Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon ez a kijelentés azt...

Vajon ez a kijelentés azt jelenti burkoltan, hogy anyukám nem kedveli a barátomat?

Figyelt kérdés

A barátomnak néha elég érdekes megjegyzései vannak vagy nem is tudom hogyan mondjam. Nem udvariatlan vagy ilyesmi csak kicsit ilyen gyerekesnek tűnik vagy talán az is pedig már 23 éves.


Ennek ellenére komolyak velem a szándékai már a kezdetektől fogva és látom rajta, hogy szeret meg persze én is szeretem őt.


Csak nemrég jöttünk össze (kb 2 hónapja) és megkérdeztem anyukámat, hogy mi a véleménye a barátomról. Azt mondta, hogy nincs baja vele, de neki elég gyerekesnek tűnik és nem gondolja, hogy komolyan lehetne tervezni vele pl családot alapítani. Ő az első barátom és azt is szokta mondani anya, hogy reméli nem ragadok le ennél az egynél. Nekem ez úgy tűnik, hogy ő abban reménykedik, hogy ez a srác csak egy fejezet az életemben, de idővel majd találok tőle jobbat.


Valóban a barátom sok mindent elviccel. Ritkán lehet vele komoly dolgokról beszélgetni, mert elpoénkodja és olyan dolgokat mond, hogy az emberek szemében emiatt talán gyerekesnek tűnik és nem veszik komolyan vagy rázzák a fejüket, hogy egy 23 éves férfi hogy mondhat ilyeneket.


Ezek ellenére én szeretem és élvezzük egymás társaságát. Viszont mikor itt van nálunk és ebéd közben itt az egész család és valami komolyabb témáról esik szó ő meg elvicceli vagy valami komolytalan hozzászólása van, akkor kellemetlenül érzem magam. Én tudom, hogy sokkal komolyabb, mint amilyennek mutatja magát és jó lenne ha néha megmutatná ezt az oldalát is, mert elég komolytalannak tűnik így.


Szerintetek anyukám kijelentései azt jelentik, hogy nem szeretné ha ezzel a sráccal maradnék? És hogyan tálaljam mindezt a barátomnak?


2022. ápr. 3. 20:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy mondjam meg a barátomnak, hogy néha a hozzászólásai a dolgokhoz elég furcsák és vehetné komolyabbra a dolgokat néha?
2022. ápr. 3. 20:27
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Inkább mondd meg anyudnak, hogy ma egy "már" 23 éves fiú olyan mint az ő idejében a 15 éves fiúk voltak. Nagyon ritka az, hogy egy mai 23 éves kész férfi lenne.
2022. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Anyukádtól függetlenül, mint saját véleményt mondd, ez nagyon fontos.

És azt mondd neki, hogy ha elviccel mások számára komoly dolgokat, akkor mások őt nem fogják komoly, felnőtt embernek tartani, hanem gyerekesnek. És eszerint is fognak hozzá viszonyulni. Ha ezen fönnakad a barátod, akkor mondd meg neki, hogy a felnőttség egyik fontos ismérve, hogy átlátjuk, az adott helyzetben belefér-e a viccelődés vagy sem. Aki nem látja át ezeket, az bizony nem teljesen felnőtt ember.

2022. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Azt mondja amit gondol.
2022. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megsértődne.
2022. ápr. 3. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy? Nem túl korai még szerinted 2 hónapos első kapcsolat után családalapításon gondolkodni?
2022. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Anyukám mondta ezt a családalapítás témát hogy szerinte a barátom nem alkalmas arra, hogy esetleg ilyesmiben gondolkodjak vele, de mi még fel se hoztunk ilyen dolgokat.
2022. ápr. 3. 21:07
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk 6-osnak is teljesen igaza van. Várhatóan még évekig járni fogtok, mire eljegyzés-házasság-gyerekvállalás szóba kerül.

Addig alakulhat a fiú viselkedése is, ill. jobban megismerheti a kérdező édesanyja is.

2022. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy még kevésbé fogja majd kedvelni idvel.
2022. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg nem fogja őt megkedvelni, mert az általában így szokott lenni.


De az olyan embereket én sem csípem, akik a komoly témákat rendre elhülyéskedik, szóval anyukádat is megértem.


A viccnek is megvan a helye - bár én fixen nem hoztam volna el családi ebédre a nyolchetes kapcsolatomat, mert nem ott a helye.

2022. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!