Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 80-as években jobb volt a...

A 80-as években jobb volt a szülő-gyermek kapcsolat, mint napjainkban?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 12:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

9: Minden generáció ezt mondja a fiatalabbakra :D Én a '80-as években voltam gyerek, és akkor ment az idősebbekről, hogy a mai fiatalok . . . bezzeg a mi időnkben . . .

A nyakleves nem a gyerekkel való foglalkozás mértéke. Szerintem sokakban vannak gátlások, sérülések a gyerekkor miatt. Ha nem is csak a nyakleves, vagy pont a nyakleves miatt.

Régen még az okostelefon se nevelt egyeseket. De egyébként meg akkor az volt a szöveg, hogy a tv neveli a gyereket.

Alapvetően nem változik semmi, csak a környezet más.

2022. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"A 80-as években senki sem merészelte volna gyereknevelésnek nevezni azt, hogy beb...od a gyereket a tv, laptop, tablet, okostelefon elé"


Én ugyan nem a 80-as, hanem a 90-es években voltam gyerek, de akkor is ott töltöttük a fél gyerekkorunkat a TV elött, meg a szülők/nagyszülők is folyton ott ültek.


Na, nekem ez most fura, felnőttként.

2022. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a mai fiatalok . . . bezzeg a mi időnkben . . ."


Igen, ez ment 100 éve, 200 éve.... és 200 év múlva is ez fog menni.


És ugyanígy megvan a siránkozás is a "régi szép idők" után minden korban.

2022. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem. Bár ha belegondolok, ez nem is az adott érától függ, hanem maguktól a résztvevőktől, elsősorban a szülőktől.

Az biztos, hogy akkor tök természetes volt, hogy a gyereknek kuss a neve, megbeszélni sem nagyon lehetett semmit a szülőkkel (tisztelet a kivételnek).

2022. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Másképp volt rossz.
2022. máj. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban is volt jobb és rosszabb kapcsoalt is.
2022. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Senior Séf ***** válasza:
20%
Kétségtelenül jobb volt, amíg nem terjedt el mobiltelefon. Tetszik, vagy sem, a telefon rengeteget elvesz az emberi koommunikációból.
2022. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

17


Pont hogy hozzáad. A kommunikáció nem csak élő verbális kommunikáció lehet...

2022. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút szülőfüggő. Mi az öcsémmel a hetvenes években születtünk, anyám egyedül nevelt minket, tipikus kulcsos gyerekek voltunk, nem emlékszem olyanra, hogy levitt volna minket a játszótérre vagy leült volna velünk társasozni, beszélgetni, bármi. Így utólag akár felmentést is adhatnék neki a körülmények miatt. De. A 90-es években született 2 öcsénk, nem egyedül nevelte a 2 fiút és mégis, a különbség annyi lett, hogy nem a játszótérre jártak egyedül, hanem az udvarra. Pont ugyanannyi figyelmet kaptak tőle, mint mi. Anyám vállvonogatva mondja mai napig, hogy ő nem tud beszélgetni egy gyerekkel, fel kellett hozzá nőnünk. Kösz. Ma már nekem nincs hozzá kedvem.
2022. máj. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nem értek egyet veled 9-es. A mai 50 éveseknél kifejezetten sok lelki sérült van. Rájuk nem mondhatod, hogy az okostelefon nevelte őket.
2022. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!