Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Papucs apuka hogy tud domináns...

Papucs apuka hogy tud domináns/határozott fiút nevelni?

Figyelt kérdés

Csodálkozva nézem a párom családjának hierarchiáját. 30 éves, és ahogy észrevettem a családjában az övé az utolsó szó. Komolyabb és hétköznapi dolgokban is rendszerint úgy történnek a dolgok ahogyan azt ő elrendeli. Persze nem zsarnokoskódóan utasítgatja a szüleit, de amit mond aszerint cselekednek. Például az anyukája már elég rosszúl vezet, volt is néhány koccanása az utóbbi időben és a barátom kerek perec megmondta neki, hogy "anyu, öregszel, már nem vagy a régi és veszélyt jelentel mindenkire a forgalomban, jobb lesz ha lemondasz az autóról" és így is tett.

Én így nem mernék anyámék dolgába beleszólni, és ha meg is tenném, nem lenne jó vége.

Következő történet: Valamit építkeznek otthon, múlthéten az alapot ásták és barátom tett valami megjegyzést, hogy nem így kellene csinálni, erre az apja újratervezte az egészet.

Az öccse 22éves, még a szülőkkel él, mondhatni ingyenélő, mert nem is dolgozik, ráadásul pimasz is, és a szülei elnézik neki. Legutóbb is beszólt valamit az apjuknak, az meg szó nélkül lenyelte. Ott is a barátom "tette helyre" a testvérét mintha ő lenne az apja, az pedig fülét-farkát behúzva elhalgatott.



2022. ápr. 19. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
A domináns vagy papucs személyiség nem nevelés kérdése, hanem genetikai adottság
2022. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ha genetikai adottság akkor olyan, mintha örökbefogadták volna, mert egyikőjük személyiségét sem örökölte.
2022. ápr. 19. 17:17
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
A szülönek is voltak szülei, nagyszülei, dédszülei stb - szóval böven volt lehetöség mindenféle géneket örökölni
2022. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
"Jelentel", az szép.
2022. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
ITGuy bocsáss meg, román vagyok. De ha szeretnéd akkor a folytathatjuk az én anyanyelvemen is. Ce zici?
2022. ápr. 19. 17:28
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Hát ahogy olvasom meg elképzelem az egészet azt gondolom hogy kérdező párja sem lehet egy briliáns elme ("látol"... asszem ez nyírségi stílus) tipikus

"vakok között a látó" 😃

2022. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
A román hapsik jelentős hányada ilyen kivagyiskodó, mindenkinél okodabb, parancsolgató, utasítgató, nagyhangú, (elviselhetetlen) diktátor hajlamú. stb. nem sorolok sértőbb jelzőket.
2022. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A párom erdélyi magyar, én pedig erdélyi román vagyok. Abszolút nem kivagyiskodó és elviselhetetlen. Matek-fizika szakos pedagógus, emellett pedig a mérnöki diplomája is folyamatban van. Miért kell ennyire beleállni irreleváns dolgokba?
2022. ápr. 19. 17:39
 9/21 anonim ***** válasza:
11%

Elnézést kérdező de sajnos ez a tapasztalatom.

Sőt, rosszabbak, diploma, áttelepült, "erdélyi magyarokkal".

Szememben ők is románok egyébként mert ott, abban a közegben nevelkedtek.


Vitát nem kívánok generálni. Itt meg is állok.

2022. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem domináns, és nem az övé az utolsó szó, hanem tud érvelni, és a szülei elég értelmesek ahhoz, hogy belássák, amikor nincs igazuk.
2022. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!