Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám megengedte hogy...

Anyukám megengedte hogy cigizzek de apám nagyon ellenzi, mérges anyámra hogy engedi. Szerintetek jogosan mérges?

Figyelt kérdés
Nem szívok sokat.

2022. ápr. 16. 09:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
15%
Én simán megmondanám apámnak, hogy biztos átbeszélték a nevelési elveiket mielött gyereket vállaltak :) Ha meg nem akkor így jártak.
2022. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Én az 1980-90-es években átlag kéthetente kaptam egy löketet a tüdőrák kezelésének aktuális állásáról. Mert mondta Kudlik Júlia a Deltában, plusz a szüleim is dohányoztak. Én nem saját vásárlás révén 20+ évesen összesen 3 cigi alatt jutottam el 10 slukkig. De nem látom értelmét a dolognak. Trécselni stb lehet dohányzás nélkül is.


Szóval, figyelembe véve ezeket (1-3. pont), mi a retkes halál faszáért akarsz te tulajdonképpen dohányozni? Ezen kellene elgondolkoznod.

Amúgy apád helyében én nem tiltanám, még a morgást is kerülném, mert az csak dacot szül az ilyen gyerekek fejében. Inkább elbeszélgetnék veled a hülye indokaidról kellő tisztelettel, és elmondanám, hogy ez, meg ez, meg ez, meg ez, meg ez indokolja, hogy ne dohányozzon az ember. Ja, és qwa sokba kerül.

Ellenben anyád ritka nagy idióta, ha letudta a dolgot annyival, hogy megengedte neked a dohányzást. Ha dohányzik, akkor megértem a dolgot, de ha nem, akkor nem igazán tudatos ember.


1. [link] "A tüdőrákos halálozások legalább 85-90%-a a dohányzás következménye."

2. [link] " Ha az eddigi figyelmeztetések még mindig nem győzték meg a dohányzás ártalmairól, talán most sikerül. A Rochester Medical Center tudósai arra a megállapításra jutottak, hogy a passzív dohányzás akár gyermek, akár felnőttkorban jelentősen megnöveli a nők esélyét a meddőségre illetve a vetélésre.

A kutatás során 4 800 nemdohányzó nőt vizsgáltak, és úgy találták, hogy azoknak, akik napi hat vagy több órán át ki vannak téve a passzív dohányzás ártalmainak, 68 százalékkal nagyobb az esélyük arra, hogy később problémáik legyenek a teherbeeséssel, illetve, hogy többször is elvetéljenek."

3. [link]


Szóval! Mik az indokaid, hogy dohányozni kell? Mert te nem arról beszélsz, hogy ki kell próbálni.

2022. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
79%
És mégis minek akarsz cigizni? Nem menő. Később meg átkozni fogod a pillanatot, amikor rászoktál.
2022. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 mantis religiosa ***** válasza:
90%
Szokj le, még most az elején, amíg könnyen megteheted!
2022. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

Tini korban mindenki úgy kezdi, hogy "de jó buli", "milyen jól esik", "ááá én neeemazért szívom mert felnőttnek akarok látszani", "úgyis abbahagyom mire baj lenne", "én majd sportember leszek, nem fogok dohányozni" aztán azon kapja magát negyven-ötven évesen, hogy az egész életét végigdohányozta, nem tudja abbahagyni, fullad-köhög, értekezleteken vagy zárt helyeken attól szorong: "jajj mikor mehetek már rágyújtani"... A cigi uralkodik rajta és teszi tönkre az egészségét.

Édesapád biztos hasonlókat gondol...

A nők szép hangját rongálja, tönkreteszi, nemcsak tüdő, de számos más daganatért is felelős lehet a cigarettafüst, hasnyálmirigyráktól kezdve ki tudja még mi lehet.

2022. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Nem számít, hogy mennyit szívsz, ugyanúgy bajod lesz tőle.

(Abba meg bele se menjünk, hogy anyád hogy lehet olyan felelőtlen, hogy nem csak nézi, hanem meg is engedi.)

2022. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
Aki életet adott neked, az okozza a halálodat is. Na gratulálok az okos anyádnak! Nálam ez válóok lenne. Neki érett felnőttként helyetted is gondolkoznia kéne, mert te még agyilag nem tartasz ott. Úgy tűnik, ő se.
2022. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
97%
Na már most megengedte vagy elfogadta..nem mindegy!Aki szívni akarja az fogja is..De hallgass édesapádra..szokj le amíg tudsz...most még nem érzed a káros hatásait,de később fogod...nem csak a tüdő rákra gondolok... örökké száraz orr,torok, megváltozott ízek, futás,biciklizés,lépcsőzés fullasztó,szájszag,rothadt fogsor (moshatod akárhogy),és terhesen hogy fogsz leszokni??? Legalábbis gondolom nő vagy,a fiúk nem szoktak engedélyt kérni... hüvely szárazság,torok és száj betegségek...suliba,munkába tilos és csak kínlodni fogsz...sok jó képű pasit zavar a füst és a szájszag... még írhatnám, remélem elvettem a kedved... manapság az a divat,ha nem cigizel!!!Jah és azt a sok pénz elkölthető divatos cuccokra 🙂
2022. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%
2 év és úgy fogsz visszaemlékezni mint életed egyik legrosszabb döntésére.
2022. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%

#9


Neked mennyi pénzed van így félretéve?

2022. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!