Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellnem kellene magamat...

Szégyellnem kellene magamat emiatt? Nekem kellett rendőrt hívnom, nem tehettem mást. Mással is történt ilyen? Családon belüli erőszak

Figyelt kérdés

17 voltam amikor apám 2-3 havonta tért vissza külföldről. Ekkor már rég be volt adva a válóper, sokszor bántalmazott engem és az anyámat is. Egyszer ez odáig fajult, hogy rendőrt kellett hívnom. Nem tehettem mást, apám alkoholon kivul semmi mást nem ivott és bántott minket. Amikor otthon volt, sotet volt mindig és bent dohanyzott. Most “pihen”, mert eljárás van ellene. Akivel ilyen tortent az hogy dolgozta fel, hogy neki kellett rendőrt hívnia?


20/l



2022. máj. 2. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen családi háttérrel csak a terápia segíthet. Egyébként meg miért te szégyelled magad, apádnak van szégyellnivalója, hiszen ő az alkoholista bántalmazó, aztán meg anyádnak, ugyanis az ő dolga lett volna biztonságos környezetet teremteni a gyerekének, ha meg ez nem megy, kihívni a rendőröket, nem a kiskorú gyereknek.
2022. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Jól cselekedtél, ne bánd amit tettél. Pszichológushoz viszont érdemes lenne bejelentkezned, hiszen ez mély nyomokat tud hagyni az emberben (nem a rendőr kihívása, hanem apád viselkedése), amit jobb minél előbb rendezned magadban, s ebben nagy segítség lehet egy pszichológus. Lépd ezt meg, hogy a felnőttkorodat ne nyomorítsa meg. Tapasztalatból beszélek.. sajnos.
2022. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Mit kell ezen feldolgozni?
2022. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Azt kellett volna szégyellni, ha nem hívod ki. Meg a szomszédok is szégyellhetik magukat, hiszen nyilván hallottak mindent. Őszintén nem értem ezt a kérdést.
2022. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bántalmaz valaki, természetes, hogy rendőrt hívsz. Az ő dolguk megvédeni az állampolgárokat az erőszaktól.
2022. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen semmit szégyellni.
2022. máj. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!