Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadta a családotok,...

Hogy fogadta a családotok, hogy külföldre költöztök? Támogattak vagy próbáltak lebeszélni, esetleg zsarolni?

Figyelt kérdés

Külföldre költözünk férjemmel. Sajnos az ő családja nem fogadta túl jól a dolgot, próbál benne főleg az anyja bűntudatot kelteni, zsarolni. Az én szüleim sem repesnek a boldogságtól, de normálisan állnak a dologhoz, pl. apukám felajánlotta, hogy segít a költözködésben.

Az ő szülei meg próbálnak minket visszatartani, azóta folyton belénk kötnek, zsarolnak stb. Ugyanakkor már kérdezgetik, hogy akkor a férjem unokahúga és öccse majd ugye jöhetnek hozzánk látogatóba. Mondtuk, hogy nem lesz elég nagy a lakás, hogy ennyi embert elszállásoljunk, de meg tudjuk majd valahogy oldani a találkozást. Emiatt is mi vagyunk a szívtelenek.


Most elgondolkodtam, hogy ez normális reakció? Más szülei is vajon hasonlóan reagálnak? Férjem teljesen kivan. Nem tudom, mivel vigasztaljam.

Nálatok hogy volt?



2022. márc. 17. 19:55
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Pontosan erről van szó, 9-es. Én kaptam lakást a szüleimtől, férjem nem kapott semmit. Az én lakásomban élünk, tehát a férjemnek nincs semmije. Mondta, hogy szeretne ő is saját ingatlant, tudják a szülei is, hogy mennyivel könnyebben összejön ez külföldön, de nem érdekli őket. Az a durva, hogy a szülei abban a házban laknak, amit összedobtak nekik a szüleik nászajándékra, autót is kaptak hozzá, ők semmit nem adtak a fiuknak soha, most meg nem értik, miért akarunk kimenni, holott tudják, hogy ugyanezt a munkát fogjuk végezni, amit itthon csak legalább háromszor annyi pénzért és normálisab munka-magánélet egyensúllyal.
2022. márc. 17. 21:29
 12/40 anonim ***** válasza:
94%

Mert amúgy mi akadálya lenne a külföldi életnek? Most szerinted mi a jobb egy gyereknek: egy demokratikus felfogású, alig korrupt, tiszta, élhető gazdaságú országban élni, ahol jól működik az egészségügy, kiváló az oktatás és kényelmesen meg lehet élni, vagy jobb nekik, ha anyuka itt rángatja a játszótéren a gyereket, mert ő is idegbeteg, de cserébe havonta kétszer mehet a mamához húslevest enni?

Én jóba vagyok a szüleimmel, de amikor felnőttem, egyben le is váltam róluk annyira, hogy ne érezzem azt, hogy saját családdal is az ő seggükben kell maradnom, még ha megnyomorodok ebben az országban, akkor is.

2022. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
97%
12-es válaszom a 10-esnek szólt!
2022. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
4%
Az a rohatt orban! It mindeki cegeny! Menekujetek fiatalok. Gonosz diktátor. Jol mondja 12es
2022. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Nem kell a szarkazmus, 14-es, a 12-es, amit leírt mind tény. Amúgy orbán uralkodása alatt kb. 1 millió ember hagyta el az országot, de biztos mind csak kalandvágyból, meg mert nem volt jobb dolguk, mint hátrahagyni az egész életüket.
2022. márc. 17. 21:47
 16/40 anonim ***** válasza:
2%

Mivel 2010 - től lehetett csak munkát vállalni egyszerűen uniós országokban! Az uniós csatlakozásunknak ez volt az egyik feltétele!

Ha te képes vagy a politika miatt elhagyni az országot, akkor jobb is, ha mész!

Talán, inkább tanulni kéne, nem a kánaánt várni egy idegen országban... Én is tanultam meló mellett!

2022. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

A lehetőség a feltétele volt, az, hogy egyre többen élnek vele és, hogy a magyar lakosság tizede már külföldi országban él, az viszont már nem az EU-s csatlakozás feltétele, hanem orbán kormányzásának a következménye.


Vicces ez a tanulni kéne szöveg, egyrészt mert fogalmad sincs róla, hogy mi mennyit tanultunk, másrészt meg normális országban mindegy, mit tanulsz, azért meg tudsz élni egy bizonyos színvonalon. Na, nálunk tanulhatsz 5 évet egy tanári diplomáért és gondolkodhatsz, hogy lakbért fizetsz vagy eszel. De majd mondom a tanároknak is, hogy tanulni kellett volna.

2022. márc. 17. 21:59
 18/40 anonim ***** válasza:
95%

16, annyira szánalmas ez a tanulni kellett volna szöveg pont tőled. Elárulom, közel 800000 31-45 év közötti ÉRTELMISÉGI munkavállaló hiányzik a magyar munkaerőpiacról. HR-es vagyok, látom, mi van itthon, lasszóval fogjuk a diplomás munkaerőt, mert egy csomó már rég külföldön van. Meg is lehet érteni egyébként, hogy ha mérnökként keres itthon valaki 1,2 milliót, külföldön meg ugyanazzal a munkával keres 2,7 milliót vagy többet, akkor el is fog menni. Jól teszi.

És lehet mondani, hogy ha "jobb is ha mész", csak amikor már alig van itthon orvos, mérnök stb. akkor meg vakargatod majd a fejed. Idióta.

2022. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%

"Én kaptam lakást a szüleimtől, férjem nem kapott semmit. Az én lakásomban élünk, tehát a férjemnek nincs semmije"


Mondjuk ez nettó baromság. Házasok vagytok, oké, ha váltok neki nem jár belőle semmi, de ezért kimenni külföldre? Baromság hogy eleve úgy gondolkodtok, hogy majd egyszer elváltok. Csak úgy mondom, hogy ha mindketten szkma nélküli munkát fogtok csinálni, lesz havi 3000 eurótok, amiből 1300-1500 minden hónapban fixen elfog menni.

Az azt jelenti, hogy marad 1500 eurótok félrerakni. Abból mikor is lesz 20 misitek? Jaaa, úgy kb 6 év alatt. Ha semmi nem jön közbe. Addig meg spórolhattok minden xaron is, kb csak kajára fogtok tudni költeni, hogy legalább az 1500 euró megmaradjon havonta. És akkor is csak 20 misi és 6 év. :)

2022. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

19-es, hol láttad leírva, hogy úgy gondolkodunk, hogy egyszer majd elválunk? Idézd kérlek!

Hol láttad leírva, hogy mi szakma nélküli munkát fogunk végezni és lesz havi 3000 eurónk? Idézd kérlek!

Hol láttad, hogy leírtam a bevételeinket, a kiadásainkat, hogy mennyit fizetünk a lakhatásért, mennyit tehetünk majd félre? Idézd kérlek!

2022. márc. 17. 22:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!