Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljek a továbbtanulás...

Hogy beszéljek a továbbtanulásról, egyetemről az apámmal?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nincs gond, ő azt mondja, hogy oda menjek, azt tanuljak, ami boldoggá tesz, meg ami érdekel.

Az apám nem pont ilyen...


Jogász, ahogy a nagyszüleim is. Szerinte ez a tökéletes munka és hogy nekem milyen jó lesz, ha elvégzem én is a jogot. De közben én meg nem vagyok biztos benne, hogy én is ügyvéd szeretnék lenni, vagy hogy egyáltalán a joggal foglalkoznék a jövőben.

Érdekel, érdekesnek is tartom, de több mindennel vagyok így. Pl. nagyon szeretem az idegen nyelveket, azt sem tartom kizártnak, hogy pár félévet másik országban tanuljak. Érdekel a belsőépítészet, lakberendezés is. De a gazdasági vonalat sem zárom ki (IBS, Corvinus)... Azon is gondolkoztam már, hogy érettségi után nem tanulnék rögtön tovább, hanem 1 évet esetleg utazgatnék.

Apukám meg csak a jogot nyomatja, és olyankor annyira kínosan érzem magam, hogy semmit nem reagálok, csak hogy aha, igen és próbálom terelni a témát.


Nem akarom megbántani, vagy hogy csalódjon, de ez az én életem.

Jövőre fogok érettségizni.


2022. ápr. 28. 17:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

"Ezt azért tartom hibának, mert nem rendelkezel a szükséges látásmóddal, így csak elpazarlod a pénzt amin mondjuk megszerezhetnél egy év alatt egy nyelvvizsgát amire amúgy is szükséged lesz a diplomához"

egy Europa koruli utazashoz kepest a nyelvvizsga apropenz. nyugati orszagokban rengetegen csinaljak ezt amugy, collegenek vege, mennek utazni 1-2-3 eveket is akar, Europaban, Ausztraliaban, Azsiaban. aztan vagy mennek egyetemre vagy nem. nincs semmi baj ezzel a tervvel.


kerdezo a diplomacia vonalon nem gondolkodsz? ott is van jog+nemzetkozi, igy a nyelvtudas is jol jon

2022. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

"olyan helyre mennék, ahol értem az adott nyelvet, nem indulnék neki egy idegen országnak 0 nyelvtudással"


Ez okés, de mégis mi a célod ezzel?

Nyaralásra elég egy hónap is.

Vagy kulimunkás akarsz lenni idegenbe, vagy mit vársz ettől?

2022. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

" nyugati orszagokban rengetegen csinaljak ezt amugy, collegenek vege, mennek utazni 1-2-3 eveket is akar, Europaban, Ausztraliaban, Azsiaban. aztan vagy mennek egyetemre vagy nem. nincs semmi baj ezzel a tervvel."



Ja a mesébe, meg a filmekbe.

Valójában megélhetési bevándorló, mert nincs pénze egyetemre járni nyugaton nem 250 ezer egy félév mint itt...

2022. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Hát ne beszélj! Minden vasárnapi húsleves mellé az a kötelező kérdés, hogy "Na, mi akarsz lenni, kislányom?"

De amúgy meg nem te bántod meg őt, hanem határozottan ő bánt téged a rajtad keresztülgázoló erőszakoskodásával, nem veszed észre? "Nem akarom, hogy csalódjon": hát ha kicsit is normális (szerintem nem), akkor nem lehet attól csalódott, hogy te pályát választasz magadnak, és az nem azonos az ő pályájával. Ha ő mégis csalódott, akkor nem téged szeret, hanem saját magát. Neked azzal nincs dolgod. Nem dolgod a szüleidnek megfelelni. Nem a tulajdonuk vagy, a saját életedet kutya kötelességed felépíteni.

2022. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11%

Ha más országban akarsz élni akkor felejtsd is el a továbbtanulást magyarországon, mert kb semmi értelme.

Ha meg idehaza akarsz élni, akkor felesleges 1 évekre kiruccannod.

A jogi végzettség az meg pont az ami meglehetősen országspecifikus, vagy valami nagyon általános ami külföldön se jó semmire.

Mindenhol mindenre honosító vizsgát kérnek, még az orvosira is.


Ahol ez nem számít, oda nem is kell valódi végzettség elég lesz ha veszel valamit Moszkvába a lomispiacon ahogy azt jópár politikusunk is tette..

2022. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Kiszálltam. Túl pór - proli vagyok ezen kérdés megválaszolásához!
2022. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Így mondd el édesapádnak, ahogy itt leírtad:


" én meg nem vagyok biztos benne, hogy én is ügyvéd szeretnék lenni, vagy hogy egyáltalán a joggal foglalkoznék a jövőben.

Érdekel, érdekesnek is tartom, de több mindennel vagyok így. Pl. nagyon szeretem az idegen nyelveket, azt sem tartom kizártnak, hogy pár félévet másik országban tanuljak. Érdekel a belsőépítészet, lakberendezés is. De a gazdasági vonalat sem zárom ki (IBS, Corvinus)... Azon is gondolkoztam már, hogy érettségi után nem tanulnék rögtön tovább, hanem 1 évet esetleg utazgatnék."


Jót akar neked, és becsülni fogja az őszinteségedet, és hogy komolyan gondolkozol a jövődről.

Még közelebb is kerültök egymáshoz, ha erről tudtok beszélgetni.

2022. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ja a mesébe, meg a filmekbe."

tudom neked elkepzelhetetlen, de van ahol nem a munkanak elnek az emberek. tobb baratom van akik pontosan ezt csinaltak. az egyik afrikai orszagokban volt, a masik Azsiaban, ketto ausztraliaban, volt aki Europat utazta be. van aki tenyleg csak turistaskodik, van aki kis munkakat csinal, abbol a penzbol utazik tovabb. en csak egy par europai orszagban voltam igy, de rengeteg mas europaival es amerikaival talalkoztam akik epp a vilagkoruli utjukon voltak.


"Ha más országban akarsz élni akkor felejtsd is el a továbbtanulást magyarországon, mert kb semmi értelme."

ezt sajnos en is tapasztalom. kerdezo ha mar most tudod hogy kulfoldon akarsz elni, akkor az egyetemet is ott csinald!

2022. ápr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
Mi ebben a bonyolult a döntés ugy is a tied ha tetszik neki ha nem.
2022. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Apám engem mindenáron tanárnak szánt volna. Egy bibi volt, nem szeretem a gyerekeket és nem érdekelt a tanítás. Rá hagytam mindig, had mondja. Beírtam egy mérnöki szakot, amivel jócskán többet keresek mint egy tanár. Apám azt mondta, hogy de jó hogy nem hallgattam rá, és belátta hogy igazam volt.


Csináld azt amit szeretnél, és ne azt amit apád. Te szívnál a döntésed miatt, nem ő.

2022. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!