Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha anyám emiatt...

Normális, ha anyám emiatt tart lúzernek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy nemrég töltöttem a 19-et. Az elmúlt fél évben kezdtem el azt érezni, hogy újra boldog vagyok és szépen fokozatosan helyrejön az életem.

Nagyjából 2 évig küzdöttem elég erős depresszióval és pánikbetegséggel ami miatt a középsulis éveimet gyakorlatilag a szobámba gubbasztva töltöttem.

Mikor elhatároztam, hogy helyre hozom az életem mert boldog szeretnék lenni, nagyon hamar sokkal jobban éreztem magam. Találtam munkát, ami kifejezetten szeretek, barátokkal rendszeresen járok edzeni, sokkal többet mozdulok ki itthonról. Anyám problémája az, hogy soha nem volt még párkapcsolatom és amikor itthon vagyok folyton azt kell hallgatnom, hogy miért nem voltam képes ennyi idő alatt találni egy barátnőt, és miért vagyok ekkora lúzer. Gyakorlatilag képtelenség vele úgy beszélni, hogy ezt ne hozná fel témának. Mindig ugyanazzal jön, hogy legtöbben már 16 évesen túl vannak több kapcsolaton, meg ő és apám is 15 évesen vesztették el, nekem meg egy csókom se volt 19 évesen.

Hozzáteszem én jelenleg nem igazán szeretnék kapcsolatot, de nem érzem, hogy különösebb probléma lenne ezzel. Több velem egykorú barátom is van, akiknek szintén nem volt még kapcsolatuk, lányokat is ismerek akiknek szintén nem volt még és van aki idősebb is nálam, miért ekkora baj, ha nem igénylem jelenleg? Szoktam persze lányokkal beszélgetni, volt már lány is akinek tetszettem, de még soha nem éreztem igazán szerelmet, vagy azt hogy ezzel a lánnyal el tudnék képzelni egy kapcsolatot. Tényleg ennyire gáz, vagy szerintetek is túlreagálja anyám az egészet? Jelenleg elköltözni még nem tudok sajnos, de már gondolkoztam rajta őszintén szólva.



2022. márc. 30. 23:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Anyád egy toxikus barom ne foglalkozz vele úgy éled az életed ahogy szeretnéd, ezt kellene megérteni néhány szülőnek, hogy attól, hogy ők úgy csinálták lehet neked nem jön be és máshogy szeretnéd
2022. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy emiatt lúzer. Én is ugyan ennyi idős vagyok és nem volt még kapcsolatom, ahogy több korombeli ismerősömnek sem.

És gratulálok hogy sikerült kigyógyulni a depresszióból.

2022. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább egy dologra koncentrálj egyszerre. ami most az, hogy akkora jövedelmet szerezz minél előbb, hogy önállósodni tudj anyádéktól.


Ez egyrészt az önbizalmadnak is nagyon jót fog tenni, és a jövőbeli szexuális életednek is.


Egyálatlán nem vagy elkésve, ne aggódj. Én pl. 32 éves koromban vesztettem el a szüzességem, mert nekem is volt egy krónikus betegségem, és komoly önbizalom problémákkal küzdöttem. De összeszedtem magam, és most már családos ember vagyok, rendben van az életem.

KITARTÁS!

2022. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
21%
Basszus, ilyen még van? Mármint, hogy 18-19 évesek még szüzek? Minden elismerésem! Az hogy kilábaltál a depiből, az hatalmas dolog! Tarts ki továbbra is, tedd, amit szeretsz! Majd minden eljön a maga idejében!
2022. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Ha az én fiam lennél, én büszke lennék rád, amiért éretten gondolkozol.

Édesanyád nagyon-nagyon mérgező, mondd meg neki, hogy ez a te magánügyed és ne akarja irányítani az életed, mert ezzel csak árt neked, mert nyomást gyakorol rád. Bár őszintén szólva nem fogja szerintem megérteni, azok alapján amit leírtál, de ez az ő szegénységi bizonyítványa.

Te sokkal értelmesebben gondolkozol, mint az édesanyád.

Ahogy lehetőségem adódna, én elköltöznék, mert nem bírom az érzelmi zsarolást..

2022. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

A leírtak alapján sokkal érettebben és értelmesebben gondolkodsz, mint anyukád. Szerintem te rendben vagy.

Az anyukák általában jót akarnak a gyerekeiknek, csak néha elsiklanak fölötte, hogy a gyerek a környezetébôl szedett tapasztalat után már tudja mit akar vagy mit nem akar. Anyukád majd rájön, hogy nem élhet helyetted.

Sok sikert a hozzád igazán illô pár megtalálásához IS!

2022. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!