Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bipoláris vagyok, korábban...

Bipoláris vagyok, korábban borderline szem.zavarral voltam diagnosztizálva. Tanácsot szeretnék kérni családtagjaimmal kapcsolatban. (?)

Figyelt kérdés
Direkt nem a mentális egészség kategóriába írom. Tehát középkorú nő vagyok, harmincas éveim közepén lettem diagnosztizálva borderline szem.zavarral (kórházban, 3 hónapos benntartózkodás és tesztek után). Negyvenes éveim közepén bipoláris zavart állapítottak meg. Ez a diagnózis egészen nyilvánvalóan helytálló, az elmúlt 2 és fél évben kórházból kórházba mentem (pszichiátria ill. pszichiátriai rehabilitációs osztály). És hát fél évig depressziós vagyok, fél évig "szárnyalok". Szedem a gyógyszereimet, havonta beszélek a pszichiáterrel. A szüleim (aki már a hetvenes éveikben járnak) teljes mértékben elutasítóak a betegségem megértésével kapcsolatban. folyt. köv.

2022. ápr. 29. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mégis jó, hogy kiírtam ezt a kérdést. Lehet, hogy keresek családterápiát és a kisebbel elmegyek (persze ha hajlandó jönni). Már régebben is jártunk, de akkor még elég jól voltam. Biztos sokat segítene neki.
2022. ápr. 29. 14:30
 42/63 A kérdező kommentje:

40

Én sztk-ba járok. :) (Előtte voltam pár magánorvosnál.) Hehe, a rendelésen milyen emberek vannak? Vagy bent voltál az osztályon? Csak elsőre ijesztőek ám, a pszichiátriákon nekem nem volt semmi rossz élményem a betegtársaimmal kapcsolatban.

2022. ápr. 29. 14:33
 43/63 anonim ***** válasza:
100%
Magánorvosnál én vagyok egyedül amikor időpontra megyek. A doktornő nagyon aranyos és kedves. SZTK-ban a pszichiátriai gondozón voltam, volt ott egy le fel járkáló c típus (cigány) fiú aki magában dünnyögött, borzalmas volt. Borsodi vagyok, akik ott voltak 10-12-en mintha összeválogatták volna a legigénytelenebb, legkoszosabb betegeket. Borzasztó volt....
2022. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:

43

Elhiszem... Én budapesti vagyok. Amikor utoljára voltam bent a rendelésen személyesen, akkor az egyik szomszéddal találkoztam. :) Jópofa volt. :)

2022. ápr. 29. 15:12
 45/63 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen szülők. Én addig mászkáltam pszichológushoz amíg el nem mondta, fel nem nyitotta a szemem, hogy a szüleim miatt vagyok ilyen labilis. Soha nem kaptam semmilyen biztatást. Na velük soha nem tudnék megérteni semmit magammal kapcsolatban, mert eleve ők tették tönkre a lelkivilágomat. Igyekszem a fiamat biztatni, szeretem és biztonságot adok neki. Mindent amit én nem kaptam meg.
2022. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:

45

Köszönöm a válaszod.


Nálunk ilyen családi "titkok és hazugságoK" dolgok vannak. (Meg még persze sok minden más.) Gondolom sokkal könnyebb úgy csinálni, hogy "á, hát nem is volt pszichiátrián zárt osztályon, á, hát nem is bipoláris, á, hát nem is depressziós".

2022. ápr. 29. 22:40
 47/63 anonim ***** válasza:
100%
Elúbb utobb viszont kiderülhetnek a dolgok.
2022. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
5%
Na, a végén mindjárt kiderül, hogy a szüleid hibája minden. Az a nagy hiba, hogy ők még mindig pénzelnek. Meg az, hogy hagytak melletted felnőni két gyerekét.
2022. ápr. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

48

Per pillanat az ő hibájuk az, hogy a téma teljes tabu.

2022. ápr. 30. 09:02
 50/63 A kérdező kommentje:
Kiskoromban anyámnak volt egy szerelme, el is költözött vele (aztán visszajött). Azzal a férfivel én is találkoztam (többször is). 10 éves korom körül felemlegettem olyan dolgokat, amik ezzel a férfivel kapcsolatosak voltak (mondjuk pl. "emlékszem egy szép fekete macskára, milyen aranyos volt") és anyám azt mondta, hogy soha többet ne beszéljek ezekről a dolgokról (én természetesen nem tudtam, hogy a szép fekete macska a férfié volt). Megszégyenített, azt mondta, hogy apámnak nagy fájdalmat okozok ezzel (honnan tudtam volna, hogy ezek az emlékek kihez és mihez köthetőek?). Végül anyám anyukája mondta el, hogy mi történt.
2022. ápr. 30. 09:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!