Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet élni 3-an...

Szerintetek lehet élni 3-an (1 gyerekkel) egy 49 négyzetméteres kis erkélyes lakásban?

Figyelt kérdés

A lakásban két szoba van, az egyik 12 négyzetméteres a másik pedig 22.

A konyha külön 3,8 négyzetméteren, tehát étkezőnek a nagyobb szobában van csak hely. A lakáshoz tartozik még egy 3 négyzetméteres kis erkély ez a kisebbik szobából nyílik.


2022. márc. 31. 18:58
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem alapvetően igen, nekem csak annyi lenne kérdéses, hogy a gyereket mered - e az erkélyes szobába tenni.

A nagyobb szoba pedig a szülőknek, holmiknak, plusz étkezőnek legyen fenntartva, de ami fontos, hogy valami 1-2 férőhelyes kis lehajtható asztalt érdemes venni az IKEÁban a konyhába. Azért lesz olyan, hogy a gyerek korábban/később eszik, mint ti, akkor ne nyisson már be csak ezért.

2022. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
90%
Amíg a gyerek kicsi, addig meg lehet oldani. De a kisebbik szoba lenne a gyerekszoba, ott pedig az erkélyt nagyon jól kell boztosítani, hogy a gyerek még véletlen sem tudjon kijutni oda.
2022. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
94%
Szűken. A bútorokat jól meg kell válogatni, pl. lehajtható asztal, gardróbszekrény, ami mindent elnyel, stb, de ha a gyerek megnő (most mekkora?), úgy már kicsi lesz.
2022. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy a 12 négyzetméteres, erkélyes lakás megmaradna a mi szobánknak, az ágy mellett egy kis dolgozó sarokkal, és a nappaliból választanánk le a gyereknek egy 8 négyzetméteres részt. Sajnos az ablakok pont úgy helyezkednek el, hogy nem lehet a szobát pont ketté vágni.
2022. márc. 31. 19:05
 5/59 A kérdező kommentje:
Még nincs gyerek, most vagyunk lakásnézőben, de előre meg akarom fontolni, hogy mire ruházunk be. Sajnos a mostani árak mellett nem igen engedhetünk meg magunknak sokkal nagyobbat, a fentebb leírt lakás egy olyan, amit pont megnézünk a napokban.
2022. márc. 31. 19:06
 6/59 anonim ***** válasza:
82%
Mi egyelőre hárman élünk 30 négyzetméteren. Igaz, nincs erkély, de legalább egy szobás. Szerintem cserélnék veled.
2022. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
86%

Butaság a leválasztás, másfél szobás lakásban a saját háló luxus. A félszoba gyerekszoba, a nagyszoba nappali+szülőké.

Sokan élnek így, nem ördögtől való.

2022. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
87%
1 szobában a gyerek, 1 szobában ti. Mi ezzel a gond? Én 20 évig így éltem és semmi gond nem volt vele.
2022. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
92%

Én is meghagynám a nagyszobát szülői, nappali szobának, és ott kanyarítanék le egy sarkot étkezőnek.

Az erkély majd jól jön a kezdeti levegőztetéshez - ha nem tudtok valamiért sétálni menni -, az ajtajára meg gyerekbiztos zárat kell feltenni.

2022. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
50%
Mi 53nm-en lakunk hárman. Két felnőtt egy gyerek 2 szoba. Tervezzük a második gyereket. Azért jól nézd meg milyen a szomszédság. A miénk viszonylag normális, azonban egy tömbbel mellettünk elüldözték a négy főt két felnőtt két gyerek, holott a gyerekekkel az ég egy adta világon semmi baj nem volt. Néha sírtak kicsit túlpörögtek, de nem rendszeresen. Annyira a nyakukra járt a szomszéd, hogy csórók inkább elmentek. Múltkor Pesten voltunk párom bátyjánál. Gangos lakások legfelső szintjén. Iszogattunk picit dalolásztunk, de az alattunk lévőnek baja volt este 6kor, hogy a gyerekem játszott a kutyával. El lettek küldve a fenébe, mert 1) 3-4 havonta jutunk fel egyszer 2) a kint dorbézoló cigányoknak meg nem mer szólni, úgyhogy el lett hajtva aztán így járt.
2022. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!