Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bipoláris vagyok, korábban...

Bipoláris vagyok, korábban borderline szem.zavarral voltam diagnosztizálva. Tanácsot szeretnék kérni családtagjaimmal kapcsolatban. (?)

Figyelt kérdés
Direkt nem a mentális egészség kategóriába írom. Tehát középkorú nő vagyok, harmincas éveim közepén lettem diagnosztizálva borderline szem.zavarral (kórházban, 3 hónapos benntartózkodás és tesztek után). Negyvenes éveim közepén bipoláris zavart állapítottak meg. Ez a diagnózis egészen nyilvánvalóan helytálló, az elmúlt 2 és fél évben kórházból kórházba mentem (pszichiátria ill. pszichiátriai rehabilitációs osztály). És hát fél évig depressziós vagyok, fél évig "szárnyalok". Szedem a gyógyszereimet, havonta beszélek a pszichiáterrel. A szüleim (aki már a hetvenes éveikben járnak) teljes mértékben elutasítóak a betegségem megértésével kapcsolatban. folyt. köv.

2022. ápr. 29. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
0%
És te középkorú, többgyerekes anyaként is ezeken kattogsz és rájuk mutogatsz ahelyett, hogy tennél magadért és a gyerekeidért bármit. De a pénzt fogadod. Amúgy mi a baj azzal, hogy ha ők ezt lezárták, nem akartak róla beszélni, akkor anyád megkért arra, hogy te se emlegesd, mert sebeket tép fel? Ne haragudj, de itt nem te, hanem apád volr az áldozat, ha nem tűnt volna fel. De neked, ugye, nem tűnik fel.
2022. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Áldozathibáztatás?


Engem hagyott el anyám fél évre, amikor egészen kicsi voltam. ÉN nem tudtam, hogy miről van szó (mindenki más tudta). Nem megkért rá, hogy ne emlegessem, hanem megszégyenítve megtiltotta, hogy egy olyan állatról beszéljek, aki nekem kedves volt és még emlékeztem rá.


Nem csak apám volt az áldozat, hanem én is. Talán egy felnőtt jobban felfogja, hogy mi történik, mint egy pár éves gyerek... Gondolod, hogy egy kisgyerek érti, hogy miért ment el az anyukája? Gondolod, hogy nem láttam nap mint nap apám kétségbeesését és fájdalmát?


Mit tudsz te? Semmit.

2022. ápr. 30. 09:59
 53/63 A kérdező kommentje:
Egyébként a héten kértem meg apámat, hogy néha találkozzunk, beszélgessünk. Soha nem tudtam vele bizalmasabb, közelibb kapcsolatba kerülni. Röviden és tömören azt mondta, hogy nem ér rá. Pedig én rá nem haragszom, őt nagyon szeretem. Szóval nagyon nehéz hetem van és holnap anyák napja. Örülök, hogy valamennyire egyben tartom magam.
2022. ápr. 30. 10:05
 54/63 anonim ***** válasza:
0%
Ööö, de nem írtad, hogy téged is elhagyirr, én meg nem vagyok gondolatolvasó, tudod. És ezektől függetlenül is rettentő gáz, hogy nem is emlékszel rá, de hergeled magad ennyi idősen rajta. Gondolom, hogy apukád meg nem kíváncsi rád, valószínűleg okkal. Se segítek, a viselkedésed az ok, meg az, hogy 70 éves múlt és még mindig ő tart el. Ahelyett, hogy keresed ezeket a konfliktusokat, hogy legyen min agonizálni, foglalkozhatnál azzal is, hogy amúgy a te gyerekednek meg rád lenne szüksége, csak te épp azzal vagy elfoglalva, hogy neked milyen rossz. Neki is anyák napja van holnap, ő mit él most át szerinted? Húzd ki a fejed a saját popódból szerintem. Szégyen, hogy még mindig azokon az öregembereken vergődsz, akik eltartanak, a saját gyereked meg azt kell nézze, hogy te szét vagy esve.
2022. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

54

Tényleg nem értem, hogy mit nem lehet érteni azon, hogy én azt szívtam meg, hogy nem is tudtam, hogy anyám elköltözött és az egész történetet nem tudtam. Neked teljesen simán menne, hogy 10 évesen megtudod, hogy ezek történtek? Egyetlen pillanatra sem tudod elképzelni a helyzetet? Sem azt, hogy veled történt meg ez, sem azt, hogy te csinálod ezt meg a gyerekeddel? Hogy a gyereked emleget vmit tök ártatlanul (történetesen egy állatot) és akkor annyival letudod, hogy "ne bántsd meg apádat" és "soha többet ne beszélj erről"? De miről??? Egy macskáról? Miért? Hogyhogy? Nem hiszem el, hogy ennyire buta emberek vannak. :(

2022. ápr. 30. 11:09
 56/63 A kérdező kommentje:
"Ööö, de nem írtad, hogy téged is elhagyirr" Mert ez elképelhetetlen. Egy anya nem hagyja ott a gyerekét, ugye. Egyébként írtam, hogy "Kiskoromban anyámnak volt egy szerelme, el is költözött vele (aztán visszajött). Azzal a férfivel én is találkoztam (többször is)." Tudod, a magyarban van ragozás. Ha engem is vitt volna, azt írtam volna, hogy "el is költöztünk".
2022. ápr. 30. 11:15
 57/63 anonim ***** válasza:
89%

Kerdezo, ne vedd komolyan meg ha lehet sehogy az itt irtakat.


Ezek az emberek elitelnek, fogalmuk sincs min mesz at.


Nem tudjak elkepzelni mert a 0 empatia mellett meg fantaziajuk sincs arra hogy elkepzeljek milyen egy sz*r betegseg az ami neked van.


Direkt jonnek provokalni teged, beszologatni, flegmazni, hulyenek beallitani.


En is irkaltam regen ide kerdeseket de mar nem irom ami rolam szol, mert azonnal jonnek a beszologatasok fuggetlenul attol hogy ismernek engem vagy sem.

2022. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

57

Köszönöm szépen. 🥰

2022. ápr. 30. 11:57
 59/63 anonim ***** válasza:
0%
Min megy át, baszki? Nem is emlékszik rá, de sír rajta középkorú, gyerekes nőként. 10 évesen érthető, hogy nem tudsz ezzel mit kezdeni, de felnőtt, gyereke van! És már még jó, hogy nem tudok belegondolni, mert normális ember ebbe nem tudja belehelyezni magát, ahhoz annyira betegnek kellene lenni, mint a kérdező. De valóban elképzelhetetlen, mert ez csak az, hogy ő hergeli magát valamin, ami történt vagy 40 éve és emlékszik belőle egy kibszott macskára. Az meg nyilván elképzelhetetlen, hogy én magam tegyek ilyet a gyerekemmel. Anyukádnak sem te voltál az első helyen, ezért akarsz még midig neki kuncsorogni a figyelemért és a szeretetért és az elfogadásért. Közben meg ott vannak a saját gyerekeid, akikkel meg ezt műveled. Nemsokára ők fogják kiírni a kérdést rólad. Amikor épp fetrengsz a semmin, akkor ugyanúgy elhagyod a gyereket, mint téged anyád, csak neki még nézni is kell. Nem szégyelled magad, hogy még van képed kikérni magadnak?
2022. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
88%

59


Te amugy minek jossz ide? Csak fikazni? Jobb lenne ha a magadfajtak mashol rontanak a levegot...

2022. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!