Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerekkel elég a kétszobás...

Egy gyerekkel elég a kétszobás lakás nektek? Hány négyzetméteren laktok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy új lakást akarunk venni hitelmentesen, mert jön a baba (2 felnőtt és egy baba).


Tudnánk venni 3 kis szobás panelt külső kerületben (kb. Örs környékén, szóval azért nem őrülten messze) vagy 2 nagy szobás polgári lakást a Belvárosban. A panelek, amiket ki tudnánk fizetni, sajnos mind távhősek és alacsony a belmagasságuk, de nagyobbak és több szobásak.


43-45 nm az a belvárosi lakástípus, amit az ügynök mutatott, a külső kerületi panelek meg 50-55 körüliek. A Belvárosban élünk 6 éve, szeretjük, de szeretnénk a gyerek másfajta érdekeit is figyelembe venni, mint amik eddig tetszettek nekünk, pl. közeli bábszínház, közeli múzeumok.:)


Inkább 3 szoba kellene gyerekkel, mint 2, hogy legyen nappalink is?



2016. febr. 1. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Elférünk.
2016. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha aránylag hosszabb távra terveztek, akkor mindenképpen 3 szobásat!


A gyereknek egyre inkább igénye lesz a külön szobára - érthetö módon.


Nektek meg azért csak vannak olyanok, ahol a gyerek nagyon zavaró (pl. szex), a közös nappaliban elég problémás - a nappali nem a szülök hálószobája!

Idövel a gyerek is akar este tv-t nézni, zenét hallgatni, és a nappali erre való.

Emellett valószínüleg a szülök szobáján át kellene menni a gyerekszobába a kétszobásnál, ami szintén igen kínos helyzeteket eredményezhet.

2016. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Én az Örs vezér téri panelt választanám. A panelprogram miatt az ottani lakótelepek nagyon szépen fel lettek újítva, 4 évig laktunk ott albérletben, és nagyon jó volt, még annak ellenére is, hogy az Örs közelsége miatt sokan rossz környéknek tartják. Nekünk hálistennek semmi rossz tapasztalatunk nem volt vele, és ha nem kellett volna másik albit keresnünk (eladták a fejünk fölül a lakást), biztosan maradunk.


Közlekedés szempontjából is simán jó helyen van az Örs, rengeteg troli, busz megy onnan mindenfelé, na meg a metró sem elhanyagolható. Szerintem a gyereknek is jobb egy külsőbb kerületben felnőni, parkok, játszóterek közelében, mint a belvárosban.


A környéken meg minden van, IKEA, plázák, Tesco...



És akkor most csak a környék előnyeit taglaltam, az is hozzátartozik, hogy a nagyobb lakás mindig jobb, lehet, hogy egy kicsi gyerekkel elég lenne a 2 szoba is, de ahogy nő, úgy fogjátok értékelni a nagyobb teret, arról nem is beszélve, hogy lehet még másik baba is.

2016. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két szobás van, de én kicsinek találom. Nem a négyzetméter kevés, hanem, hogy nincs külön hálónk. Kényelmesebb volt sokkal, amíg volt külön háló, csak hát az lett a gyerekszoba.

Mindenképpen lépünk nagyobba, ahogy tudunk.

2016. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
3 szobas panelt választanék. Szerintem fontos, hogy legyen külön gyerekszoba (még ha majd 2 gyerek is lesz benne), háló és nappali. Ezek közül egyikről se tudnék lemondani, úgyhogy minimum 3 szoba.
2016. febr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a polgáriban két nagy szoba van, akkor nem lehet úgy átalakítani, hogy legyen belőle 3 szoba?

Vagy nappali konyhával valahogy egybe és a fennmaradó részekből két szoba, hogy legyen külön háló és gyerek szoba is.

De ha a külső kerületek egyébként jobban lennénk (ha jól értem ott van a bábszínház meg a múzeumok) akkor azt válasszátok és akkor nagy átalakítás sem kell.

2016. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

igen, a nagyobb mindig jobb és tény, hogy a panelek arrafelé valóban nagyon jók! még a 4. kerületben is nézelődünk, meg a 13-ban, de annál kintebb nem szeretnénk menni.


bocsi, azt nem írtam, de természetesen csak különnyíló szobás lakásokat nézünk, és van lehetőségünk elköltözni később, mondjuk 5 éves korában. babás, kisgyerekes életre gondoltam ennél a lakástípusnál:)(remélem, később nem akar majd tévézni, mert akkor vennünk kell majd egyet...:))

2016. febr. 1. 11:39
 8/22 A kérdező kommentje:

6: nem, ezek a programok a belvárosban vannak, csak eddig a programok miatt szerettünk itt lakni. úgy akartam írni, hogy most már más szempontokat is nézni kell, hogy érkezik a baba.


a lakás átalakítására nem gondoltam még, ez gondolom, hogy szerkezeti kérdés, hogy melyik a tartófal meg ilyesmi. ezt a konkrét lakásoknál lehet megkérdezni majd.

2016. febr. 1. 11:41
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen árkategóriában nézelődtök?
2016. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Igény kérdése.. Nekem szükségem van a külön nappalira és a hálószobára, a gyereket pedig nem velünk együtt akarjuk altatni, következésképp mi mindenképpen 3 szobás lakást vennénk. (Vagyis a babaszoba elég lenne félszobának is.)


Nekünk ez egyértelmű. 2 gyereknél már érdekes szituáció lenne, mert ott azt kéne meggondolni, hogy egy szobában szeretnénk-e őket, vagy sem. Én arra szavazok, hogy külön szoba, de ha nagyon nem megoldható és nincs olyan lakás, akkor jó ideig elég lehet a közös szoba is. Sok év múlva meg ki tudja mi lesz..

2016. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!