Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyámnak, hogy...

Igaza van anyámnak, hogy tartozom a nagypapámnak életem végéig?

Figyelt kérdés

12 éve, amikor egyetemre mentem, kaptam tőle egy nagyobb összeget, 1 millió forintot. Azt mondta, ezt azért adja, hogy vegyek belőle laptopot, meg fizessem majd belőle a kollégiumot, meg ami még kell.

Így is lett, kifizettem belőle mindent, ami kellett, a többit félreraktam. Azt tudni kell, hogy én voltam az egyetlen unokája aki közel lakott hozzá, így mindig én látogattam. Mentem hozzá takarítani, füvet vágni, gyógyszert kiváltani, vérnyomást mérni, segítettem neki hivatalos ügyeket intézni, papírmunkákkal stb.

Szóval már 12 éve külön lakom, már férjem van stb, de a mai napig, amikor meglátogatom a szüleimet, anyám hatalmas patáliát csap, hogy a papához menjek először, és miért csak fél órára megyek hozzá, meg menjek át hozzá takarítani.

Messze lakunk és egy napra szoktunk menni szüleimhez, reggel megyünk, este már indulunk vissza, tehát nincs sok idő, és a másik nagyszülőmet is meg szoktam látogatni olyankor. Nincs több időm, takarítani meg főleg nem fogok nála. Papám szinte teljesen egészséges, mozgásszervi problémája nincs, mégsem takarít, mióta meghalt a mama, azaz 25 éve.

Anyám veszekedik emiatt velem mindig, mikor megyünk, kiabál velem férjem meg mindenki előtt, hogy mekkora hálátlan, önző vagyok, mennyit segített, én meg "már át sem akarok menni".

Én értem, hogy segített, de 1. sosem kértem tőle, ő ajánlotta fel magától, 2. annyit, de annyit takarítottam nála, egész gyerekkoromban jártam neki segíteni, szerintem valamilyen formában már rég viszonoztam neki.


Vagy mit gondoltok, most életem végéig törlesztenem kéne neki? Ő sosem emlegeti ezt a segítséget egyébként. Vagy anyámat állítsam le?



2022. márc. 12. 18:36
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
62%
30 - prosztó
2022. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
29%
Ha 12 évvel ezelőtt rá volt szorulva a te takarításodra, akkor azóta fokozottan rá lehet szorulva...
2022. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
89%
#32, azt tudod értelmezni, hogy a lány azóta elköltözött? És az egy napos látogatásokat nem takarításra akarja fordítani, miközben a idős férfinak van gyereke is?
2022. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
2%
Teljes mértékben igaza van a muterodnak. 😁
2022. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
16%

#29

Szerintem helyesen cselekedtek volna. Remélem, hogy sikerrel jártak.

2022. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 mantis religiosa ***** válasza:
69%
Édesanyád irígy rád a pénz miatt, ezért kötekszik veled. Mondd meg neki, hogy ez a kettőtök dolga, ne ártsa bele magát!
2022. márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

36, biztosan nem irigy. Papám hallani sem akarna róla, hogy visszafizetem. Mondom, ezen csak anyám lovagol. Valaki írta, és ő nagyon jól látta a helyzetet, hogy nem tud segítséget elfogadni. Minden apróságot százszorosan akar visszaadni és ezt akarja másokra is ráerőltetni a családból.


Még arra reagálnék, hogy ha 12 éve is én takarítottam nála, akkor azóta rosszabb a helyzet: szóval a papa nem beteg. Tudna takarítani, csak míg élt a mama, mindig ő takarított, aztán papám úgy gondolja, hogy továbbra sem kell neki (igen, elég szexista). Valaki úgyis mindig átmegy és megcsinálja neki. Míg gyerek voltam, engem küldött anyám, most néha átmegy ő, de inkább csak ünnepek előtt.

2022. márc. 14. 10:14
 38/41 anonim ***** válasza:
67%

"Jól van anya, ez volt az utolsó alkalom, hogy láttál, innentől kezdve csak a papához megyek. Sokkal jobban meg is érdemel minden percet, mint te, aki állanbdóan rikácsol, akárhányszor felé szagolok... Egyébként meg 1: te is magadhoz tudod venni apukádat, ha ennyire emlegeted nekem, 2: nekem semmi kötelezettségem saját családdal feléd nézni, csak mert megszültél."


Ezt így megmondanám neki, még durvábban is, szerintem.

2022. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
93%
Láttatok már Thai lakornt? Na abban vannak hasonló gondolkodású emberek. Valaki kisegít téged mikor úgymond szukséged van rá, ami akkor abban a helyzetben nagy segítségnek számít, de azzal, hogy az ember cserében segít a házimunkában annak elégnek kell lennie. Nem kellene egész életedben adósnak érezned magad vagy másnak ezt éreztetni veled, hiszen mindenkinek megvan a saját élete. Már rég torlesztettél neki. Mondd meg anyukádnak, hogy ne dontson az életed felett, nem vagy te senkinek a rabszolgája. Meglátogatod a papád, akkor legyen ennyi elég neki is. A másik meg az hogy egy teljes napot azzal toltessz el hogy ide oda utazgatsz hogy mindenki elégedett legyen, az a baj hogy nem értékelik az igyekezeted. Nem hogy irulne neki hogy oket is meglátogatod.
2022. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
10%
Mert az ingyen pénz jó volt, mi? Teeee! 😑
2022. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!