Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha anyám ezt csinálja?

Normális, ha anyám ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Bármit mondok neki, soha nem figyel rám, nem tud szinte semmit rólam az utóbbi időben, én hiába próbálok vele beszélni bármiről, ez magában még nem érdekelne amúgy annyira, mert már megszoktam tőle, de elkezdett a a barátainak meg minden másik ismerősének pletykálni rólam, hogy nekem nincsenek barátaim, nincsen semmi hobbim és érdeklődési köröm, és a suliban se teljesítek valami jól. Miközben ha mesélem neki, hogy ezt vagy azt csináltam a barátaimmal belevág a szavaimba, és elkezd full másik témáról beszélni, és azt se mondanám, hogy olyannyira “unalmas” ember lennék, hiszen szerintem sok hobbim van, még szépirodalmat is olvasok szabadidőmben. Az iskolában meg egyedül matekból állok rosszul, angolból és irodalomból a legjobb vagyok szinte a csoportomba/osztályomba, és a többi tantárgy is jól megy. Már annyira belebetegedtem abba, hogy ezt csinálja, és ha kimegyek a városba akkor minden ember sajnálattal és lenézéssel néz felém, mert ő úgymond “mindenki barátja” és szinte mindenki ismeri. Már gyanakvóvá váltam a saját barátaimmal és kb. az összes emberrel kapcsolatban az életemmel, és folyamatosan igazolni akarom magamat mindenki előtt, amikor más emberrel soha semmi ilyen problémám nem volt.

2022. ápr. 27. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Édesanyád narcisztikus lehet, mert egy képzeletbeli világot kreált a maga számára, ahol mivel veled él együtt, veled is rivalizál, és mivel nem tud semmit felmutatni, téged degradál mások előtt, hogy ő "felülkerekedhessen".

Rossz hírem van: ez nem változtatható meg. Neked kell önállósulnod, vagy viseld el.

2022. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Csak simán leszar téged. Engedd el, a szüleidet nem választhatod meg.
2022. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ettől nárcisztikus, oké divat itt ez a szó, de ettől nem az simán nem foglalkozik a gyerekkel, ennyi.
2022. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán olyan anyuka, mint az enyém. Nem mondanám, hogy mentális beteg, egyszerűen nem szeret téged/nem-akart-gyerek lettél vagy ezzel akarta az apukát magához láncolni. Lépj túl ezen gyorsan, mert senkit sem fogsz érdekelni ezzel a problémával. Próbálj elégedett lenni magaddal, felállítani határokat (nem pedig pleaser lenni) és akkor bevonzod a szerény, pozitív embereket az életedbe. Tőlük nem kell majd tartanod.
2022. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!