Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu miért nem érti meg hogy...

Anyu miért nem érti meg hogy az angol 4-es nem az én hibám?

Figyelt kérdés

Év eleje óta minden angol témazáróm 4-es volt. Nekem jobban megy az angol mint a többieknek, ők mindig puskáznak a dolgozaton is. Folyton tanulok, minden házimat időben és 90%-ban hibátlanul beadom. Az elmúl 3 dolgozatom mind 89,5% körül volt, de 90%-tól jár az 5ös a tanár mindig pont úgy alulpontozza hogy 4-es legyen, beleköt hogy az a betűm o-nak néz ki, ami betűtévesztés és 0 pont az amúgy teljessen helyes válasz. A tanár minden diszlexiással ezt csinálja. Ezt anyunak vagy 10x mondtam el, mutattam meg, de nem érti, szerinte csak lusta vagyok és többet kéne tanulnom, ezért egy héten 1x 3 órát enged el a barátaimmal, akkor is este 8-ra haza kell érnem, és ennyi. Minden másból kitűnő vagyok, ráadásul ez egy jó Budapesti suli, szóval itt tényleg jól kell ahhoz tanulni, de nem érti hogy ha belepusztulok sem lesz jobb az angol dolgozatom. Beszéltem a suliban az angolmunkacsoport vezetőjével, és azt mondta hogy max faktra tudok elmenni, akkor másik tanárt kapok, de maximum 2 faktot lehet felvenni, szóval egyet le kéne adnom, de én nem szeretnék…

Mit csináljak hogy anyu higgyen nekem? 17L



2022. ápr. 24. 12:40
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem jelenti azt hogy hibátlanul beszélek, de azért nem vagyok teljesen béna angolból, na…
2022. ápr. 24. 13:18
 12/43 anonim ***** válasza:
9%

A nem teljesen béna a 2-3-4-es szint tanártól függően...

Egyébként pedig ha jól sejtem ez ilyen, anyuék vettek egy papírt, biztos, ami biztos eset.

Ha más tárgyakból boldogulsz, akkor írj egy fokkal szebben és kész. Kinőttél már a dackorszakból szerintem

2022. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
16%

Lehet, hogy jól tanulsz, de már ebből a picsogásból is lerí, hogy totál életképtelen vagy. Azt hittem előszőr, hogy kb. 11-12 éves lehetsz, azokra jellemzőek az ilyen kérdések, de nem.


Amúgy nincs ezzel sem semmi baj, csak arra figyelj, hogy valószínűleg pont ez miatt tulajdonképpen mindig valaki irányítani fog téged az életben. Megmondja mit csinálj, hova menjél, mit hova tegyél, mit dolgozz, hogyan csináld, ill. hülye vagy mert nem jól csinálod, nem érted, stb.-stb. Megbecsültséged pont annyi lesz amennyire kiállsz magadért. Ami most láthatóan pont semmilyen...


...és pont azok fognak neked majd dirigálni, akik most pöcsöknek tűnnek, meg puskáznak, mert nekik van valami ami neked nincs: dörzsöltségük, simlisségük az életre...

2022. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Nem anyukámék vettek egy papírt és kész, létezik olyan hogy valaki diszes, és ezt IQ-ból kompenzálja, persze ha itt leírom az IQ amit hivatalos mértek nem netes tesztel, azt nem hinné el senki, ne mindegy is…
2022. ápr. 24. 13:31
 15/43 anonim válasza:
93%
Nem tudom hogy ide csak tanárok írnak,csak szimplán nem jó fejek? Ha dizlexiás vagy,az nem a te hibád és ezt az anyukádnak és a tanároknak is meg kellene érteni! Sokan írták,hogy anyukád jót akar ezzel a szigorúsággal,de szerintem inkább légy egy boldog kertész,vagy szakács,mint egy boldogtalan tanár..... Nyilván,mivel minden más tárgyból jó vagy,nem lesz baj,az leszel ami csak akarsz. Érettségin,tényleg nem fog számítani az angol tanárod véleménye,azt kell megoldanod jól. Anyukád pedig,ja túl stresszel téged, csak azt éri el, ami most is történt,hogy nem tőle kérsz segítséget ha bajban leszel,hanem ami most is történt,vadidegenektől! Tényleg ezt akarja?
2022. ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 grafno ***** válasza:
97%
Nálunk a tanar 2 gyereket akart angolbol buktatni mert "butak" aztan érettségi elott mind 2 kozepfokot hozta 90% felett.
2022. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd figyelmen kívül anyudat ebből a szempontból, ne foglalkozz vele. Hagyd rá a dolgot.

Neked még hasznod lesz abból, hogy az angolt tanulod és nem puskázol, és a használható nyelvtudás nagy kincs. Akkor lesz gond, amikor a többieknek, akik puskáztak, állásinterjún semmi nem fog angolul eszükbe jutni, te meg vágni fogod az egészet.

Nem az iskolának, nem is anyudnak tanulsz, hanem magadnak.

Sokra viheted még!

Én tudtam gimi elsőtől kezdve, hogy nyelvzseni vagyok, mégis mindig 4-es adott a némettanárom. Aztán pár év múlva rájött, hogy én azért tudok valamit. Később elvégeztem a germanisztikát is, azóta nagyon sokaknak segítettem a németben. De gimiben csak 4-es voltam 2 évig, mert a tanár hasraütésszerűen beírt valami jegyet mindig.

Ne foglalkozz a tanárokkal, iskolával, anyuddal, az emberek tökéletlenek. Magadnak tanulj és hasznát fogod venni a tudásodnak!

2022. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
20%
11. Nem is kell hibátlanul beszélned az angolt. A tanárok se beszélik hibátlanul. POnt azért jársz suliba, hogy tanulj, és egyre jobban beszéld. Ha hibátlan lennél angolból, nem kellene angolt tanulnod.
2022. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
90%

Kérd már el az anyukád bizonyítványát, hogy ő hányas volt mindenből is, de főleg angolbol.

Csak mert mégsem mondhatod neki a szemébe az igazat, hogy ne rajtad kompenzálja az élet kudarcait...

2022. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szakvéleményed akkor abban van javaslat a számonkéréssel kapcsolatban. Ilyenkor a szóbeli feleletet részesítik előnyben. Írásbeli dolgozatnál a hibák javítására lehetőséget kellene adni szóban, tehát valóban nem tudtad vagy a tanulási nehézség miatt alakult úgy, különösen amikor ennyire határon van a teljesítmény. De szerintem az életben nagyon jól fogsz boldogulni, ez csak egy jegy. A tudásod számít, amit majd használni fogsz. Mindenesetre angolból figyelj jobban az írásképre csakazértis!
2022. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!