Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 80-as években jobb volt a...

A 80-as években jobb volt a szülő-gyermek kapcsolat, mint napjainkban?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy mérvadó. A bátyjám 30 éves és a 3 éves fia rajong érte. Az a titka, hogy foglalkozni kell a gyerekkel, nem csak megcsinálni.
2022. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem arra akart kilyukadni a kérdező, hogy régen vajon többet foglalkoztak-e a szülők a gyermekeikkel, mint napjainkban.
2022. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez az adott szülőtől és gyermektől függ.
2022. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Semmivel sem volt jobb vagy rosszabb-

Ugyanaz volt a helyzet mint manapság-

Én a 80-as években voltam kisgyerek. Anyám agresszív alkoholista volt, tübb verést kaptam mint ölelést.( voltaképpen sosem ölelt meg) Barátnőm velem egyidős, szomszéd is volt. Az ő anyukája egy tündér volt. Ő minden szeretetet, túrödést megkapott.

Ma is ugyanez a helyzet. Nem attól függ, hogy 1980-as években vagy 2022-ben zajlik az egész.

2022. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Ebben a kérdésben szerintem butaság általánosításokat tenni.

Van, akinek fontos ez a dolog, és megoldja, van, akinek fontos lenne, de nem tudja megoldani (ennek ezer meg egy oka lehet - anyagiak, szociális helyzet), és van, akinek nem fontos.


Akinek nem fontosak a szülei (lsd. Anyósom), ő kipipálja annyival, hogy egy évbe egyszer elviszi magához a 80 esztendős anyját 2 hétre (és utána még azt is bevallja nekem, a vejének, hogy az a két hét iszonyatosan, szinte már-már elviselhetetlenül hosszú volt) "nyaralni", dédunokázni Ausztriába, oszt jónapot, akinek meg fontos, az mondjuk legalább havonta egyszer meghívja őket magához, meg rendszeresen látogatja.

2022. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem se volt se jobb, se rosszabb.

Akkor is volt példa mindenre. Akkor se voltak egyformák a szülők, családok.

2022. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy akkor VOLT kapcsolat. (Nyilván nem mindenhol.)

Most meg nincs.

A 80-as években senki sem merészelte volna gyereknevelésnek nevezni azt, hogy beb...od a gyereket a tv, laptop, tablet, okostelefon elé. Ma megsértődnek, nem értik, hogy mi ezzel a probléma.

2022. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
7: ez hülyeség. Akkor nem a laptop, telefon előtt ültünk, mert nem volt. De akkor is volt bőven, akivel nem foglalkoztak egyáltalán. Kint voltak/voltunk az utcán. Mivel nem volt mobil, a szüleink azt se tudták, hogy pontosan hol vagyunk.
2022. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

Az biztos, hogy ennyi neveletlen, hisztis kölyök nem volt, mint ma!

Akkoriban még nyugodtan csattantak a nyaklevesek, ha a gyerek nem bírt magával! Utána egyből tudta, hol a helye! Mégis felnőttek ezek a gyerekek, családot alapítottak és nem lettek sem pszichopaták sem lelki sérültek!

Ma meg már az okostelefon neveli a gyerekeket... Gyakran a saját szüleik félnek a gyerekeiktől...

2022. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"A 80-as években senki sem merészelte volna gyereknevelésnek nevezni azt..."


Azt, hogy a gyerekeket kib.szták az utcára a lakótelepeken? Azok voltak a "kulcsos gyerekek". Igaz, ők legalább szocializálódtak egymással és szerencsés esetben nem kerültek rossz társaságba.

2022. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!