Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu miért nem érti meg hogy...

Anyu miért nem érti meg hogy az angol 4-es nem az én hibám?

Figyelt kérdés

Év eleje óta minden angol témazáróm 4-es volt. Nekem jobban megy az angol mint a többieknek, ők mindig puskáznak a dolgozaton is. Folyton tanulok, minden házimat időben és 90%-ban hibátlanul beadom. Az elmúl 3 dolgozatom mind 89,5% körül volt, de 90%-tól jár az 5ös a tanár mindig pont úgy alulpontozza hogy 4-es legyen, beleköt hogy az a betűm o-nak néz ki, ami betűtévesztés és 0 pont az amúgy teljessen helyes válasz. A tanár minden diszlexiással ezt csinálja. Ezt anyunak vagy 10x mondtam el, mutattam meg, de nem érti, szerinte csak lusta vagyok és többet kéne tanulnom, ezért egy héten 1x 3 órát enged el a barátaimmal, akkor is este 8-ra haza kell érnem, és ennyi. Minden másból kitűnő vagyok, ráadásul ez egy jó Budapesti suli, szóval itt tényleg jól kell ahhoz tanulni, de nem érti hogy ha belepusztulok sem lesz jobb az angol dolgozatom. Beszéltem a suliban az angolmunkacsoport vezetőjével, és azt mondta hogy max faktra tudok elmenni, akkor másik tanárt kapok, de maximum 2 faktot lehet felvenni, szóval egyet le kéne adnom, de én nem szeretnék…

Mit csináljak hogy anyu higgyen nekem? 17L



2022. ápr. 24. 12:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
89%

Ejj de bekarmoltátok itt a kérdezőt. Aki nem tudja mi az hogy diszlexia, az húzzon innen máshová kiengedni a fáradt gőzt.


Anyukád nem értem miért nem képes megérteni téged, nem hogy büszke lenne rád, hogy ilyen teljesítménnyel vagy diszesen is.


Egyébként meg tegyél előrehozott érettségit angolból, simán sikerülni fog ötösre és akkor nem kell majd utolsó évben bejárnod az órákra és a probléma meg is szűnt. Amúgy ez az angol négyes senkit se fog érdekelni, gondolom a másik idegennyelved ötös, ahogy írtad, hogy a többi érettségi tárgy is az. Akkor megvan a 100 pont, még azért a 2 pontért se kell keseregni.


ezt a félévet meg bírd ki, nem sok van hátra már, ahol meg tudsz, ott próbálj figyelni (pl. az írásképedre, hogy ne köthessen bele a tanár).


Illetve ha van papírod, akkor például plusz időt vagy alacsonyabb ponthatárokat kellene biztosítani neked.

2022. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
98%
Az előrehozott érettségit én is javasolnám! Ha megvan a középfokúd, meg a tudásod alapján is a középszintű angol érettségit simán megcsinálnád, mert az a középfokú nyelvvizsgánál könnyebb. És akkor nem kell hozzá nem értő tanár órájára bejárni.
2022. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
95%
Kell a tanulás. És a szülői szigor is kell. De szerintem a túlzott szigor az még jobban ártalmas, mint a lazaság.
2022. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 franciasrac ***** válasza:
75%
Csak buta tanárod van, nem lehet semmit sem tenni az ilyenekkel
2022. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
13%
Persze, a tanár a buta. Nem az írni nem tudó óhajt előjogokat. Talán a vakoknak adhatnának alapból ötöst rajzból, a némáknak meg énekből.
2022. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
85%
hisz nem ők tehetnek róla ha nem tudják megcsinálni...
2022. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen megoldást abban látom, ha előrehozott érettségit teszel angolból októberben.
2022. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim válasza:
100%
Kedves 25. válaszoló. Ha elolvastad a kérdést,akkor láthattad,hogy szó sincs arról,hogy ez a gyerek nem tudna semmit sem! Nekem úgy tűnik,hogy szorgalmas jó gyerek és inkább biztatni kellene,nem kritizálni!
2022. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
18%

De mi a túlzott szülői szigor abban, hogy minden héten mehet bandázni a haverokkal? Ha azt mondaná, hogy havonta egyszer, meg ha nem lesz tanulnivaló, meg majd nyári szünetben, akkor érteném.

De a minden héten bandázás azért nem az a kategória, hogy kimaradok mindenből, mert túl vagyok korlátozva...

2022. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele hogy mit mond, ha majd nyelvvizsgázol vagy érettségizel angolból, utána már úgysem fog számítani semmit.
2022. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!