*art csináltak. :)
2022. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt 1 millió Forint most sem nagy pénz, akkor sem volt az. Úgy viselkednek anyádék mintha 10 vagy 100 milliót kaptál volna. Semmivel se tartozol az öregnek, nem vagy a csicskája, könyörgöm 12 éve volt... Éld a saját életedet, menj a férjeddel programokkal, ha meg anyád hisztizik, elküldöd a fenébe.
2022. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

5-ös vagyok.

Nekem ne is mondd amúgy, nekem nagyanyám adott már összesítve több milliót a 30 évem alatt és a mai napig ezzel tart sakkban (persze volt miből adni neki, nem a kenyeret vette ki a szájából). Ha nem fogadom el, megsértődött, sírórohamot kapott, ha meg elfogadom, minden egyes összeveszéskor felhozza, sőt, utána még az örökséggel meg a végrendeletével is fenyegetőzik, hgy nem hagy rám semmit. :D

Mikor veszekszünk? Oh, csak úgy heti rendszerességgel. Ha 2 napig, KÉT NAPIG nem beszélünk telefonon, már megy a fenyegetőzés, hogy megöli magát. :D

2022. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy van igaza anyádnak...


1-2 szülőnek egyébként elvont fogalma van a gyerekvállalásról. Kedvencem, mikor már felnőtt embereknek mondanak ilyet, hogy "mert én etettelek, tanítattalak, a csöcsömön szoptattalak" stb. dolgokat. Ember, ezt te nem jófejségből tetted hanem kötelességből, mert ezzel jár a gyerekvállalás, ha nem tetted volna, mentél volna a börtönbe.


Nyilván ne legyen hálátlan a gyerek, de ez nálad nem is áll fent kérdező, szóval anyádnak nincs igaza. Menjen aztán takarítson ő. Nem rabszolga vagy.

2022. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
96%

"Anyádat állítsad le."

Egyetértek.

Anyád figyelmét hívd fel arra, hogy Őneki kellene a nagyapádnál takarítania !

2022. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
98%
A helyedben anyádhoz nem mennék ezek után, csak a papához, meg a másik nagyszülőhöz.
2022. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!