Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bipoláris vagyok, korábban...

Bipoláris vagyok, korábban borderline szem.zavarral voltam diagnosztizálva. Tanácsot szeretnék kérni családtagjaimmal kapcsolatban. (?)

Figyelt kérdés
Direkt nem a mentális egészség kategóriába írom. Tehát középkorú nő vagyok, harmincas éveim közepén lettem diagnosztizálva borderline szem.zavarral (kórházban, 3 hónapos benntartózkodás és tesztek után). Negyvenes éveim közepén bipoláris zavart állapítottak meg. Ez a diagnózis egészen nyilvánvalóan helytálló, az elmúlt 2 és fél évben kórházból kórházba mentem (pszichiátria ill. pszichiátriai rehabilitációs osztály). És hát fél évig depressziós vagyok, fél évig "szárnyalok". Szedem a gyógyszereimet, havonta beszélek a pszichiáterrel. A szüleim (aki már a hetvenes éveikben járnak) teljes mértékben elutasítóak a betegségem megértésével kapcsolatban. folyt. köv.

2022. ápr. 29. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

Azt nagyon megérteném, hogy problémájuk lenne, ha nem szedném a gyógyszereket. Vagy soha nem jártam volna orvosnál. De ezt kicsit nehéz feldolgozni, hogy szabályosan vitatkozni és bizonygatni kell, hogy tényleg van valami komolyabb bajom. Anyám most legutóbb azt mondta, hogy ő is bipoláris. (De előtte ugye azt mondta, hogy én nem vagyok az. Bár látott zárt osztályon, teljesen full leszedálva.) Mert hogy ő is szokott depressziós lenni, de aztán megrázza magát és megy tovább. És van, amikor kitör rajta az alkotóláz és mindenféle kreatív dolgokat csinál.


Teljesen feleslegesen kértem, hogy menjünk el családterápiába. Persze a családterápia együtt lakó családtagoknál alkalmazott dolog, mi meg nem lakunk együtt. Elfogytam az ötletekből. Iszonyú harag és csalódottság van bennem, én kicsi koromtól hallgattam az ő testi bajait. A mai napig. Évtizedeken keresztül.

2022. ápr. 29. 10:27
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet nem leszek népszerű, de én is bordi vagyok és bipoláris. A családomtól nem várok támogatást sem megértést, mert el bagatellizálták, vagy nem érdekelte őket. Van egy szintén bipol barátnőm, vele beszélem meg a dolgokat, meg ő is velem, mert egy egészséges mentális állapotú ember nem érti meg. Megtanultam nem a családomra támaszkodni, így csalódás sem ér. Te is inkább támaszkodj az orvosodra, vagy betegtársakra ha beszélsz velük. 33/N
2022. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:

2

Köszönöm.


Az a probléma, hogy mivel évek óta nem dolgozom (nem tudok dolgozni), ezért tőlük kapok anyagi segítséget. Teljesen sakk-matt helyzet, mert én is ott tartok már, hogy nekik is jobb lenne, ha megszabadulnának tőlem és a problémáimtól, de most még a kisebb gyerekemnek szüksége lenne rám (kb. 1 évig).


Szeretném, ha egyszerűen elfogadnák, hogy ez a helyzet, hogy próbálok tenni magamért, hogy igyekszem. Jártam terápiába, most is csak azért nem járok, mert nem tudnám kifizetni. (Az sztk-ban nem tudnak fogadni, rákérdeztem.) Szedem a gyógszereket, amiknek durva mellékhatásai vannak.


Nyilván nem móka és kacagás és egy hol súlyosan depis, hol egy éppen "felpörgött", folyamatosan beszélő, okoskodó, ingerült emberrel együtt lenni. De nem is vagyunk sokat együtt, pont a feszült viszony miatt. Voltak itt hónapok, évek, amikor nem is beszéltünk, nem is találkoztunk.


Te tudsz dolgozni ezek szerint?

2022. ápr. 29. 11:11
 4/63 A kérdező kommentje:
* egy hol súlyosan depis, hol éppen "felpörgött"
2022. ápr. 29. 11:12
 5/63 anonim ***** válasza:
100%

Én tanulok még. Szerettem volna egy erős mérnöki diplomát, nem csak egy érettségit, amivel maximum a szalag mellé mehetnék gyárba. Nehéz tanulnom néha, mert vagy nincs kedvem, vagy nehézkesen fogom fel az anyagot. Ha "lent" vagyok, akkor abszolút nem veszem elő az anyagot. 1-2 tanárom tudja, és ők megértőek velem, de nem akarok visszaélni a bizalmukkal.


Velem se könnyű ezt aláírom. Hullámvölgyek, ingerült vagyok reggel és mérges, utána fáradt és enervált egész nap. Én is szedek gyógyszereket, és én is érzem sajnos a mellékhatásait.

2022. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

5

És megkérdezhetem, hogy miből élsz?

2022. ápr. 29. 11:47
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Duális képzésen vagyok, meg apámmal élek a lakásomban. A fizetésemből és a nyugdíjából megélünk.
2022. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
Ahha, akkor dolgozol is. (Nem tudom, mi az a duális képzés.) Ügyes vagy. Akkor nálatok nem lebeg Damoklész kardjaként a fejed felett, hogy ha "rossz kislány vagy", akkor nem kapsz pénzt és mehetsz a híd alá.
2022. ápr. 29. 12:01
 9/63 anonim ***** válasza:
100%

A duális képzés olyan hogy szerződést kötsz pl. a Bosch-al, és vizsgaidőszakban dolgozol náluk. Te osztod be az idődet, a vizsgatárgyaidat. Szorgalmi időszakban nem dolgozunk, de kapunk fizetést.


Sokat veszekszünk az anyagiakon, apám szereti a szépet és a jót, fogjuk a pénzt de ugye ilyen élelmiszer és rezsi árak mellett nehezebb.

2022. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Értem. Fuh, ez nagyon nehéz lehet.
2022. ápr. 29. 12:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!