Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit nem lehet azon megérteni,...

Mit nem lehet azon megérteni, hogy nem akarok kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Anyám már évek óta meg van győződve arról, hogy leszbikus vagyok, pusztán azért mert soha nem beszéltem neki fiúkról. Ennek az az oka, hogy egészen általános iskola végéig full tabu volt, olyanokkal jött, hogy megtiltja, hogy szerelmes legyek, de ezt még úgy nyolcadik végén is, aztán elkezdődött a gimi, ott meg egy hónap után már azon volt ki, hogy mivel nem mesélek neki fiúkról, ezért biztosan leszbikus vagyok. Még véletlenül sem lehet olyasmi, hogy csak szimplán nem tetszik senki, vagy ne adj isten, nem alakított ki olyan kapcsolatot velem, hogy késztetést érezzek arta, hogy vele beszéljem meg a témát.

Szóval ja, anyuval sosem beszéltem meg ilyeneket, ha alakult valami egy sráct soha nem mondtam el neki, mert nem jutott el olyan komoly szintre, hogy például bemutassam, és lévén, hogy kollégiumban voltam az egész gimi alatt(kivéve digitális oktatás).

Egy ideje nem csesztetett azzal, hogy tuti leszbikus vagyok, azt hittem végre elmúlt ez az elmebaja, de nem. Meglátta Facebookon, hogy az egyik általános iskolai osztálytársam már gyereket szült, már házas, és most megint kezdi, ráadásul a "Mikor fogsz megházasodni?" és a "Mikor fogsz nekem unokát szülni?" kérdésekkel megspékelve, holott ő tőlem már százszor megkapta a választ, hogy nem akarok párkapcsolatot soha (Igen, ez túlzas volt mindig), a gyerekektől meg egyenesen kiráz a hideg. Ráadásul idén fogom tölteni a huszat, szóval elkésve se vagyok, ha akarnék se.

Egyébként anyám főleg a párkapcsolat részén van kiakadva mostanában, folyton csesztet, hogy mikor mutatok be egy fiút végre. Mostanában úgy szoktam reagálni inkább, hogy most nem akarok kapcsolatot, de nem fogja fel. Pedig amúgy tök egyértelmű, hogy idén érettségizek, utána meg megyek egyetemre, tök felesleges lenne szerintem hű de mindenáron ismerkedni, amikor pár hónap múlva tök messzire tervezek költözni a tanulmányok miatt. Ha lesz valami komolyabb, akkor lesz, de tudatosan most nem keresem, de ezt hiába mondom neki, nem érti.

Illetve mellékesen nekem most van egy laza, semmi komoly kapcsolatom, néha randizunk, néha ott alszok nála, de ebbe nyilván nem avatom be az anyámat, mert nem komoly, na meg amúgy mellékesen az illető egy lány. (továbbra is fenntartom, hogy nem vagyok leszbikus, csak biszexuális). És ha ez véletlen komolyabbra fordulna, akkor talán beszámolnék róla, ha már külön élek, teljesen függetlenül, mert egyébként anyu ellenzi a másságot, és nyilván a kiakadását nem az érettségi időszakában szeretném kezelni.

Na mindegy.


Szóval, hogy értessem meg vele, hogy nem akarok kapcsolatot, és ez nem jelenti azt, hogy leszbikus vagyok?


2022. ápr. 16. 19:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Megmondod karriert akarsz, behazudsz mindent, hogy ilyen meg olyan egyetemre fogsz elmenni, a tanulás az első, a jó kereset, hogy "el tudd őket tartani öregségükre" (mégha ez hazugság is). Aztán vagy elhiszi és megérti, vagy nem. A megoldás egyedül a továbbtanulás/koli, vagy a munka/elköltözés.
2022. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Tisztában van vele, hogy el fogok költözni, meg egyetemre megyek, szóval ezt nem kell bekamuzni, mert amúgy ez a valósáf. Meg azt is tudja, hogy van melóm is suli mellett több, mint egy éve, ami ráadásul nem az a szokásos, ami a legtöbb gimi mellett dolgozó diáknál előfurdul. Csak ezek ellenére sem érti, hogy nem akarok kapcsolatot, mert egyébként, ha akarnám az időmbe eddig is bőven belefért volna. Csak nem akarom.
2022. ápr. 16. 20:33
 3/40 Thispain ***** válasza:
76%
Ha általános iskola végéig megtiltotta, hát így járt.
2022. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a kérdést már többször is láttam, ennyire unatkozol vagy miért kell kiírni minden héten?
2022. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. Miért nem lenne egyszerűbb leülni és baromira őszintén elmondani, hogy azért nem avatod be, mert közel sem épült ki olyan kapcsolat köztetek, amiért anno mindent megakart szabni. Most meg ha majd arra érdemes valaki éa komoly, majd bemutatod.

Hidd el gondolkozna egy ideig..

2022. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem érti meg anyukád, hogy nem vagy leszbikus, amikor az vagy?

Teljesen érthetetlen!

Gondolom te is az a fajta kényszerleszbi vagy, aki pasiknak nem kell, de egy másik csúnya nőnek még igen. Látja ezt anyukád is, ne nézd már hülyének!

2022. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

#6 Pont írtam, hogy nem vagyok leszbikus. Illetve egy szóval nem mondtam, hogy nem kellek a pasiknak, sőt, voltak rövidebb (pár hónapos) kapcsolataim fiúkkal is, csak nem éreztem, hogy olyan lenne, hogy haza is vigyem őket bemutatni. És a lány, akivel van a mostani viszonyom, kifejezetten nem csúnya.

Meg nem tudom miért gondolod, hogy az formálná az ízlésemet, hogy hát, ha a férfiaknak nem kellek, akkor majd jó lesz nekem valami csúnya nő. Ha hetero lennék, akkor valószínűleg hamarabb lennék magányos. Gondolom te se akarnál semmit a saját nemedtől, csak mert az ellenkező nemből senki nem akar veled lenni.

Illetve szülőként azért nem jellemző, hogy azt gondolja valaki a gyerekéről, hogy csúnya, és ezért nem kell a pasiknak...

2022. ápr. 16. 22:03
 8/40 anonim ***** válasza:
85%
De én nemértem. Jobb ezen cirkuszolni, ahelyett, hogy megmondanád neki, hogy volt pár lazább kapcsolatod viszont most komolyabbat nem szeretnél aztán ennyivel le van zárva az egész a faszba. Amúgy meg nem igazán értem, hogy milyen az a kapcsolat ami pár hónap alatt sem jut el odáig, hogy legalább említést tegyél róla anyádnak, ezek alapján téged sem teljesen értelek.
2022. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem érti meg ennyiböl akkor ugy se lesz neki jo sehogy se.
2022. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%
Ha kiderul hogy biszex vagy, ugyis megkapod hogy "o megmondta" 😂
2022. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!