Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
75%

Nekem demens és arzheimeres volt a nagymamám. De ezt nemcsak úgy rámondtuk, hanem komoly kivizsgálások előzték meg. Ennyi erővel közlöm apáddal hogy demens és beadom egy otthonba. Ez nem így működik.


Nem tudod megmenteni, mert feltételezem apád kérvényezte a bíróságon a gyámságot amit megkapott és így ő felel érte. Nálunk erre nem volt szükség, mert a család egybehangzó véleménye az volt, hogy mamámnak 0-24 felügyelet kell, mert ön-és közveszélyes. De ő el akart szökni otthonról, hogy hazamegy, hallucinált és a végén már magatehetetlen volt.


Szóval nála indokolt volt. Az, hogy elfelejti bevenni a gyógyszereit, de tudatánál van...na bumm. Az önkormányzatnál napi 1x kimegy egy ingyenes szociális ápoló 1 órára és beadja neki a gyógyszereit.

2022. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
Nem jogosan.
2022. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
94%

Nem, és nem te tehetsz róla, de a szüleid sem.

Nyilván felmérték, hogy mennyit bírnak, tevőlegesen és anyagilag is! Tudod mit jelent demens ember ellátása? Nem, egyáltalán nem csak a gyógyszerek bevételéről van szó, az egész napját menedzselni kell. Az evéstől, ivástól elkezdve a tisztálkodásig. 0-24 órában. Nem beszélve arról, hogy milyen az egyéb egészségügyi állapota.

2022. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
92%
Hidd el, a szüleid nem jókedvükből hozták meg ezt a nehéz döntést.
2022. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 anonim ***** válasza:
94%
Tiszta lenne a lelkiismereted, ha felgyújtaná a házat, mert elfelejti elzárni a gázt. Ez egy nagyon gyakori jelenség a demenciában szenvedőknél. Aki demens, nem maradhat felügyelet nélkül. A legjobb neki az otthonban, ahol vigyáznak rá. Persze, hogy nem szereti, még az egészséges elmével rendelkező idősek is nehezen viselik a változást, ha kiszakítják a megszokott környezetükből. De hosszú távon így jobb lesz neki.
2022. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/145 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy demens, mert nálunk volt egy-két napig, és egész nap ugyanazt a néhány sztorit mondta el újra és újra kb szó szerint. Sajnos az eddigi bejárónőjük beszélte tele apukám fejét, hogy nem lehet egyedül hagyni, meg biztos, hogy elkóborólna(amit meg sosem tett, de tuti majd most szerintük, mert mamám nincs otthon vele). Plusz az orvos szerint sem lehet egyedül hagyni, aki üzemelteti az otthont, de szerintem ez így egyáltalán nem igaz. Nekik az a nagy érvük, hogy megindult múltkor is a szakadó esőben, hogy ő most hazamegy. De hát ki ne csinálna ilyent, akinek honvágya van! Én is megindulnék, ez még nem azt jelenti, hogy bolyongok. Mert apukám azt mondta, ő nem meri egyedül hagyni, mert hátha elkezd bolyongani, vagy elesik vagy rosszul lesz, és senki nem veszi észre. De ennyi erővel én is kaphatok agyvérzést mikor egyedül vagyok, vagy eleshetek és beverhetem a fejem, szerintem ezek nem indokok.
2022. jan. 7. 17:03
 7/145 anonim ***** válasza:
91%
12 éves voltam, mikor az én nagymamám kezdett leépülni. A gyógyszer volt a legkevesebb. Először szüleim ápolták hónapokig. (A szomszédban lakott, szóval bármikor át tudtunk menni.) Tudod mit jelent ez? Etetés-itatás, pelenkázás naponta többször, mosdatás... Ez egy teljes állás. Szüleimnek persze dolgoznia kellett mellette. Majdnem ők is belebetegedtek. Nem lehet ezt.
2022. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 anonim ***** válasza:
96%

Itt a kulcsmondat:

"Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé"

Ha a papának baja esnék, mert elkódorol, vagy éjjel elesik és nem tud egyedül feltápászkodni és ott fagy meg/hűl ki, vagy égve marad a gáztűzhely, és leég a ház, a szüleidet veszik elő és hurcolják meg.

Látogasd a papát gyakran. Ha jobb idő lesz, elviheted sétálni is.

2022. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező te vagy nagyon fiatal vagy, vagy pedig szörnyen ostoba. Igen, a demensek kóborolnak, szöknek. Otthonról is. Ahogy halad előre a betegsége, egyre jobban a múltban fog élni. Azt fogja hinni, hogy ő fiatal 20 éves, vagy éppen még gyerek, keresni fogja a szüleit, akik már gondolom jó ideje nem élnek, és elindul, hogy ő haza megy a szülő hàzába.

De hajrá! Vidd haza! Ápold! Garantálom, hogy az első ébren töltött éjszaka után te fogod kérni, hogy vigyêk vissza. És nem! Nem lehet egy demenst felügyelet nélkül hagyni.

2022. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem jogosan. Nem mondom, hogy a legjobb megoldás, mert a nagyapádnak nem az. Viszont elkerülhetetlen. Hacsak valaki a családban úgy nem gondolja, hogy bevállalja a 24 órás felügyeletét, beáldozva ezzel a saját életét nagyapád hátra lévő idejére. Esetleg te bevállalhatnád, ha ennyire rossz érzéssel tölt el. De ezt természetesen eszed ágában se lenne, teljesen jogosan. Szóval ezt azért vedd figyelembe.
2022. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!